Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Niechciana automatyczna archiwizacja emaili w aplikacji mail na dwóch moich MacBookach


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Zegarek159

Zegarek159
  • 2 posts

Posted 07 April 2021 - 21:59

Mam dziwny problem. Posiadam Macbooka pro i imaca oba są z tym samym systemem i aktualizacjami najnowszymi oba w jednej sieci LAN systemy to catalina. Korzystam na obu z systemowego klienta poczty Mail. Generalnie Macbook pro jest jako mój podstawowy komputer. Problem polega na tym, że gdy tylko otworzę jakiegoś emaila ( powiedzmy ze skrzynki odbiorczej ) na Macbooku (nie ważne co z nim robię- czytam, odpisuję itp, a czasem tylko przeczytam), to na Imacu  automatycznie ten sam email przechodzi z katalogu nowe- skrzynka odbiorcza do katalogu archiwum bez pytania, a ja chcę, żeby pozostał dokładnie w tym samym miejscu jak na początku był czyli skrzynka odbiorcza. chcę na każdym komputerze oddzielnie zarządzać swoimi mailami.  Ile ja się naszukałem tych emaili. W regułach na obu komputerach nie mam kompletnie nic ustawionego. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Przyznam irytujące to jest.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24075 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 08 April 2021 - 08:30

Masz skrzynkę skonfigurowaną jako IMAP, prawda? No to tak to działa i tak ma działać. Zmiana w skrzynce, nieważne skąd, jest propagowana na wszystkie klienty.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users