Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak całkowicie zapomnieć daną sieć WiFi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fenelon

Fenelon
  • 8 postów

Napisano 15 marca 2021 - 23:38

Cześć,

 

Mam pewien problem z siecią WiFi, a mianowicie na osiedlu na którym wynajmuje mieszkanie jest WiFi dla mieszkańców. Każdy kto się podepnie pod odpowiednią sieć WiFi otrzyma okno logowania w przeglądarce gdzie trzeba podać odpowiednie hasło (każdy ma niby indywidualne), a wyglądają one mniej więcej tak 12345-67890. Po takim zalogowaniu mamy internet no i jest ok. Okazało się, że muszę się zalogować innym hasłem, bo tam tym co miałem występują bardzo często problemy z siecią (urywa nagle internet, trzeba resetować kilka razy WiFi). Jak wejdę w narzędzia sieciowe i zapomnę tę sieć, to po połączeniu się z nią już jestem zalogowany - tak jakby jakiś cache trzymał.

 

Robiłem ostatnio twardy reset MacBooka i przy instalacji systemu trzeba wybrać sieć WiFi, aby można było pobrać system. Kliknąłem w tę moją osiedlową sieć i mimo resetu od razu byłem zalogowany i zaczął się pobierać system O.o.

Czy ktoś wie jak zapomnieć daną sieć całkowicie, aby potem móc się do niej połączyć raz jeszcze przez co wywołam panel do logowania i wpiszę inne hasło? :)

 

Taka sama sytuacja występuje też na np. telefonie (ale to już Samsung) i nie wiem czy to czasem nie jest wina po stronie dostawcy, że gdzieś trzyma zapisany adres MAC urządzeń połączonych hmm.



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 marca 2021 - 05:48

W pęku kluczy nie masz zapisanego hasła?
Fallout ...war, war never changes...

#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 16 marca 2021 - 06:47

Wygląda na to, że sieć rozpoznaje Twój komputer po MAC adresie i dlatego nie prosi o podanie hasła. Jeśli ta teoria jest prawdziwa, to nie ty masz zapomnieć sieć, tylko ona musi zapomnieć o Tobie. A to oznacza kontakt z operatorem.

#4 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 16 marca 2021 - 10:24

Zrób reset PRAM i sprawdź.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych