Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * * 1 votes

Błędne położenie lokalizacji Iphone XR.


Best Answer Crazy Joe , 31 January 2021 - 13:56

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.

Go to the full post


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 ostry88

ostry88
  • 2 posts

Posted 31 January 2021 - 12:15

Cześć od pewnego czasu zauważyłem, że podczas używania lokalizacji czy to przez Google maps, mapy applowe lub inne aplikacje korzystające z tego to położenie moje jest jakiś kilometr od prawidłowego w którym aktualnie się znajduje. Robiłem próby na LTE mobilnym i na wifi domowym i problem jest taki sam. Wszystko zaktualizowane do najnowszej wersji. W ustawieniach ustawione jest dokładne położenie. Zastanawiam się czy macie podobny problem, czy to wina softu, który naprawią w ramach którejś przyszłej aktualizacji czy coś grubszego z samym telefonem. Telefon: iphone Xr



#2 Crazy Joe

Crazy Joe
  • 32 posts

Posted 31 January 2021 - 13:56   Best Answer

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.



#3 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 posts
  • Płeć:

Posted 31 January 2021 - 14:12

Nie wiem, czy to ma związek z problemem kolegi, ale u mnie na XS jest tak, że jak wejdę w aplikację Lokalizator to na WiFi pokazuje mi bardzo dokładne położenie mojego iPhone, a jak po chwili wyłącze WiFi to na danych pakietowych pokazuje mi, że jestem jakieś 2km od miejsca w którym faktycznie jestem, wiec coś z tą lokalizacją iOS jest nie tak. Mam tak teraz w Orange, miałem tak w Plusie i sprawdzałem to na 4 iPhoneach które mam w domu.

#4 ostry88

ostry88
  • 2 posts

Posted 31 January 2021 - 14:13

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.

 

Dziękuję za wiadomość, właśnie wyszedłem na zewnątrz i problemu nie ma wszystko działa w porządku. Dopiero sobie uświadomiłem, że niedawno podwyższyli budynek u mnie w domu i pewnie to było powodem tej niedokładnej lokalizacji. Zamykam



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24072 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 31 January 2021 - 14:37

Chyba ja.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users