Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 2017 Big Sur- Nie działa mikrofon w aplikacjach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaaan

Szaaan
  • 4 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 11:40

Czesc wszystkim!

Jakiś czas temu wrzuciłam post o moich kłopotach z mikrofonem w MacBook Air, skorzystałam z rad aby postawić system od nowa i zresetować komputer oraz aby spróbować wyłączyć i włączyć dostep urządzeń do mikrofonu, ale niestety problem wciąż występuje.

Problem polega na tym, że mikrofon nie działa w żadnej aplikacji (skype, Teams) jednak sam mikrofon działa (sprawdzane na Siri) i nie mam już pomysłu jak do tego podejść. (Oczywiście w ustawieniach prywatności aplikacje te maja włączony dostęp do mikrofonu). Ktoś jeszcze może ma jakiś pomysł? Ponieważ nie ukrywam ze potrzebuje tej opcji do pracy.

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 16:18

Ja widzę kilka możliwości - albo ustawienia prywatności i nie udostępnianie mikrofonu aplikacjom, albo w samych aplikacjach nie jest wybrany  właściwy mikrofon  albo też w ustawieniach dźwięku / wejście coś jest źle wybrane albo wyciszone (wskaźnik poziomu tam coś pokazuje jak mówisz?) ostatecznie jest jakaś apka, która przejmuje kontrolę nad. Mikrofonem. Ale jak system był od nowa instalowany to już nie wiem - sprawdził bym te trzy miejsca. 



#3 Szaaan

Szaaan
  • 4 postów

Napisano 27 listopada 2021 - 20:31

Ja widzę kilka możliwości - albo ustawienia prywatności i nie udostępnianie mikrofonu aplikacjom, albo w samych aplikacjach nie jest wybrany właściwy mikrofon albo też w ustawieniach dźwięku / wejście coś jest źle wybrane albo wyciszone (wskaźnik poziomu tam coś pokazuje jak mówisz?) ostatecznie jest jakaś apka, która przejmuje kontrolę nad. Mikrofonem. Ale jak system był od nowa instalowany to już nie wiem - sprawdził bym te trzy miejsca.


Hej,
Niestety wszystkie 3 sprawdzone:
Udostępnianie mikrofonu aplikacjom w ustawieniach prywatności wyłączyłam i włączyłam i wciąż niestety bez zmian. W samych aplikacjach próbowałam zmieniać ustawienia mikrofonu, ale nic to nie dało. Co do wskaźnika poziomu głośności to ciekawy przypadek ponieważ jak mówię to nie wyłapuje nic, ale jak w tle włączę Siri to raptem zaczyna pokazywać również na Skype ze wskaźnik wyłapuje mikrofon (wyłącznie na czas działania Siri).

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 listopada 2021 - 00:50

Może załóż nowe konto użytkownika i na nim sprawdź.


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych