Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X Lion 10.7.5 (11G63) – brak możliwości aktualizacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maksymilian Kawa

Maksymilian Kawa
  • 4 postów

Napisano 30 maja 2021 - 11:47

Witam jak w tytule posiadam macbooka air z 2012 roku z systemem Mac OS X Lion 10.7.5 (11G63) przez to że jest to stary system nic nie mogę na nim zrobić, Wszystko co chce pobrać z itunes wyskakuje błąd że ta wersja systemu tego nie obsługuje i muszę zaktualizować do nowej co niestety nie jest możliwe. 

Pobierałem kilka nowszych systemów które były rekomendowane do aktualizacji liona ale niestety i w tym przypadku komunikat ze nie można zaintalować tego systemu na obecnej wersji...czy ktoś może mi pomóc?? używam maca od wczoraj i po całej nocy pobierania i testowania różnych sposobów jetem bezsilny 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 30 maja 2021 - 12:10

Jeśli nie pomyliłeś modelu komputera, to najnowszą dostępną wersją systemu powinna być Catalina (https://support.appl...03?locale=pl_PL). Nie wykonasz aktualizacji prosto z Liona do Cataliny. Należy zaktualizować system najpierw do Sierry, El Capitana lub Yosemite, a następnie ściągnąć Catalinę. Linki do poszczególnych wersji są tutaj https://support.appl...-pl/HT211683. 

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Maksymilian Kawa

Maksymilian Kawa
  • 4 postów

Napisano 30 maja 2021 - 22:03

niestety dziś kolejna próba wgrania macOS sierra 10.12 , OS X El Capitan 10.11 , OS X Yosemite 10.10 zakończona komunikatem tej wersji systemu nie można zainstalować....



#4 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 31 maja 2021 - 05:55

Przypuszczam, że instalki masz na penie, po starcie z pena robisz w narzędziach dyskowych format dysku, czy od razu starasz się instalować na istniejącym systemie?

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#5 Maksymilian Kawa

Maksymilian Kawa
  • 4 postów

Napisano 01 czerwca 2021 - 11:06

nie instaluje z pendrive tylko od razu z pozycji komputera....czy musze to zrobić z pena ?



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 02 czerwca 2021 - 00:41

Spróbuj. Co tracisz? (Uwaga zapasowa – z Sierry nie utworzysz instalki na memory sticku za pomocą komendy 'createinstallmedia', Apple schrzaniło coś w aplikacji instalacyjnej przy odnawianiu certyfikatów parę lat temu; ale tylko w tej, El Capitan i reszta są w porządku).

 

Fajnie by też było, gdyby zobaczyć logi instalacji. To podpowiedziałoby, na czym dokładnie utknęła. Nie pamiętam już, gdzie Lion je zapisywał, w końcu to niemal 10-letni system, ale są duże szanse, że to akurat się nie zmieniło od wieków i będzie w /private/var/log/install.log. Otwórz ten plik, jeśli istnieje, w Konsoli albo w Terminalu i wyfiltruj po czasie instalacji lub po nazwie instalowanego systemu linie tekstu z błędami. Opublikuj je tutaj, jak chcesz (postaraj się ograniczyć do tych adekwatnych, nie wklejaj, brońcie bogowie, całego logu, bo nikt nie chce być skazany na scrollowanie przez kilometry tekstu i osobiście będę skłonny podobny post usunąć; jak przeszukać log, można dowiedzieć się z najzwyklejszej pomocy Konsoli lub wpisując w Terminal 'man grep' i zapoznając się z instrukcją).


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 czerwca 2021 - 12:18

niestety dziś kolejna próba wgrania macOS sierra 10.12 , OS X El Capitan 10.11 , OS X Yosemite 10.10 zakończona komunikatem tej wersji systemu nie można zainstalować....

Masz prawdopodobnie "stare", czytaj niedozwolone instalki.
Pamiętaj, że Apple kłamie w komunikatach. Dlatego zrób tak:
1.Wyłącz dostęp do internetu.

2. Zmień datę na 2017 rok.
3. Odpal instalację.

Jeśli komunikaty będą się powtarzać, cofnij jeszcze o rok.
Apple w każdej instalce, ma datę "przydatności do spożycia". Po tym terminie będą pojawiać się te kłamliwe, wprowadzające w błąd informacje.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 03 czerwca 2021 - 17:38

Akurat instalatory z linku, który podał winmaciek, są "przydatne do spożycia", więc z powodu nieważnych certyfikatów nie powinny pojawiać się "kłamliwe informacje". Stawiałem ostatnio w celach badawczych na zewn. dysku Mountain Liona, Mavericks, Yosemite i El Capitana, wszystkie instalacje przeszły bez problemów i absolutnie bez potrzeby zmieniania daty.

Najlepiej by było – powtórzę – zobaczyć log instalacyjny i oprzeć się w rozpoznaniu na faktach.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 września 2021 - 06:59

Akurat instalatory z linku, który podał winmaciek, są "przydatne do spożycia", więc z powodu nieważnych certyfikatów nie powinny pojawiać się "kłamliwe informacje". Stawiałem ostatnio w celach badawczych na zewn. dysku Mountain Liona, Mavericks, Yosemite i El Capitana, wszystkie instalacje przeszły bez problemów i absolutnie bez potrzeby zmieniania daty.

Najlepiej by było – powtórzę – zobaczyć log instalacyjny i oprzeć się w rozpoznaniu na faktach.

No niestety nie do końca tak jest (albo nie dla wszystkich przypadków) - kilka dni temu stawiając od zera Macapro a1289 musiałem mimo wszystko zmienić datę. Ściągałem instalki bezpośrednio z tego samego linku. 


  • Iro lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych