Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zakup m1 air z klawiaturą USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 16:54

Czy poza apple.pl można kupić air z "normalną" klawiaturą? Mam już zamówienie w xkom, powiedziano mi że będzie standard USA czyli duży lewy szift i na razie wstrzymałem się z odbiorem bo jednak nie był. W ispocie i mm też sprzedają tylko US International. W morele piszą że jest podłużny enter ale obawiam się, że wszyscy biorą z tego samego źródła

Apple ma 800zł drożej niż xkom w interesującej mnie konfiguracji


Użytkownik ra74 edytował ten post 25 listopada 2021 - 17:42


#2 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 18:31

Kiedyś miałem podobny problem i skończyło się zawsze jestem zmuszony zamawiać z Apple Store gdzie można na szczęście sobie wybrać rodzaj klawiatury ponieważ nasz 

 krajowe, "duże"  sklepy biorą z jednego centrum dystrybucji i mają kłopotliwą klawiaturę angielską , to trochę słabe bo większość użytkowników jakich znam też zawsze chce i zamawia klawiaturę USA czyli najbardziej podobną do to tej z Windowsa.

 

 

.... W ispocie i mm też sprzedają tylko US International. ...

 

w ispocie i mm nie widziałem klawiatur US International czyli z poziomym enterem, wszędzie tylko pionowy w kształcie odwróconej litery L


iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#3 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 18:35

 

 

 

w ispocie i mm nie widziałem klawiatur US International czyli z poziomym enterem, wszędzie tylko pionowy w kształcie odwróconej litery L

to jest właśnie tzw angielski międzynarodowy



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2021 - 19:48

Wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy:

1. Nie ma czegoś takiego jak klawiatura „amerykańska międzynarodowa”. 

2. Amerykański układ (ANSI) ma poziomy return i szeroki lewy shift. Angielski międzynarodowy (ISO), z pionowym returnem i krótkim lewym shiftem jest domyślnym układem na rynku polskim. 

3. Układ brytyjski to jeszcze coś trochę innego – jest to klawiatura ISO, ale ze zmienionymi nadrukami niektórych klawiszy, pod brytyjski programowy układ klawiatury. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 20:05

Wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy:

1. Nie ma czegoś takiego jak klawiatura „amerykańska międzynarodowa”. 

2. Amerykański układ (ANSI) ma poziomy return i szeroki lewy shift. Angielski międzynarodowy (ISO), z pionowym returnem i krótkim lewym shiftem jest domyślnym układem na rynku polskim. 

3. Układ brytyjski to jeszcze coś trochę innego – jest to klawiatura ISO, ale ze zmienionymi nadrukami niektórych klawiszy, pod brytyjski programowy układ klawiatury. 

 

1. Nie napisałem amerykański międzynarodowy tylko angielski międzynarodowy, tak to nazwał apple w swoim sklepie

2. Zgoda,  niektóre firmy piszą po prostu US Int bez rozróżnienia czy to ISO czy ANSI i sprzedają ISO, a niektóre piszą US sprzedając ISO

3. Zgoda

Problem jest że jeszcze niedawno można było kupić ANSI a teraz wydaje mi się, że już nie. Chyba odbiorę tą z ISO bo wolę te 800zł przeznaczyć na apple care



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2021 - 20:16

U premium resellera powinno dać się zamówić układ ANSI. Ale może wtedy może nie obowiązywać promocja. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych