Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

macbook air 2011 i powrot do OSX


Best Answer Dziub3k , 03 February 2022 - 18:50

Okej poradziłem sobie korzystając z tego poradnika: 

 

Temat do zamknięcia

Go to the full post


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 Dziub3k

Dziub3k
  • 3 posts

Posted 02 February 2022 - 21:41

Cześć. Mam Macbook air 2011 a na nim zainstalowanego Linuxa Mint Cinnamon. Chciałbym wrócić do OSX i zainstalować go jako główny system, problem w tym że linux mint jest jedynym systemem na macbooku, partycja ze wszystkimi plikami OSxa została usunięta podczas instalacji Linuxa. 

 

Próbowałem zrobić bootowalnego pendriva z OSX z tego poradnika (oraz wielu innych), ale GRUB nie widzi mojego bootwalnego USB.

 

Czy macie jakieś porady/porwadniki jak to najszybciej i najłatwiej zrobić? Jeśli jest taka możliwość to najlepiej z poziomu desktopu linuxa np. osobna partycja z zainstalowanym OSX a potem format partycji linuxa?

 

Nie wiem, będę wdzięczny za pomoc.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24114 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 02 February 2022 - 23:33

Ale dlaczego grub miałby widzieć? Grub jest zainstalowany na dysku, czyli to już etap _PO_ wyborze urządzenia. Najpierw EFI wybiera urządzenie, a potem czyta z niego bootloader (w Twoim przypadku grub).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1006 posts
  • Płeć:
  • SkądKraków

Posted 03 February 2022 - 07:24

Musisz utworzyć pendrive instalacyjny z odpowiednim system na innym maku, potem uruchomić instalację z tego pendrive, sformatować dysk i zainstalować system. Nie ma w tym wielkiej filozofii. Najważniejsze to żeby pobrać system ze strony Apple i utworzyć pendrive również według ich instrukcji: https://support.appl.../pl-pl/HT201372


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 Dziub3k

Dziub3k
  • 3 posts

Posted 03 February 2022 - 13:42

Dzięki za odpowiedzi!

 

Powiecie mi jeszcze jak uruchomić potem ten bootowalny usb z OsXem? Jakich kombinacji klawiszy użyć?



#5 Dziub3k

Dziub3k
  • 3 posts

Posted 03 February 2022 - 18:50   Best Answer

Okej poradziłem sobie korzystając z tego poradnika: 

 

Temat do zamknięcia


Edited by Dziub3k, 03 February 2022 - 18:51.


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24114 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 03 February 2022 - 19:09

Ok.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users