Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tuning] Performa 475 - Blog tuningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#51 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2006 - 21:54

Faktycznie można dać wentylatorek na 7V... nie pomyślałem ;). I nawet nie musze nic lutować, wystarczy że przełożę styki we wtyczce od wentylka. Tylko trzeba pamiętać, że minus od wentylatorka trzeba podpiąć do +5V a plus do +12V, żeby była dobra polaryzacja.

#52 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 13 kwietnia 2006 - 22:26

Diodak, a zamknie ci się potem obudowa? :wink:

Też przymierzałem taki radiator. Był ok tylko pamięć mi się nie chciała do slotu zmieścić.

Moje 64MB jest wyższe niż standardowe kości i zahaczała o radiator.

Dlatego zbudowałem sobie taki coolerek :twisted:

#53 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2006 - 23:27

Diodak, a zamknie ci się potem obudowa? :wink:

Też przymierzałem taki radiator. Był ok tylko pamięć mi się nie chciała do slotu zmieścić.

Moje 64MB jest wyższe niż standardowe kości i zahaczała o radiator.

Dlatego zbudowałem sobie taki coolerek :twisted:


Obudowa zamyka się bez problemów, specjalnie wcześniej sprawdzałem jaki wysoki mi się zmieści :). Ten ma 20mm wysokości i zostaje jescze jakies 2-3mm luzu od obudowy.

Też szukam 64MB RAM-u ale ciężko o tak duże pojemności i wymiary nie większe niż oryginalnej kostki, ale może się uda.

krzyfar jeszcze jedna sprawa... chcę wymienić dysk na większy, planowałem 4GB, ale pisałeś coś na blogu, że wewnętrzny kontroler go nie wykrywa :(. Wiesz może dlaczego tak się dzieje? Za duża (nieobsługiwana) pojemność czy przypadek? Nie mam zewnętrznej kieszeni jak ty więc chyba zdecyduję się na mniejszy dysk taki 1,3 GB myślę że zostanie wykryty bez problemów. Jeśli ktoś wie jaki maksymalnie duży dysk można włożyć do Performy tak żeby wewnętrzny kontroler go wykrył to niech się z nami podzieli wiedzą :D.

#54 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2006 - 05:18

chcę wymienić dysk na większy, planowałem 4GB, ale pisałeś coś na blogu, że wewnętrzny kontroler go nie wykrywa . Wiesz może dlaczego tak się dzieje? Za duża (nieobsługiwana) pojemność czy przypadek? Nie mam zewnętrznej kieszeni jak ty więc chyba zdecyduję się na mniejszy dysk taki 1,3 GB myślę że zostanie wykryty bez problemów


Zdaje się żeby dysk był wykrywany od razu to musi mieć Apple`owy firmware, czytaj Jabłuszko na naklejce. Ale to żaden problem :wink:
ftp://grijan.cjb.net:21000/macintosh/Software/Utilities/hd_sc_setup_735-patched.sea.bin
Ten link załatwia sprawę. Rozpakowujesz, nagrywasz na dyskietkę i bez problemu sformatujesz co tam chcesz :mrgreen:

[ Dodano: 2006-04-14, 06:21 ]

Też szukam 64MB RAM-u ale ciężko o tak duże pojemności i wymiary nie większe niż oryginalnej kostki, ale może się uda.


Ja kupiłem takie 2 kości, na tej aukcji.
http://allegro.pl/it...identyczne.html
Też szukam 64MB RAM-u ale ciężko o tak duże pojemności i wymiary nie większe niż oryginalnej kostki, ale może się uda.

Chodzą genialnie, są 3 razy szybsze niż standardowe. Ale są wyższe.. :?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych