Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13 2017 - matryca białe poziome pasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 grregg

grregg
  • 4 postów

Napisano 10 stycznia 2021 - 20:17

Na ekranie macbooka mojej żony z dnia na dzień pojawiły się jaśniejsze poziome paseczki. Nigdzie nie widać uszkodzeń skrzydła, nie było też nic wylane - przynajmniej nic o tym nie wiem ;). Nie mam przejściówki na hdmi, także nie mam jak sprawdzić jak wygląda obraz na zewnętrznym monitorze. 

 

Wiem, że jest jakiś program naprawczy na matryce MacBooków pro 13 z roku 2016-2018, ale na pionowe paski i plamy w dolnej części ekranu. Mam wersję w dwoma portami usb-c i bez touchbara, której ten program dotyczy.

 

Dzwoniłem do cortland i na infolinie powiedziano mi, że moje objawy raczej nie kwalifikują tego Macbooka do żadnej darmowej wymiany matrycy. Kosztu naprawy bez sprawdzenia mi nie mogą powiedzieć, bo może to być karta graficzna jak i matryca. Dzwoniłem też jeszcze do innego serwisu, w którym kiedyś robiłem przegląd innego starego Macbooka i oni tak na szybko obstawili matrycę - koszt około 2tys :(. Przemiła Pani poinformowała, że program dotyczył tylko komputerów wyprodukowanych w 2016, a nie 2017...

 

Moje pytanie jest takie, czy ktoś spotkał się z paskami poziomymi (przejaśnienia) i udało mu się załapać na pogram wymiany matryc apple?

Czy ktoś może mi polecić jakiś serwis w Warszawie, który zna te wszystkie programy napraw apple, ewentualnie pokusi się z zapytaniem apple czy moja usterka się kwalifikuje pod ten program a nie od razu mnie obciąży?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 



#2 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 11 stycznia 2021 - 08:33

To raczej nie grafika, bo ona jest zintegrowana a te nie miały problemów, prędzej taśma.

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#3 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 11 stycznia 2021 - 09:26

Zrób tak, jak poradził mi pewien serwis w podobnej sytuacji, kiedy inne serwisy odprawiły mnie z kwitkiem - zobacz, czy nie masz odbitych klawiszy na warstwie antiglare. Jeżeli tak, to całkiem możliwe, że z tego tytułu skrzydło zostanie wymienione za darmo.

#4 grregg

grregg
  • 4 postów

Napisano 11 stycznia 2021 - 13:18

Dzięki za odpowiedzi.

 

Dzisiaj po testowałem trochę tego macka i zauważyłem, że jak skrzydło częściowo otworzę - tak poniżej 60 stopni to ekran działa prawidłowo. Czyli ewidentnie taśma.

Faktycznie minimalnie widać odbicie klawiszy - tylko trzeba patrzeć mocno pod światło. Pewnie byłoby bardziej widać, ale żona zawsze przykrywa do transportu tą cienką gąbeczką, która była dodana przy zakupie...

 

Może ktoś się orientuje, który serwis w Wawie jest najbardziej obeznanych w tych programach naprawczych apple?



#5 wojteq55

wojteq55
  • 1 postów

Napisano 18 kwietnia 2021 - 21:49

Udało się coś rozwiązać? Mam podobny problem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych