Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ricoh Aficio MP C3001 - instalowanie sterowników do drukarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kamil359

kamil359
  • 23 postów

Napisano 18 grudnia 2020 - 19:00

Witam,

 

mam pytanie dotyczące instalacji sterowników do drukarki Rioh Aficio MP C3001 na MacBook Pro 2020. Pobrałem i zainstalowałem sterowniki do drukarki, które według producenta są przeznaczone pod macOS Big Sur. Drukarka jest podpięta kablem sieciowym do TP-LINK Archer C7 v5 więc w oknie "Drukarki i skanery" dodałem ją wpisując adres jej IP. W polu Protokół wybrałem "Demon drukarki wierszowej - LPD" ponieważ przy wybraniu jakiejkolwiek innej dostępnej opcji pojawiał się komunikat, że drukarka nie można być poprawnie skonfigurowana. W polu Użyj wybrałem z listy za pierwszym razem "Wybierz automatycznie", a za drugim ręcznie wybrałem sterownik "RICOH Aficio MP C3001 PS". W obu przypadkach według systemu drukarka została dodana poprawnie i jest gotowa do użycia. Niestety przy drukowaniu jakiegokolwiek pliku (Word/PDF) drukarka wypluwa kilka kartek (lub kilkanaście) z linijkami "kodu" - zdjęcia w załączniku. Testowałem również programy w stylu O'Print (instalowane na komputerze z Windows i udostępniane w sieci), działa ale jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia.

 

1. Czy próbował ktoś zainstalować sterowniki do tej drukarki?

2. W jaki sposób odinstalować aktualne sterowniki tak aby móc zainstalować inne?

3. Czy istnieje jakaś alternatywa dla drukarek nieobsługujących AirPrint? Jakieś urządzenie podpięte do kabla sieciowego które symuluje obsługę AirPrint?

 

A może ktoś ma inne rozwiązanie? :)

 

Sterowniki:

http://support.ricoh...281.htm?lang=en

Załączone pliki


Użytkownik kamil359 edytował ten post 18 grudnia 2020 - 19:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych