Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Music i kodowanie DolbyAtmos - brak wsparcia iPhone X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysman

krzysman
  • 113 postów
  • SkądPrzeźmierowo

Napisano 07 lipca 2021 - 08:28

Witam, nie wiem czy ktoś zauważył coś takiego ale ostatnio po wprowadzeniu DolbyAtmos w AM jak słucham sobie utworów wspierających ten format na iPhone X i AirPods Pro to często w takim utworze scena zamiast być szersza często się gubi. Tzn, powstają różnego typu przesterowania. I moje pytanie jest takie, patrząc na ten link https://developer.do...device-support/ czy mój telefon i wszystkie poniżej XS czasem nie wspierają tego typu kodowania, dlatego muzyka jest bardziej chaotyczna, niż bogatsza w scenę. Dodatkowo na stronie apple jest coś takiego jak w zał. 

Czyżby moje przypuszczenia się potwierdziły, że aby cieszyć się Dolby Atmos w AM wraz AirPods Pro należy mieć min iPhone XS? Bo wszystko na to wskazuje.

Załączone pliki

Witam, nie wiem czy ktoś zauważył coś takiego ale ostatnio po wprowadzeniu DolbyAtmos w AM jak słucham sobie utworów wspierających ten format na iPhone X i AirPods Pro to często w takim utworze scena zamiast być szersza często się gubi. Tzn, powstają różnego typu przesterowania. I moje pytanie jest takie, patrząc na ten link https://developer.do...device-support/ czy mój telefon i wszystkie poniżej XS czasem nie wspierają tego typu kodowania, dlatego muzyka jest bardziej chaotyczna, niż bogatsza w scenę. Dodatkowo na stronie apple jest coś takiego jak w zał. 

Czyżby moje przypuszczenia się potwierdziły, że aby cieszyć się Dolby Atmos w AM wraz AirPods Pro należy mieć min iPhone XS? Bo wszystko na to wskazuje.

Załączone pliki

Załączone pliki



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2021 - 10:03

To odnosi się jedynie do słuchania na głośnikach urządzenia (https://support.appl.../pl-pl/HT212182). Moim zdaniem tandem  iPhone X i AirPods Pro powinien wypuścić dźwięk przestrzenny. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 krzysman

krzysman
  • 113 postów
  • SkądPrzeźmierowo

Napisano 07 lipca 2021 - 11:01

To odnosi się jedynie do słuchania na głośnikach urządzenia (https://support.appl.../pl-pl/HT212182). Moim zdaniem tandem  iPhone X i AirPods Pro powinien wypuścić dźwięk przestrzenny. 

No właśnie nie bardzo. Niby jest, ale nie do końca. Czasami mam wrażenie że w utworach które znam, i które teraz są z Dolby Atmos jest więcej chaosu niż szerszej sceny. Dźwięk się gubi, jest bałagan. Nagle jakiś instrument stąd, ni zowąd wyskakuje na wierzch, po czym ucieka do tyłu sceny. Tak to nie powinno działać. Poczytałem na forach i podobno to tak jest właśnie że ten dźwięk od XS w górę jest dopiero obsługiwany. 



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 07 lipca 2021 - 15:41

Jak by nie był obsługiwany, to by nie był dostępny. Atmos jest nie do odtworzenia bez obsługi Atmos. Może realizacje są takie sobie, a może są bugi.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2021 - 16:20

Mam podejrzenie, że duża część tych utworów ma tę przestrzenność dorobioną sztucznie przez jakieś algorytmy, stąd takie kwiatki.



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2021 - 23:24

Algorytmy nie, ale spora część tych utworów jest robiona bez polotu i na jedno kopyto. Były głosy krytyczne w środowisku producentów ostatnio. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2021 - 05:39

Ale ja mówię o tym, ze prawdopodobnie Apple nie dysponuje oryginalnymi nagraniami w wersji przestrzennej i ją dorabia sztucznie. Nie odnoszę się do wartości artystycznej samej muzyki.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 lipca 2021 - 05:46


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2021 - 08:30

A to nie jest tak, że to wytwórnie odpowiadają za dostarczenie nagrań, także tych w Atmos?

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lipca 2021 - 09:26

Nie chodzi o to, kto odpowiada za dostarczenie nagrań, tylko czy one są natywnie w Atmos, czy w zwykłym stereo, które dzięki różnym technicznym sztuczkom może zostać skonwertowane do Atmos i sprawiać wrażenie przestrzenności.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych