Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AppleCare+ a naprawa uszkodzonej obudowy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wedeel

wedeel
  • 73 postów

Napisano 31 marca 2021 - 16:39

Cześć!
Przypadkiem upuściłem swojego iPada Pro 11 i niestety, ale metalowa obudowa wokół ekranu ma teraz brzydkie wgniecenie. Ekran jest w całości, natomiast uszkodził się również Apple Pencil (końcówka do pisania lekko złamana jakby wewnątrz). Dokupiłem do swojego iPada AppleCare+, ale nie do końca rozumiem, czy uszkodzenie mechaniczne tego typu jest również objęte naprawą/wymianą urządzenia? Wyczytałem na stronie jedynie o pęknięciu/uszkodzeniu ekranu. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z taką sytuacją i naprawą? :)
No i czy AppleCare+ kupione w niemieckim Apple Store (tutaj mieszkam) jest możliwego użycia w salonach w Polsce?

#2 winmaciek

winmaciek
  • 3 540 postów
Napisano 31 marca 2021 - 16:58

1. Uważam, że ogólnie AppleCare+ powinno to pokryć. Ja miałem uszkodzonego iPada ewidentnie z mojej winy (usiadłem na nim i się wygiął). Po odchudzeniu mojego wirtualnego portfela o €99 dostałem bez szemrania nową sztukę. AC+ kupione w Irlandii, aczkolwiek nie powinno to mieć tutaj znaczenia. Jeśli masz z plusem, to powinni Ci to wymienić. 

2. To, czy Pencil jest pokryty tym AC+ może zależeć od tego, kiedy dokładnie zostało ono zakupione. Aczkolwiek podejrzewam, że tutaj jest. Skontaktowałbym się z niemiecką infolinią/czatem Apple i ustalił to. Jeśli AC+ obowiązuje, to pewnie trzeba będzie zapłacić coś w stylu €29.

3. Jeśli chcesz serwisować go w Polsce, to najlepiej skontaktować się z autoryzowanym serwisem i podać im numer seryjny i inne szczegóły. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu, ale oni będą wiedzieli to lepiej ode mnie. 

MacBook Pro 13" M1, iPhone XS, iPad 10.5"

#3 Me_69

Me_69
  • 243 postów

Napisano 02 kwietnia 2021 - 18:54

Ja oddawałem iPada Pro - uszkodzona obudowa (AppleCare+ UK) i iPhone X - uszkodzone plecy (AppleCare+ DE) w polskim autoryzowanym serwisie i nie zapłaciłem ani złotówki. W obu przypadkach otrzymałem odnowione urządzenie. 

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych