Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tryb skupienia-Nie przeszkadzać nie działa prawidłowo [iPhone 13 Pro iOS 15]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 07 października 2021 - 13:47

Od kilku dni zauważyłem, że w trybie Nie przeszkadzać iP nie wycisza połączeń przychodzących, miko że danej osoby nie ma na liście wyjątków.
Dotychczas miałem iP bez Face ID, więc zastanawiam się czy działanie tego trybu jest zakeżne od faktu, że akurat patrzę w tym czasie na zablokowany ekran telefonu?

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 07 października 2021 - 17:21

A masz włączone przepuszczanie za drugą próbą - może ktoś się tak dobija? Poza listą wyjątków jest "Also Allow" i tam są wyjątki grupowe oraz możliwość wpuszczania przy drugiej próbie.



#3 Łukasz Binder

Łukasz Binder
  • 1 postów

Napisano 21 października 2021 - 10:50

Podłączę się do tego tematu bo również mam problem z trybem skupienia (iPhone 13 mini iOS 15). Jak włączam tryb „nie przeszkadzać” z poziomu centrum sterowania to jest opcja „włącz dopóki jestem tutaj”. Powinno to chyba działać na zasadzie, ze jak opuszczam dana lokalizacje (np dom) to funkcja nie przeszkadzać powinna się wyłączać. Tak się nie dzieje. W trybie nie przeszkadzać zmienia się ciagle moja lokalizacja jak opuszczę miejsce w którym ją aktywowałem ale nie wyłącza tego trybu. 



#4 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 15 października 2022 - 05:40

Nie używałem dotąd trybów skupienia, po prostu dawałem suwak w dół, by wyciszyć telefon. Wczoraj postanowiłem wypróbować tryb „nie przeszkadzać”. Ustawiłem wszystko - wydawałoby się - zgodnie z tym, jak chcę by to wyglądało. (Czyli żadnych powiadomień, brak wyjątków i zezwoleń na powtórne połączenia.) No i zonk. Wciąż słyszę przychodzące połączenia. Czy to tylko u mnie tak działa, że nie można „zaufać” temu trybowi? Bo wychodzi na to, że najlepiej po prostu wyciszyć telefon (choć wtedy z kolei są te wibracje).

#5 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 15 października 2022 - 10:44

Jeśli chodzi o tryby skupienia to nie pomogę bo nie używam ale w ustawieniach-dźwięki i haptyka masz opcję "używaj haptyki w trybie cichym" i jak to wyłączysz to po przesunięciu suwaczka z boku telefonu w dół nie powinieneś mieć wibracji w momencie przychodzących powiadomień.



#6 slaweuszek

slaweuszek
  • 62 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 15 października 2022 - 11:12

Słyszysz wszystkie połączenia czy tylko jakieś losowe ?

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#7 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 15 października 2022 - 12:10

Jeśli chodzi o tryby skupienia to nie pomogę bo nie używam ale w ustawieniach-dźwięki i haptyka masz opcję "używaj haptyki w trybie cichym" i jak to wyłączysz to po przesunięciu suwaczka z boku telefonu w dół nie powinieneś mieć wibracji w momencie przychodzących powiadomień.

O, nie wiedziałem. Dzięki!

Słyszysz wszystkie połączenia czy tylko jakieś losowe ?

Trudno powiedzieć, bo dopiero jedna osoba do mnie dzwoniła. Ale później próbowałem różnych ustawień dzwoniąc do siebie kilka razy z telefonu mojej partnerki (mam ją w ulubionych, ale opcję tę dopuszczania wyjątków, np. ulubione, w trybie wyłączyłem). No i za każdym razem słyszę przychodzące połączenie.

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 15 października 2022 - 12:10


#8 Jash

Jash
  • 233 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 15 października 2022 - 14:42

Ja na 13Pro mam włączony tryb nie przeszkadzać z automatu od 22:30 do 5:00 i generalnie w tym trybie jedyne co wydaje dźwięk to poranny budzik. Zero telefonów, powiadomień itp.

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#9 slaweuszek

slaweuszek
  • 62 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 15 października 2022 - 15:33

O, nie wiedziałem. Dzięki!
Trudno powiedzieć, bo dopiero jedna osoba do mnie dzwoniła. Ale później próbowałem różnych ustawień
dzwoniąc do siebie kilka razy z telefonu mojej partnerki (mam ją w ulubionych, ale opcję tę dopuszczania wyjątków, np. ulubione, w trybie wyłączyłem). No i za każdym razem słyszę przychodzące połączenie.

Jeśli ktoś do Ciebie dzwoni ponownie w przeciągu 3 minut od poprzedniego połączenia, to takie połączenie będzie dopuszczone. Zobacz, czy ktoś nie dzwonił do Ciebie minutę wcześniej. Ta funkcja jest oczywiście możliwa do wyłączenia.

Załączone pliki


Użytkownik slaweuszek edytował ten post 15 października 2022 - 15:50

Iphone 13 Pro Max / MacBook Pro 2022 / Apple Watch Ultra / AirPods Pro 2 gen.


#10 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 15 października 2022 - 15:51

Mam to wyłączone. A kiedy (sam do siebie) dzwonię z innego telefonu, to dźwięk nadchodzącego połączenia jest słyszalny od razu :/

Ja na 13Pro mam włączony tryb nie przeszkadzać z automatu od 22:30 do 5:00 i generalnie w tym trybie jedyne co wydaje dźwięk to poranny budzik. Zero telefonów, powiadomień itp.


Może spróbuję z tym automatycznym harmonogramem.

#11 Jash

Jash
  • 233 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 15 października 2022 - 18:27

Dodam, bo może to ważne, że u mnie z automatu włączają się dwa tryby. Nie przeszkadzać i tryb Sen. W tym drugim jak dobrze pamietam ustawiałem coś w stylu budzika, a w trybie Nie przeszkadzać ustawiałem, żeby nic mi w nocy „nie pikało” poza telefonami od żony i dzieci. Działa od lat perfekcyjnie.

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#12 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 16 października 2022 - 04:37

No dobra, poddaję się. U mnie te tryby skupienia nie działają. Automatyzacja też nie pomogła. Wracam do starego, dobrego suwaka ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych