Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

modem LTE Macbook M1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 18 listopada 2021 - 23:19

Poszukuję zewnętrznego modemu LTE do Macbooka M1. Raczej coś budżetowego co pozwoli zalogować się do firmy z miejsca, gdzie nie ma dostępu do wi-fi. Od razu uprzedzamy pytanie - nie, nie mogę zrobić access pointa z telefonu, bo przeważnie wiszę na słuchawce i naprawiam coś w firmie, a to się z jednym wyklucza ;)

 

Potrzebuję czegoś budżetowego, a nie za miliony monet.

 



#2 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 19 listopada 2021 - 13:43

Poszukaj czegoś w google, bo mało kto teraz korzysta z takiego modemu, mając przy sobie nowoczesnego smarphone'a.

Wpisz frazę: external modem LTE for mac M1.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 listopada 2021 - 14:03

Po co kombinować, dowolny z wifi i nic do maka nie podpinasz. Te na usb to zawsze sprawiają problemy bo producenci olewają aktualizację. To najlepsza opcja.


Użytkownik DanielF edytował ten post 19 listopada 2021 - 14:04

Fallout ...war, war never changes...

#4 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 24 listopada 2021 - 22:07

Koledzy chyba nie  rozumieją kontekstu ;) Nie zawsze masz dostęp do zew AC (pomijam już kwestię bezpieczeństwa)... Otrzymując awarię zjeżdżasz z autostrady, wyciągasz laptopa i działasz.

 

Raczej myślałem o czymś takim :https://www.euro.com...wE&gclsrc=aw.ds

 

 

swoją drogą to dziwne, że macbook nie robi modemu LTE w laptopach  skoro jest nawet w iPadzie. 


Użytkownik hope_1 edytował ten post 24 listopada 2021 - 22:08


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 10:53

DanielF zrozumiał. Ja też. Te modemy wifi są tanie i w podstawowym stopniu działają. Połączenie wifi eliminuje problemy ze sterownikami. Trzeba dbać, by były naładowane. Jednak wydajność (poza drogimi Netgearami, jak M5 czy M1) jest cienka i współczesny iPhone bije je na głowę.

 

Zgadzam się, że LTE powinno być w laptopie z M1. Żona ma LTE w ośmioletnim Lenovo...



#6 hope_1

hope_1
  • 45 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 16:58

"Połączenie wifi eliminuje problemy ze sterownikami. Trzeba dbać, by były naładowane. Jednak wydajność (poza drogimi Netgearami, jak M5 czy M1) jest cienka i współczesny iPhone bije je na głowę."

^^^
Z jakimi dokładnie modelami miałeś styczność ? 



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 25 listopada 2021 - 17:57

Nie kupiłem takiego akumulatorowego, kategoria 4 LTE i brak zewnętrznych anten je eliminuje w moich zastosowaniach. Mam 3 modemy typu przemysłowego (MikroTik i Teltonika) i zasilacz do auta. Jak sygnał jest słaby to liczy się antena. Szczególnie MikroTik cat 6 z parabolą działa tam, gdzie telefon nie ma zasięgu. W mieście starcza mi iPhone, który jest wtedy kilka razy szybszy.

#8 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 25 listopada 2021 - 18:23

Ja mam Huaweia E5577C z WiFI i ten ma złącza dla anten zewnętrznych


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych