Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Połączenie iPada Pro przez przejściówkę USB/USB-C z dyskiem zewnętrznym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 23 marca 2021 - 14:28

Dzień dobry,
Kupiłam przejściówkę w celu podłączenia IPada pro do dysku zewnętrznego.
Wtyczka nie pasuje. Proszę o porady jak rozwiązać ten problem. Jaki inny kabel pasowałby żeby móc przesyłać pliki z IPada do dysku zewnetrznego bezpośrednio?

Przesyłam zdjęcia.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Ewa

Załączone pliki



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 23 marca 2021 - 15:15

Nie pasuje mechanicznie (nie da się włożyć?) czy nie działa (nie przesyłają się dane?). Bo na oko to pasuje - tylko trzeba odpowiednio wkładać (wchodzi w jedną stronę). Ten biały języczek w przejściówce ma się wejść w szczelinę koło niebieskiego plastiku w kablu. Da się to włożyć tylko w jednym ustawieniu. 

 

Stąd dowcip o pogrzebie wynalazcy USB:

Wkładają trumnę do grobu - nie wchodzi. Próbują odwrotnie też nie. Jeszcze raz o 180 stopni i sukces :)



#3 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 23 marca 2021 - 16:14

Dziękuję Panie Wojtku,
udało się podłączyć dysk, wystarczyło mocniej wcisnąć a bałam się docisnąć żeby czegoś nie uszkodzić :)
Teraz pojawił się inny problem. Mianowicie nie pojawia mi się ten dysk ssd jak wchodzę do folderu pliki na iPadzie. Dysk działa ale jakby iPad go nie czyta, nie widzi go.
Co robić?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa

#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2021 - 16:26

Obstawiam, że iPad nie daje wystarczającej mocy, żeby zasilić ten dysk. Mój ma czasem nawet problem z czytnikiem kart CompactFlash. Fakt, że leciwym i niespecjalnie markowym, ale efekt jest taki, że czasem działa a czasem nie, podczas, gdy ten sam czytnik  podłączony do komputera działa zawsze. Prawdopodobnie potrzebujesz huba USB z aktywnym (własnym) zasilaniem.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 23 marca 2021 - 16:34


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 23 marca 2021 - 20:04

Dokładnie tak, brakuje prądu w złączu iPada. Najprościej kupić pendrive dwustrony usb-usbc do przenoszenia wszystkiego z kompa do iPada. Poręczny i wygodny bez przejściówek.Pojemności różne do wyboru. 

 

SanDisk 64GB Ultra Dual Drive Go USB Type-C (SDDDC3064GG46) - od 46,99 zł https://www.ceneo.pl/88590396


Użytkownik Regiss edytował ten post 23 marca 2021 - 20:05

iPhone 15 Pro


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 23 marca 2021 - 20:50

Z tym zasilenie to duża szansa na problem, ale co ma być na tym dysku i jak on jest sformatowany? Jak NTFS to będzie problem. Co do zasilania, to duża szansa, że zasilany hub USB pomoże. Coś w tym stylu ale bez gwarancji. https://allegro.pl/o...TIaAhThEALw_wcB



#7 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 24 marca 2021 - 09:54

Dzień dobry,
niestety format plików NTSF, więc problem będzie większy. Dosyć duże pliki graficzne chciałam przesyłać od razu na dysk zewnętrzny żeby mieć archiwum. Proszę więc jeszcze o wyjaśnienie kwestii z pendrivem. To znaczy pendrive bezpośrednio podpinam do iPada (pytanie czy iPad będzie widział pendrive na pewno?) i jeszcze będę potrzebować dokupić kabel dwustronny usb żeby później zrzucić pliki na komputer z pendrive?

Szukam najbezpieczniejszego rozwiązania :-)

Dziękuję i pozdrawiam
Ewa

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2021 - 10:49

1. iPad będzie widział pamięć zewnętrzną, pod warunkiem, że będzie sformatowana w HFS+, APFS (może być zaszyfrowany) lub exFAT. 
2. Po co kabel do zrzucania plików z pamięci zewnętrznej? Nie rozumiem do końca, co tu się dzieje. 
3. Tak na marginesie dodam, że umieszczenie plików na dysku zewnętrznym to nie jest kopia zapasowa. Jeśli to są ważne rzeczy, to powinnaś korzystać z czegoś więcej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 24 marca 2021 - 10:50

Ten pendrive, który został podlinkowany wyżej ma zarówno złącze USB-C, jak i USB-A, więc możesz podłączyć bezpośrednio do iPada, przegrać pliki i potem bezpośrednio do komputera. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kabli.

 

Ale może jednak zacznij od tego, żeby się przesiąść z NTFS na exFAT na tym dysku. Być może zadziała od razu bez żadnego kombinowania i dodatkowych zakupów.



#10 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 24 marca 2021 - 11:36

Spróbuję z pendrivem podanym w linku :-)
Proszę jeszcze nie zamykać tego tematu bo dam znać czy się udało.
A inna opcja kopi zapasowej to jaka jest możliwa?
Proszę o wyrozumiałość jestem zielona w tym temacie.

#11 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 25 marca 2021 - 13:30

Dzień dobry,
Pendrive zadziałał! Był to najprostszy sposób i najszybszy :)
Proszę o poradę gdzie te kopie zapasowe plików dobrze zapisywać. Skoro dysk zewnętrzny to za mało. Jakie są inne rozwiązania.

Bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa

#12 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 25 marca 2021 - 14:23

Są różne strategie backupu. Polecam poza kopią na dysku zewnętrznym trzymanym w domu, uruchomić synchronizację z iCloud. Wtedy iPad na bieżąco kopiuje dane do chmury Apple. Dane które zgrywasz prze pendrive możesz prżez komputer kopiować na ten dysk, który masz. Ja używam chmury Apple i własnego dysku sieciowego, a od czasu do czasu robię jeszcze kopię na chmurże Microsoft. 



#13 EwaWanda

EwaWanda
  • 7 postów

Napisano 27 marca 2021 - 13:09

Są różne strategie backupu. Polecam poza kopią na dysku zewnętrznym trzymanym w domu, uruchomić synchronizację z iCloud. Wtedy iPad na bieżąco kopiuje dane do chmury Apple. Dane które zgrywasz prze pendrive możesz prżez komputer kopiować na ten dysk, który masz. Ja używam chmury Apple i własnego dysku sieciowego, a od czasu do czasu robię jeszcze kopię na chmurże Microsoft.


Dzień dobry, bardzo dziękuję za odpowiedź :-)
W trakcie kopiowania danych zauważyłam że niektóre pliki w tym video nie działają na Windowsie... zdjęcia są wyświetlane jako .heic nie da się ich wyświetlić.
A filmy mają tylko audio bez video.
O co może chodzić? Format pendrive to exFAT.

#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 27 marca 2021 - 13:38

Są obsługiwane, tylko może być konieczność ściągnięcia dodatków z Microsoft Store. 

HEIF/HEIC: https://www.microsof...ns/9pmmsr1cgpwg

HEVC: https://www.microsof...ns/9nmzlz57r3t7

Jak nie chcesz płacić za HEVC, to pozostają zewnętrzne rozwiązania typu VLC. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 26 kwietnia 2021 - 13:48

Są fajne przejściówki Baseus dedykowane typowo do iPada, nawet dadzą się założyć do magic keybard. Ja ostatnio zakupiłem dwustronny metalowy pendrive sandisk i jest gitara.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych