Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 12 Monterey beta – dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 winmaciek

winmaciek
  • 3 889 postów
Napisano 28 czerwca 2021 - 09:09

Za wcześnie. U mnie są na przykład duże problemy z odtwarzaniem wideo. 

MacBook Pro 13" M1, iPhone XS, iPad 10.5"

#27 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 212 postów
Napisano 28 czerwca 2021 - 11:52

Ja też póki co odradzam. 

 MacBook Pro 13" 2020 (M1 / 8 GB / 512 GB) |  iPad Air 4 + Magic Keyboard |  iPhone 12 |  Watch SE Nike 44 LTE |  AirPods |  TV 4K

#28 towal

towal
  • 831 postów
  • SkądSRC

Napisano 28 czerwca 2021 - 12:50

Dzięki za podpowiedź, w takim razie czekam.

Pozdrawiam

#29 kummer

kummer
  • 1 974 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 28 czerwca 2021 - 15:02

Za wcześnie. U mnie są na przykład duże problemy z odtwarzaniem wideo.

Co to za problemy z odtwarzaniem Video jeśli można wiedzieć. Ja używam Kodi i nie mogę znaleźć informacji czy działa na Monterey.

#30 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 212 postów
Napisano 28 czerwca 2021 - 18:23

Pojawiła się własnie beta 2 - 3,35 GB. Zasysam ;)

Changelog: https://developer.ap...a-release-notes

Edycja (po instalacji):

Coś dali i coś zabrali...

- W Safari na pasku adresu po najechaniu kursorem pojawia się przycisk "Odśwież tę stronę". Nie trzeba już klikać w "...". 

- Poprawili tłumaczenia. 

- Już się nie zamraża przy ładowaniu systemu przy zimnym starcie. 

- Widget pogody wyparował. Po prostu go nie ma. Najpierw wywalał błąd. Usunąłem i chciałem dodać go nowo, ale niestety się nie da, gdyż nie jest w ogóle dostępny. 

- AdGuard przestał blokować reklamy. Przeinstalowanie aplikacji oraz ponowna konfiguracja pomogła. 

Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 28 czerwca 2021 - 20:00

 MacBook Pro 13" 2020 (M1 / 8 GB / 512 GB) |  iPad Air 4 + Magic Keyboard |  iPhone 12 |  Watch SE Nike 44 LTE |  AirPods |  TV 4K

#31 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 212 postów
Napisano 28 czerwca 2021 - 20:59

Trochę o wprowadzonych nowościach: https://9to5mac.com/...allpapers-more/

#32 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 212 postów
Napisano 29 czerwca 2021 - 17:25

Garść kolejnych informacji po dobie użytkowania: 

- W dalszym ciągu pojawiają się losowe problemy z odtwarzaniem wideo (np. YouTube),

- Losowo po ponownym uruchomieniu nie pokazuje się na pasku menu ikona baterii / zasialania, 

- Komputer mniej się grzeje niż na poprzedniej becie, 

- Ogólnie wszystko działa bardziej responsywnie. Wcześniej miało się wrażenie, że ręczny nie jest do końca spuszczony,

- Poprawili wygląd "Nowa szybka notatka" po najechaniu w prawy dolny narożnik ekranu. 

Tyle z dzisiaj. Testuję dalej ;)

Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 29 czerwca 2021 - 17:52

#33 winmaciek

winmaciek
  • 3 889 postów
Napisano 01 lipca 2021 - 10:53

U mnie ogólnie też jest lepiej. Wideo odtwarza się poprawnie, przynajmniej w QuickTime czy Zdjęciach (na becie 1 były z tym wielkie problemy). Zazwyczaj widżety są w stanie „wysypanym”, nie żeby były jakoś bardzo użyteczne na macOS. Ogólnie jestem zadowolony, aczkolwiek z uwagi na wyjazd wakacyjny zauważalnie mniej korzystam z komputera. 

Jakbym miał na coś ponarzekać, to ciągle brakuje przełącznika „mam nielimitowany plan danych, korzystaj z hotspotu w opór”. Tu gdzie jestem, mam beznadziejne Wi-Fi i umiarkowanie znośne 4G/LTE z nielimitowanymi danymi. Niestety, komputerowi nie mogę przykazać, żeby przy korzystaniu z internetu z iPada nie żałował sobie i wysyłał gigabajty zdjęć do iCloud po sieci komórkowej. Dziwne, bo problem jest znany od lat i na urządzeniach z iOS/iPadOS jest w dużej mierze rozwiązany (poza aktualizacjami oprogramowania, gdzie mając starszego iPhone'a/iPada nie pobierzemy bezpośrednio po LTE, a po hotspocie osobistym już tak). Na w Zdjęciach iPhonie/iPadzie można sobie ręcznie zezwolić na uaktualnienia po sieci komórkowej, a na Macu nie ma nic, nawet informacji „korzystam z hotspota, uaktualnianie zdjęć wstrzymane”. Ja to widzę, bo mam iStat i pokazuje on brak aktywności sieciowej, ale mniej techniczna osoba mogłaby być skołowana. Apple powinno umieścić gdzieś głęboko w preferencjach systemowych przełącznik umożliwiający wyłączenie ograniczeń hotspota. 

MacBook Pro 13" M1, iPhone XS, iPad 10.5"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych