Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyzacja po Bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 piszczu100

piszczu100
  • 69 postów

Napisano 10 lutego 2022 - 14:32

Jak zrobić automatyzację żeby po połączeniu sie z Bluetooth w aucie sam włączał mi yanosika, zrobiłem automatyzację i po połączeniu z samochodem wyskakuje mi ta automatyzacja ale musze kliknąć w nią i uruchomić a chce tak żebym nie musiał nic klikać i żeby sam sie włączał yanosik, da sie tak?

#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2022 - 14:59

Część rzeczy da się zrobić tylko w ten sposób. Ale może dałoby radę z użyciem trybu skupienia Jazda? Można go ustawić tak, żeby się włączał po połączeniu z urządzeniem Bluetooth (w ustawieniach tego drugiego można oznaczyć urządzenie jako „samochodowy zestaw stereo” jeśli nie jest poprawnie wykrywane. Takie automatyzacje z trybem jazdy na pewno mogą działać bez konieczności interakcji ze strony użytkownika (wiem, bo sam korzystam z takowej, choć w połączeniu z CarPlay). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 piszczu100

piszczu100
  • 69 postów

Napisano 10 lutego 2022 - 16:08

A wiesz jak to ustawic w tym trybie jazda?

#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2022 - 17:36

W Ustawieniach iPhone'a dostrajasz sam tryb jazdy, a w Skrótach dodajesz automatyzację powiązaną z tym trybem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 piszczu100

piszczu100
  • 69 postów

Napisano 10 lutego 2022 - 19:00

Ustawiłem to a i tak sie nie włącza aplikacja, chociaż mam odznaczone pytaj przed uruchomieniem…

#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2022 - 19:10

SOA #1

Jak konkretnie wygląda sekwencja kroków? Jak wygląda automatyzacja? Bo szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że to do końca działa (bo tryb jazdy ma zniechęcać do korzystania z telefonu), ale to faktycznie działa. Jak telefon jest odblokowany, to włącza się aplikacja, jak jest zablokowany, to prosi o odblokowanie (by ją odpalić). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 piszczu100

piszczu100
  • 69 postów

Napisano 10 lutego 2022 - 19:28

Automatyzacja:
Kiedy - gdy włączam jazda
Wykonaj - otwórz aplikacje yanosik
Odznaczone - pytaj przed uruchomieniem
Gdy włączam ręcznie tryb jazda to yanosik sie od razu włącza, ale sam tryb automatycznie sie nie włącza po połączeniu z Bluetooth

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2022 - 19:34

Trzeba było tak od razu. 

1. Jak masz skonfigurowany tryb Jazda? Konkretniej, jaką metodę włączania wybrałeś w ustawieniach?

2. Czy w ustawieniach Bluetooth wybrałeś właściwy typ urządzenia dla zestawu Bluetooth w samochodzie? Należy się połączyć z zestawem, wcisnąć „i” na liście urządzeń Bluetooth i wybrać, że jest to zestaw audio. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 piszczu100

piszczu100
  • 69 postów

Napisano 10 lutego 2022 - 19:38

Metodę aktywacji trybu jazda wybrałem Po połączeniu Bluetooth, urządzenie Bluetooth mam ustawione jako samochodowy zestaw Stereo

#10 Rafal73

Rafal73
  • 1 postów

Napisano 20 maja 2022 - 10:15

Szanowni, właśnie się przesiadłem z Androida i jednym z pierwszych problemów było odpalenie automatyczne Yanosika... no i faktycznie automatyzacja przyszła z pomocą... zrobiłem jak powyżej kolega piszczu100, ale u mnie nie widzę opcji "pytaj przed uruchomieniem".. to co mogę zrobić po określeniu kiedy? (BT) -> Uruchom (Yanosik). Dalej pojawiają mi się sugestie "Wybierz z menu", "Jeśli", "Zatrzymaj ten skrót"... i żadnej opcji o pytanie przed uruchomieniem... Czy udało się w końcu Ci automatycznie tego Yanosika odpalić?

 

i przy okazji Yanosika - udało Ci się go zmusić, żeby wymawiał komunikaty prze zestaw samochodowy? Mnie "gada" przez głośnik telefonu, choć navi Appla przez zestaw...

 

z góry dzięki

 

PS. działam na IOS 15.5






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych