Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dual Sim iPhone 12 mini - okazjonalne wysyłanie SMS z innego numeru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dobot

dobot
  • 1 postów

Napisano 08 lutego 2021 - 10:57

Tak na sam początek to witam serdecznie wszystkich.

 

Pytanie:

Od 2 dni jestem posiadaczem iP12 mini. Używam dwóch kart (eSIM - prywatna oraz SIM - służbowa). Próbuję znaleźć rozwiązanie dla mojego problemu. Mianowicie z osobą X piszę sms z karty prywatnej, ale czasami muszę do tej osoby napisać coś z karty służbowej. Czy jest możliwość szybkiego przełączania lub możliwość wyboru że ten sms idzie z jednej a drugi sms z drugiej karty do tej samej osoby?

 

Pozdrawiam 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2021 - 11:15

Pozwoliłem sobie poprawić tytuł (teraz jest bardziej precyzyjny).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Elektor

Elektor
  • 1 postów

Napisano 15 kwietnia 2021 - 18:24

też szukam rozwiązania tego problemu



#4 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2021 - 08:27

Tak na sam początek to witam serdecznie wszystkich.

 

Pytanie:

Od 2 dni jestem posiadaczem iP12 mini. Używam dwóch kart (eSIM - prywatna oraz SIM - służbowa). Próbuję znaleźć rozwiązanie dla mojego problemu. Mianowicie z osobą X piszę sms z karty prywatnej, ale czasami muszę do tej osoby napisać coś z karty służbowej. Czy jest możliwość szybkiego przełączania lub możliwość wyboru że ten sms idzie z jednej a drugi sms z drugiej karty do tej samej osoby?

 

Pozdrawiam 

 

Mam ten sam problem, karta esim (Orange-prywatna), nano sim (Plus-służbowa). Niestety często w ramach jednego kontaktu chcę coś wysłać z drugiej karty…..Nie ma takiej możliwości!!!!! Brakuje dwóch przycisków SIM1 SIM2, którego naciśnięcie powoduje wysłanie z odpowiedniej karty. Takie rozwiązania póki co są na androidzie 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#5 Remi73

Remi73
  • 141 postów

Napisano 16 kwietnia 2021 - 09:34

Mam ten sam problem, karta esim (Orange-prywatna), nano sim (Plus-służbowa). Niestety często w ramach jednego kontaktu chcę coś wysłać z drugiej karty…..Nie ma takiej możliwości!!!!! Brakuje dwóch przycisków SIM1 SIM2, którego naciśnięcie powoduje wysłanie z odpowiedniej karty. Takie rozwiązania póki co są na androidzie

Jest taka możliwość...niestety czasochłonna i skomplikowana (jeśli porównamy do pomysłu z dwoma przyciskami: SIM1 i SIM2). Trzeba pisząc sms-a wejść u góry w kontakt i nacisnąć informacje, na kolejnym ekranie ponownie informacje i teraz u góry rozwinąć opcję z której karty wysłać smsa. Możliwe? Możliwe. Proste? Niekoniecznie...

#6 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2021 - 09:50

No niestety ale ta metoda o której piszesz nie działa, pomimo zmiany karty domyślnej do wysyłki esemesa, zatwierdzeniu i powrocie do wysyłania, telefon wysyła nadal z karty z której wysyłał ostatnio (a przy kontakcie zaznaczona jest ta druga karta) 


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#7 robroyy

robroyy
  • 411 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2021 - 16:34

Witam jest możliwość wystarczy pisać jako nowy sms i wtedy jest opcja wyboru :D


<p>Komputer MacBook Pro 13 2.4 i5 2.4 GHz iPhone Xr,iPhone Xs  :D


#8 annabuyo

annabuyo
  • 3 postów

Napisano 23 czerwca 2021 - 11:10

Witam mam ten sam problem 
Niestety ostatnie rozwiązanie też nie działa
Aby zmienić sim musiałam jedną sieć wyłączyć na moment i się zmieniło...

Ale to nie rozwiązanie  :unsure:

 

Ktoś coś? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych