Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch SE wersja GPS przy połączeniu w parę z IP 11 na telefonie są włączone usługi lokalizacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcinkosfb

Marcinkosfb
  • 20 postów

Napisano 01 maja 2021 - 06:23

Jak w temacie, jestem pośiadaczem zegarka Apple Watch SE 40 mm. Po połączeniu iphona 11 w parę z zegarkiem zauważyłem że po odblokowaniu telefonu w lewym górnym rogu mam włączone usługi lokalizacji. Sprawdzałem systemowo i w żadnej z opcji „lokalizacja” nie mam włączone „cały czas” Czy to normalne że tak jest? Ewentualnie gdyby ktoś coś podpowiedział czy da się to wyłączyć 

albo potwierdzi że to norma będę wdzięczny.

 

pozdrawiam


Użytkownik Marcinkosfb edytował ten post 01 maja 2021 - 06:25


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 01 maja 2021 - 07:26

Moim zdaniem to normalne. Nadmienię, że ikona usług lokalizacji nie oznacza, że bateria będzie wysysana w ekspresowym tempie. W bardzo wielu przypadkach używane są mniej dokładne metody niż GPS (np. przez sieć Wi-Fi). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 maja 2021 - 10:42

Niechęć do lokalizacji to nie musi być od razu bateria. Może być, chociazby, chęć zachowania resztek prywatności.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Marcinkosfb

Marcinkosfb
  • 20 postów

Napisano 01 maja 2021 - 18:22

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę jak to będzie wyglądało przy dłuższym użytkowaniu 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych