Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV, a telewizor LG AirPlay nie działa płynnie, obraz się zacina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielherb

zielherb
  • 5 postów

Napisano 12 marca 2021 - 21:40

Witam,

 

szukałem w internecie, dzwoniłem na infolinie LG i do iSpota niestety nie znalazłem rozwiązania. Otóż próbuję za pomocą AirPlay strumieniować obraz z MacBooka na telewizor. Pierwsze połączenie, komputer od razu wykrył telewizor, wpisałem kod i wszystko pozornie się udało. Niestety, jest ogromne opóźnienie w przesyle obrazu, latencja, brak płynności - w skrócie nie ma możliwości oglądania czegokolwiek ani pracy na dwóch ekranach. Obraz nie działa płynnie, nawet ruch kursorem jest spowolniony. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Szczerze mówiąc zdecydowałem się na TV od LG właśnie m.in. na wbudowaną opcję AirPlay. Próbowałem już kilka razy 'zapomnieć' urządzenie na telewizorze i sparować je jeszcze raz. TV to LG NANOCELL kupiony kilka dni temu, MacBook z 2019 na macOS CATALINA. P.S. próbowałem też z iphonem 7 i yt, netflix czy hbogo działają płynnie. Jeśli chodzi o połączenie internetowe to 300mbps od UPC z routerem wbudowanym w dekoder Horizon

z góry dziękuje za pomoc.



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 13 marca 2021 - 08:30

Nie tak ważny jest Internet, jak jakość wi-fi. Jeśli ruter jest zamknięty w szafce w sąsiednim pokoju, to może być słabo. Słabo też będzie jak telewizor albo komputer podłączyli się do sieci w paśmie 2,4 GHz. 



#3 zielherb

zielherb
  • 5 postów

Napisano 15 marca 2021 - 12:47

Nie tak ważny jest Internet, jak jakość wi-fi. Jeśli ruter jest zamknięty w szafce w sąsiednim pokoju, to może być słabo. Słabo też będzie jak telewizor albo komputer podłączyli się do sieci w paśmie 2,4 GHz. 

 

Wi-Fi jest paśmie 5ghz, a router (wbudowany w dekoder Horizon UPC) stoi pod telewizorem, a komputer jest kilka metrów od urządzenia. Czy to może być kwestia słabego wbudowanego routera? 

 

Funkcja AirPlay działa dobrze wtedy kiedy przenoszę obraz np. z YouTube (chociaż wtedy włącza się wbudowana aplikacja) czy inne serwisy streamingowe. Wszystko zacina się gdy przenoszę cały pulpit, wtedy nie da się oglądać niczego, nawet przeglądanie stron internetowych jest męczące, nie mówiąc już o pracy na programach graficznych. 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2021 - 13:06

5 GHz (stosunkowo) niewiele znaczy. Na tej częstotliwości może chodzić nieco już leciwe Wi–Fi 4 (802.11n), a może tam się kryć Wi-Fi 6 (802.11ac). Najlepiej by było, jakbyś udał się do ustawień routera i sprawdził, z jaką szybkością działają poszczególne urządzenia. Poza tym warto sprawdzić, czy nie ma żadnych innych sieci działających w pobliżu (mogą „nachodzić” na siebie i powodować spadek wydajności). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2021 - 09:35

Mam OLED'a B8 55" oraz dodatkowo Apple TV 4K. Mój router to natomiast TP-Link Archer C2600, więc mocy ma w zapasie sporo. 

 

Strumieniując wideo bezpośrednio za pośrednictwem telewizora mam dokładnie takie same objawy jak ty. Przez przystawkę jest dużo lepiej. 

 

Procesory w SMART TV są po prostu słabe i stąd wynikają opisane przez Ciebie problemy. Sama obsługa aplikacji nawet o tym świadczy. Biorąc na ten przykład aplikację Apple TV na telewizorze, która jest dużo mniej responsywna w porównaniu do korzystania z niej na przystawce, gdzie jak się okazuje procesor (leciwy A10 Fusion) ma więcej mocy niż wbudowany w telewizor z 2018r. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 23 marca 2021 - 09:36

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#6 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 11 sierpnia 2021 - 20:30

U mnie jest natomiast inny problem. Wcześniej mi przesyłanie obrazu z iPhone na tv Lg działało super i plynnie. Nie korzystałem z tej funkcji jakiś czas i po kilku tygodniach postanowiłem udostępnić obraz z iPhone na tv i w tym momencie jest problem bo iPhone nie widzi tv, czy wiecie może jak to naprawić i jak ponownie połączyć iPhone z tv za pomocą Airplay?


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#7 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 12 sierpnia 2021 - 08:45

Wi-Fi jest paśmie 5ghz, a router (wbudowany w dekoder Horizon UPC) stoi pod telewizorem, a komputer jest kilka metrów od urządzenia. Czy to może być kwestia słabego wbudowanego routera?

Funkcja AirPlay działa dobrze wtedy kiedy przenoszę obraz np. z YouTube (chociaż wtedy włącza się wbudowana aplikacja) czy inne serwisy streamingowe. Wszystko zacina się gdy przenoszę cały pulpit, wtedy nie da się oglądać niczego, nawet przeglądanie stron internetowych jest męczące, nie mówiąc już o pracy na programach graficznych.


Router w horizonie to żart. Masz i tak farta że masz internet w domu. Padłeś na dobry egzemplarz. Poza tym piszesz o youtube. Prawdopodobnie jeśli włącza się apka w TV to nie tyle wówczas korzystasz z airplay ile uruchamia się zwykłe połączenie internetowe tv-router- sieć. Moim zdaniem to bardziej problem kompatybilności… ale co ja tam wiem :)

#8 pmatysik

pmatysik
  • 1 postów

Napisano 21 września 2021 - 16:19

 

Witam,

 

szukałem w internecie, dzwoniłem na infolinie LG i do iSpota niestety nie znalazłem rozwiązania. Otóż próbuję za pomocą AirPlay strumieniować obraz z MacBooka na telewizor. Pierwsze połączenie, komputer od razu wykrył telewizor, wpisałem kod i wszystko pozornie się udało. Niestety, jest ogromne opóźnienie w przesyle obrazu, latencja, brak płynności - w skrócie nie ma możliwości oglądania czegokolwiek ani pracy na dwóch ekranach. Obraz nie działa płynnie, nawet ruch kursorem jest spowolniony. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Szczerze mówiąc zdecydowałem się na TV od LG właśnie m.in. na wbudowaną opcję AirPlay. Próbowałem już kilka razy 'zapomnieć' urządzenie na telewizorze i sparować je jeszcze raz. TV to LG NANOCELL kupiony kilka dni temu, MacBook z 2019 na macOS CATALINA. P.S. próbowałem też z iphonem 7 i yt, netflix czy hbogo działają płynnie. Jeśli chodzi o połączenie internetowe to 300mbps od UPC z routerem wbudowanym w dekoder Horizon

z góry dziękuje za pomoc.

 

Witam! Czy rozwiązałeś Swój problem ? Mam taki sam.... Jest jakiś sposób aby nie klatkowało przesyłając filmy poprzez Airplay ? 



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2021 - 16:42

A jak przesyłasz wideo przez AirPlay? Bo poprawnym wyborem tutaj jest skorzystanie z przycisku AirPlay obok kontrolek wideo, nie z klonowania ekranu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 22 września 2021 - 13:19

U mnie też klatkowalo, problemem było to, że miałem router CIsco i neta z Vectry, pomimo ATV4 podłączonego do TV. Teraz mam światłowod z Netii i dobry router Huawej od nich i zero problemów. AirPlay , Chromecast śmiga bez problemu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych