Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stary MacBook Pro lub MacBook Air.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 malyd77

malyd77
  • 37 postów
  • SkądZabrze

Napisano 08 maja 2021 - 15:20

Witam.

Chciałbym kupić pierwszy laptop że znaczkiem jabłka. Interesują mnie leciwe modele z roku 2012, 2013 o przykładowej konfiguracji:
- procesor i3 lub i5
- ram 4 gb
- ssd 120 GB (może być HDD podmienię na ssd)
- wifi

Zastosowanie
- przeglądanie internetu
- oglądanie youtuba
- edycja prostych stron www opartych na WordPress poprzez pakiet xampp
- prosta korekcja zdjęć

Obecnie mam laptop firmy Medion o takich parametrach i Windows 10 całkiem nieźle sobie radzi.

Czy możecie doradzić jaki konkretnie model kupić. Może jest jakiś konkretny model który ma najlepszy stosunek jakości do ceny i spełni moje oczekiwania.

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 08 maja 2021 - 15:32

To już lepiej dołóż RAM-u do tego laptopa, którego masz. Kupowanie tak leciwej maszyny, dodatkowo tylko 4GB to wywalanie pieniędzy w błoto.

#3 Łukasz Gabryel

Łukasz Gabryel
  • 25 postów

Napisano 01 czerwca 2021 - 05:34

Te 4GB ram mogą być obecnie problemem. Natomiast to też zależy co robisz. Ważniejsze są dwie inne sprawy:

 

1 najnowszy Big Sur jest dostępny na Macach od 2013 roku. Na starszych nie. Nie wiem, czy chciałbym używam systemu bez wsparcia bezpieczeństwa, lub takiego, który zaraz to wsparcie utraci. 

 

2 Maci od 2012 roku nie posiadają możliwości wymiany dysku. Dlatego kup taki, na którym się pomieścisz. Dodatkowo to są około 10 letnie komputery - sprawdził bym kondycje tego dysku, bo to jednak SSD i wczesnej generacji. 



#4 malyd77

malyd77
  • 37 postów
  • SkądZabrze

Napisano 16 grudnia 2021 - 15:46

Kupiłem Macbook Air 2017 i5, 8gb ram, 512 ssd.
Na razie się uczę systemu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych