Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zawieszanie się systemu, panika jądra itp podczas wybudzania MacBooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ksiusiu

ksiusiu
  • 19 postów

Napisano 20 maja 2021 - 15:00

Witajcie ponownie!

To już mój trzeci post - pozostałe nie były zdaniem jednego z moderatorów tego zacnego forum dostatecznie estetyczne pod względem zastosowanych czcionek.

Mam nadzieję, że teraz sprostam tym wymaganiom.

Ale do rzeczy:

 

Użytkuje Macbooka pro13  Early 2015 z najnowszą wersją systemu.

Prawdopodobnie od ostatniej aktualizacji macOS z dużą częstotliwością wybudzenie maca skutkuje totalnym zawiasem wyłączniem się go, następnie ekran paniki jądra potem ponowne uruchomienie i ekran informujący o błędzie (załącznik). Niekiedy sytuacja pojawia się podczas normalnego użytkowania dochodzi do kręcenia się „tęczowego” kółka a potem czarny ekran i ponowne uruchomienie się.

Próba ponownej instalacji systemu wykazała kolejne nieprawidłowości. Po przejściu do trybu odzyskiwania systemu jako ostatni „odzyskiwalny” system widnieje OS X El Capitan. Wypełnienie kolejnych poleceń skutkuje koniecznością zaznaczenia dysku, na którym ma być zainstalowany system. Rzecz w tym, że dysku brak. Nie ma żadnego, którego można było by zaznaczyć. Skorzystałem więc z narzędzia dyskowego i tam nie ma ogóle tego dysku. Jest jedynie 2gb Apple disc image Media (załącznik)

Teraz znowu otwarcie klapki nie wybudziło komputera. Wyłączył się a próba ponownego włączenia wyświetla się migający folder ze znakiem zapytania. Kolejne restart uruchomił system.

Proszę Was o pomoc.

 

 

Załączone pliki



#2 DanielF

DanielF
  • 5 731 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2021 - 15:18

Dysk w tym MacBooku masz oryginalny?
Fallout ...war, war never changes...

#3 ksiusiu

ksiusiu
  • 19 postów

Napisano 20 maja 2021 - 15:31

Komputer miał kontakt z cieczą ponad rok temu - padł dysk, po za tym nic mu nie było. Dysk wymieniony, działał bez problemowo.



#4 DanielF

DanielF
  • 5 731 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2021 - 15:55

Ale na oryginalny czy przejściówka i nvme
Fallout ...war, war never changes...

#5 ksiusiu

ksiusiu
  • 19 postów

Napisano 20 maja 2021 - 16:44

Ale na oryginalny czy przejściówka i nvme

Da się to jakoś sprawdzić? Bo nie mam pewności. Ale wydaje mi się, że mowa była o oryginalnym.



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 maja 2021 - 10:16

W załączonym w pierwszym poście panic reporcie stoi na samym początku:

 

panic(cpu 0 caller 0xffffff800a8c2838): nvme [etc., etc.] IONVMeController.cpp:5499

 

 

W backtrace'ie też jest jako pierwsze rozszerzenie. To jakby rozjaśnia kwestię zarówno oryginalności dysku, jak i przyczyny panik jądra, folderu ze znakiem zapytania itd. (chyba jednak dział hardware byłby w tym wypadku lepszym wyborem, to przeniosę).


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 ksiusiu

ksiusiu
  • 19 postów

Napisano 24 maja 2021 - 12:10

W załączonym w pierwszym poście panic reporcie stoi na samym początku:

 

 

W backtrace'ie też jest jako pierwsze rozszerzenie. To jakby rozjaśnia kwestię zarówno oryginalności dysku, jak i przyczyny panik jądra, folderu ze znakiem zapytania itd. (chyba jednak dział hardware byłby w tym wypadku lepszym wyborem, to przeniosę).

 

Wybacz mój laicyzm ale ja nie umiem zinterpretować tych danych. Możesz wyjaśnić o co chodzi?



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 898 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 maja 2021 - 12:17

O to, że masz jakiś dziwny dysk, który źle działa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 ksiusiu

ksiusiu
  • 19 postów

Napisano 24 maja 2021 - 12:20

O to, że masz jakiś dziwny dysk, który źle działa.

 

ok, dzięki! Spróbuje to wyjaśnić w miejscu gdzie mi to robili.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych