Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloud rodzina, płatności.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 darkblue

darkblue
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 października 2021 - 14:56

Witajcie, mam wykupiony iCloud i dodałem członków rodziny by mogli korzystać z mojej przestrzeni w chmurze. Problem się pojawia gdy członek rodziny chce coś kupić w AppStore lub w jakiejś aplikacji, nie może. Tylko ja mogę opłacać aplikacje i subskrypcje. Czy jest jakaś możliwość lub opcja której nie zauważyłem by to zmienić?


MB AIr M1 --- MB Pro 2019 --- iPhone 12 --- iPad 6th --- AW 5 44mm


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 października 2021 - 18:47

Każdy członek rodziny musi mieć ustawiony własny sposób płatności. Dzieciom zakupy można zablokować (kontrola rodzica) a zakupy będą się udostępniać dla rodziny. Żona ma przypiętą swoją kartę, córka moją.



#3 darkblue

darkblue
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 października 2021 - 17:38

Każdy członek rodziny musi mieć ustawiony własny sposób płatności. Dzieciom zakupy można zablokować (kontrola rodzica) a zakupy będą się udostępniać dla rodziny. Żona ma przypiętą swoją kartę, córka moją.

Tak mam zrobione, każdy z członków ma przypiętą swoją kartę a gdy chce płacić to nie może, wyskakuje mu moja karta. Jutro to dokładnie sprawdzę i postaram się opisać jak to wygląda ewentualnie wstawić zdjęcia.


MB AIr M1 --- MB Pro 2019 --- iPhone 12 --- iPad 6th --- AW 5 44mm


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 25 października 2021 - 18:00

Każdy członek rodziny musi mieć ustawiony własny sposób płatności. Dzieciom zakupy można zablokować (kontrola rodzica) a zakupy będą się udostępniać dla rodziny. Żona ma przypiętą swoją kartę, córka moją.

Gdzie żona ma przypiętą swoją kartę tak, żeby mogła płacić w AppStore? Próbowałem tak samo ustawić mojej żonie i poległem. 



#5 darkblue

darkblue
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 października 2021 - 18:08

U mnie każdy ma dodane w aplikacji portfel kilka kart, w sklepach mogą normalnie płacić swoimi kartami za pomocą iPhone czy zegarkiem ale nie mogą nic kupić w appstore czy w aplikacjach. Siedziałem nad tym kilka godzin próbowałem na różne sposoby opcję blik też mają zablokowaną.


Użytkownik darkblue edytował ten post 25 października 2021 - 18:11

MB AIr M1 --- MB Pro 2019 --- iPhone 12 --- iPad 6th --- AW 5 44mm


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 25 października 2021 - 20:59

Tu chodzi o coś innego - płatności w AppStore. I przyznam, że byłem w błędzie. Po dodaniu do rodziny jest moja karta w robocie. Nie zmienia to faktu, że każdy członek rodziny może sobie kupować. 



#7 darkblue

darkblue
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 października 2021 - 17:00

Czyli nie da się, by każdy członek płacił w appstore swoją kartą?


MB AIr M1 --- MB Pro 2019 --- iPhone 12 --- iPad 6th --- AW 5 44mm


#8 migot

migot
  • 55 postów

Napisano 03 listopada 2021 - 18:03

Mam pytanie, co w przypadku jak np. mam wykupione 200 gb i zajęte 150gb i z jakiegoś tam powodu nie zaksięguje mi płatności, Dane są z automatu usuwane po miesiącu ?



#9 darkblue

darkblue
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 listopada 2021 - 12:58

Mam pytanie, co w przypadku jak np. mam wykupione 200 gb i zajęte 150gb i z jakiegoś tam powodu nie zaksięguje mi płatności, Dane są z automatu usuwane po miesiącu ?

Ciekawe pytanie, napewno nie będziesz mógł zrobić kopii zapasowej w iCloud, ale czy się skasuje to ciężko powiedzieć. Zdażyło mi się zapomnieć przelać pieniądze na konto do takich subskrypcji i dopiero po tygodniu opłacić iCloud i nic mi nie skasowali.


MB AIr M1 --- MB Pro 2019 --- iPhone 12 --- iPad 6th --- AW 5 44mm





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych