Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak odtworzyć backup watch na nowym telefonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2021 - 07:40

Chciałbym na nowym iPhonie, skonfigurowanym od zera, odtworzyć backup Apple Watcha. Instrukcje które znalazłem zakładają wcześniejsze odtworzenie backupu iPhone. 

Ewentualnie, czy jeżeli skonfiguruję watacha od zera, to dane zdrowotne zostaną odtworzone z chmury?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2021 - 08:34

Podstawowe pytanie: czy na telefonie masz to samo konto Apple ID i czy zsynchronizowałeś dane (te zdrowotne przede wszystkim) przez iCloud?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 aravalboy

aravalboy
  • 105 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2021 - 19:58

Podstawowe pytanie: czy na telefonie masz to samo konto Apple ID i czy zsynchronizowałeś dane (te zdrowotne przede wszystkim) przez iCloud?

Tak. Mam pełen backup do iCloud. 



#4 przemlawi

przemlawi
  • 34 postów

Napisano 26 września 2021 - 21:02

Też o tym myślę, czekam na nowy telefon jeszcze i jak przyjdzie raczej chciałbym podobnie skonfigurować bez przenoszenia danych ze starego telefonu, na czysto, no i co do kwestii Watcha, to z tego co czytałem to kwestia wyglada tak, że na starym telefonie trzeba wejść w aplikacje Watch i go rozłączyć ze starym telefonem, stworzy się backup do iCloud. Kropka. Potem na nowym telefonie zbliżyć Watcha i pojawi się konfiguracja, gdzie można odtworzyć z backupu zegarek do nowego telefonu, więc raczej bez sensu konfigurować jako nowy.

Swoją drogą widziałem, na YT w unboxingach 13-stek, że jeśli chcemy zrobić przy konfigurowaniu szybki start ze starego iPhona, to np. przy przenoszeniu danych bezprzewodowo między starym i nowym pojawia się już opcja przenoszenia zegarka (to nowość?), to w tej sytuacji najpierw trzeba rozłączyć zegarek ze starego, czy to wszystko samo się robi? Tak pytam korzystając z okazji.

#5 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2021 - 21:45

Trochę nie rozumiem Waszych pytań. Jeżeli konfigurujecie zegarek, to możecie go odtworzyć z backup iCloud. Cała filozofia. Sam wczoraj tak przenosiłem dane, bo miałem Xs Max, a zmieniłem na 13 Pro Max - zegarek został ten sam, na ten moment. W momencie, kiedy skonfigurowałem nowy telefon - akurat ja dane przenosiłem z poprzedniego, ale tu nie ma żadnej różnicy, odpaliłem aplikację Watch i skonfigurowałem zegarek jako nowy, ale z backup iCloud. Wiem, że jest też opcja aby połączyć poprzedni zegarek, ale u mnie to nie funkcjonowało prawidłowo, bo cały czas zegarek chciał łączyć się z Xs Max, zamiast z nowym 13 Pro Max.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 26 września 2021 - 21:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych