Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Błąd smtp i problem z hostingiem w tym samym czasie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 yellowicz

yellowicz
  • 22 postów

Napisano 12 grudnia 2021 - 18:45

Hej, dziwna sprawa. Od jakiegoś czasu podczas wysyłania maila wyskakuje mi błąd: Outgoing server (SMTP) servername.com failed. Myślę sobie Thunderbird. Przeinstalowałem, skonfigurowałem, ale błąd występuje nadal. Coś mnie tknęło i spróbowałem połączyć się ze stroną administracyjną serwisu hostingowego. Brak połączenia. Błąd się pojawia i znika sam. Czasem, aby przyspieszyć powrót połączenia wyłączam wi-fi i łączę ponownie.

Hosting sprawdzony, po ich stronie błędu nie ma. Sprawdzony również dostawca internetu.

Inny komputer działąjący w tej samej sieci nie ma problemu z połączeniem zarówno z serwerem mail jak i panelem administracyjnym hostingu. Czyli ewidentnie mój komputer i jakaś dziwna blokada na ten konkretny serwer. Co mogę zrobić, jakie testy, aby sprawdzić gdzie i w którym miejscu następuje błąd?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 806 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2021 - 19:22

Czy na obu komputerach masz takie same ustawienia DNS?

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2021 - 22:54

Po pierwsze, to przeniosę to w lepsze miejsce.

Po drugie, strzelam, że MTU.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 yellowicz

yellowicz
  • 22 postów

Napisano 13 grudnia 2021 - 11:08

Dziękuję za przeniesienie w lepsze miejsce. Czy MTU miałoby wpływ tylko na jeden komputer w sieci i jedną konkretną domenę? Wszystkie inne strony śmigają aż miło. Poczta działająca na innych serwerach również. Nie przestawiałem rozmiaru MTU na modemie. Robiłem także jego pełen reset do ustawień fabrycznych.

 

Na obu komputerach mam automatycznie przydzielany DNS. Ręcznie ustawiony także nie dał rezultatów. Próbowałem także z DNS np. google, ale lipa.



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 072 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2021 - 11:35

No właśnie kiedyś było tak, że przestawienie MTU na Maku (bez dotykania całej reszty domu) pomagało na 'dziwaczne problemy sieciowe'.

 

A tak niżej, co się dzieje, jak próbujesz się połączyć na ten host i port, nie wiem, telnetem? Albo netcatem? Albo, jeśli połączenie jest szyfrowane, openssl s_client?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 yellowicz

yellowicz
  • 22 postów

Napisano 14 grudnia 2021 - 11:06

Pobawiłem się ustawieniami MTU na Maku i bez rezultatów. Jestem noga, jeżeli chodzi o wszelkie testy sieciowe, ale w momencie braku połączenia z serwerem SMTP i jednocześnie panelem administratora firmy hostingowej uruchomiłem openssl s_client. Otrzymałem odpowiedź:

connect: Operation timed out

connect:errno=60

 

Kiedy wyłączyłem i włączyłem ponownie internet (wyzwala to połączenie w przez jakiś czas mogę wysyłać maile) po tej samej komendzie już dostałem normalną odpowiedź.

 

Próbowałem także łączyć się przez VPN, ale niezależnie od wybranego serwera działa to tak jak bez, czyli przez moment wszystko jest OK, potem już nie, ale za chwilę znowu jest dobrze. Gdyby to był problem z hostingiem lub z dostawcą internetu, to miałbym go na wszystkich komputerach. Karta sieciowa także chyba odpada, bo dzieje się to po WI-FI i ethernet. I tylko ten jeden adres, który jest zarówno nazwą serwera IMAP/SMTP jak i adresem dostępowym do panela administratora w firmie hostingowej. Gdyby to był firewall, antywirus cokolwiek, to blokada byłaby na wszystkie wyjścia i cały czas.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych