Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zostać resellerem Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#26 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 03 sierpnia 2009 - 19:38

Z tego co wyczytałem w tym PDF-ie, to ta firma więcej zarabia na pomyłkach i błędach niż na prawdziwej sprzedaży. Tu kilka procent, tam kilka procent, a na końcu bankructwo. Czy jest jakiś inny sposób na sprzedaż? Jakiś inny reseller w Polsce? Ma ktoś z Was cennik z cenami hurtowymi?

#27 qwerdt

qwerdt
  • 128 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2009 - 15:11

@KuboX czy dowiedziałeś się coś więcej w tym temacie?

#28 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpnia 2010 - 16:37

czy ispot podaje jakies ceny minimalne dla reselerow, czy moge sprzedac z marza 1zl.

#29 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpnia 2010 - 16:39

ispot to sklep, restseller. restsellerzy nie kupują sprzętu w ispotach przecież.

#30 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpnia 2010 - 20:01

Przepraszam, mialem na mysli isurce

#31 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 sierpnia 2010 - 20:03

czy ispot podaje jakies ceny minimalne dla reselerow, czy moge sprzedac z marza 1zl.


nie możesz, zbankrutujesz ;)

#32 kry88

kry88
  • 7 postów

Napisano 09 października 2010 - 08:57

Witam jestem nowym użytkownikiem forum. W niedługim czasie mam zamiar ( zobaczymy jak wyjdzie) zostać resellerem Apple i zastanawia mnie czy jedyną możliwością zostanie resellerem Apple jest podpisanie umowy z isource czy jest jakaś inna możliwość?

#33 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 października 2010 - 09:05

nie ma - to jest jedyny dystrybutor na Polskę

#34 kry88

kry88
  • 7 postów

Napisano 09 października 2010 - 09:16

Aha to teraz drugie pytanie, czy jest wogóle mozliość zostanie 2 dystrybutorem na skalę Polski, a jak nie to czy ceny z isource są cenami hurtowymi dla każdego resllera czy to są może ceny detaliczne, czy może tylko ogólnikowe ceny hurtowe do negocjacji?

#35 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 października 2010 - 09:17

a może takie pytanie skieruj do iSource. Czy odpowiedzi tu na forum w tym temacie będą dla Ciebie wiarygodne?

#36 kry88

kry88
  • 7 postów

Napisano 09 października 2010 - 09:22

Znaczy te pytanie kieruje do osób które miały styczność z isource oczywiście te pytania są tylko wstępne, a resztę bardziej precyzjynych pytań będe kierował do isource albo do innych odpowiednich podmiotów.

#37 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 października 2010 - 10:43

jak chcesz zostać dystrybutorem to musisz uderzać do apple i ich się pytać. co do cen - próbować negocjować możesz zawsze przecież.

#38 kry88

kry88
  • 7 postów

Napisano 09 października 2010 - 10:48

Dziękuje bardzo za informacje.

#39 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 października 2010 - 11:27

Aha to teraz drugie pytanie, czy jest wogóle mozliość zostanie 2 dystrybutorem na skalę Polski, a jak nie to czy ceny z isource są cenami hurtowymi dla każdego resllera czy to są może ceny detaliczne, czy może tylko ogólnikowe ceny hurtowe do negocjacji?


no to nieźle mnie ubawiłeś z tym drugim dystrybutorem :)
jakbyś miał wolne kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych to może ktoś ze świty Jobsa dałby się namówić na taką rozmowę pod warunkiem, że Ty dasz kasę, a Oni będą decydować jak ją wydawać :)

#40 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 16 września 2011 - 15:53

Witam! Wiem, że odgrzewam trochę zimnego kotleta... Dzwoniłem do iSource w celu uzyskania więcej informacji dot. umowy. Niestety nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi a umowa jest strasznie ogólna. Czy ktoś wie jakie trzeba spełniać warunki odnośnie zostania resellerem, chodzi o to ile potrzeba pieniędzy "na początek". I czy ma ktoś aktualny cennik? Tzn chodzi mi o to ile dokładnie płace za sprzęt bo to za ile go sprzedam i ile na tym zarobie to rozumiem mój problem. Pytam gdyż mam lokal w dość dobrej lokalizacji i żal byłoby go nie wykorzystać a i pomysł na biznes zawsze nie głupi ;) Pozdrawiam!

#41 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 września 2011 - 17:50

Wszystko zależy od poziomu Twojego "reselerstwa" Na inne ceny ma szanse APR inne AAR .... statusy zmieniasz w zależności od min. kwartalnych obrotów. To generalnie nie takie proste :)

#42 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 września 2011 - 18:04

Sprzedawanie komputerów to chyba najmniej dochodowy biznes jaki znam... Za to jeden najlepszych do prania pieniędzy.

#43 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 16 września 2011 - 18:26

Wszystko zależy od poziomu Twojego "reselerstwa" Na inne ceny ma szanse APR inne AAR .... statusy zmieniasz w zależności od min. kwartalnych obrotów. To generalnie nie takie proste :)

Ok, ale o tym już było trochę wcześniej w temacie. Pytałem konkretniej o to gdzie np znajdę cennik dla zwykłego Reseller'a bo w końcu od tego się zaczyna ;) A także jaki jest wymagany wkład finansowy na początku. Czy muszę jakoś specjalnie wyposażyć lokal w sprzęt który uprzednio muszę zakupić "do pokazywania" w określonej ilości a także sprzęt który będzie stał na półkach i czekał aż ktoś to kupi?
@cooper69
Masz jakieś doświadczenie z tym związane?

#44 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 16 września 2011 - 18:32

To nie jest takie proste by Ci to wytłumaczyć w kilku postach. Jest doprawdy wiele zależności. Cennik otrzymasz regularnie jak będziesz reselerem - nie rozdają go poproś kogoś znajomego to Ci powie ile "zarabia" :). Wkład - jak ja pamietam inne wymagania były w stosunku do siedziby dla APR niż dla AAR - inna siedziba inne koszta (chodziło nawet o to by odwiedzalność witryny sklepowej była na odpowiednim poziomie). Trudno Ci podać kwotę. To skomplikowane. Wszystkiego AKTUALNEGO niestety dowiesz się tylko na spotkaniu w iSource. Jeśli nic się nie zmieniło przez ostatnie lata zaczynasz od AAR :) Do tego chyba teraz doszły certyfikacje na APR - ale niech mnie ktoś poprawi jesli jest inaczej :) To nie jest łatwy kawałek chleba - i zyski zależą od wkładu i pracy .... ale to chyba w każdym interesie tak jest :) PS. Przy czym ja na dzień dzisiejszy mogę mieć troszkę nieaktualne informacje. Jakby co Prostujcie :)

#45 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2011 - 18:52

Wszystkiego AKTUALNEGO niestety dowiesz się tylko na spotkaniu w iSource. Jeśli nic się nie zmieniło przez ostatnie lata zaczynasz od AAR :) Do tego chyba teraz doszły certyfikacje na APR - ale niech mnie ktoś poprawi jesli jest inaczej :)


No jeden z moich znajomych był mocno nastawiony na sklep z sprzetem apple. No i sie zaczeło. Tel do i source - oni nie wiedzą, ale moga z Toba podpisać tylko kredyt kupiecki (czy jakos tak)- ale dopiero po podpisaniu umowy z APPLE- jedyna informacje jaka podali to kontakt email z apple ,bo telefonu nie moga podać lub nie znają :P . No to pisał - odpowiedzią był link do strony gdzie jest informacja czy aktualnie jest "nabór" na nowych sprzedajacych. Pare e-maili póżniej na których co ciekawe nie było wyszczególnionej Poslki (jako kraju który sprzedaje te produkty oficjalnie - wiadomo dlaczego -->isource) zatoczył koło.

Wiem że chyba po 3 miesiącach mu przeszło bo było to mocno pogmatwane


Na marginesie SAD również nie jest zainteresowany otwieraniem nowych lokali ( czy to sam, czy wydać komuś zezwolenie), a wręcz przeciwnie zamyka niektóre sklepy.

#46 Toldi_Inc

Toldi_Inc
  • 3 postów

Napisano 30 października 2011 - 20:48

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Nie ukrywam, że śledzę wiele informacji dotyczących możliwości ewentualnej współpracy jako AAR bądź kiedyś APR natomiast w dalszym ciągu mam wiele pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wielu z Was pewnie odeśle mnie do źródła czyli do iSource w tym przypadku, ale do nich nie chcę uderzać do póki się nie przygotuje merytorycznie do tego. Pytania mam następujące: 1. Czy trzeba spełnić określone warunki aby nawiązać współpracę z iSource jako AAR? (obojętne czy są to warunki lokalowe, kwotowe jako wykup sprzętu, cokolwiek) 2. Czy nawiązując współpracę z iSource jestem ograniczony możliwością zaopatrywania się tylko u nich w sprzęt i oprogramowanie? Bo jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, od września bodajże tego roku AB jest drugim oficjalnym dystrybutorem Jabłka na Polskę. i pewnie by się znalazło jeszcze wiele pytań, ale te w sumie są najważniejsze. A i jeżeli ktoś z Was miałby może w miarę aktualny cennik dystrybucji iSource to miło byłoby mi gdyby mógł mi go podesłać na maila. remigiusz.szatkowski[at]gmail.com Pozdrawiam

#47 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 października 2011 - 08:48

Generalnie podstawowy upust dla resellera jest 3%. Jak chcesz lepszy (czyli 6%) to musisz się wykosztować i popodlizywać żeby łaskawie Ci pozwolili...

A teraz weź ołówek w rękę i przelicz czy się opłaca...

@cooper69
Masz jakieś doświadczenie z tym związane?


Siedzę w branży 20 lat i bez grubych przekrętów (VAT, niepłacenie dostawcom - pamiętacie chociażby firmę znak.pl, kupowanie od złodziei) moim zdaniem nie da się normalnie funkcjonować

#48 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2011 - 09:16

A musisz zaczynać jako AAR ? Malujesz lokal na biały, dajesz ładne białe biureczka na sprzęt itd. Czarne regały na akcesoria i już masz ładny sklepik. A po sprzęt idź do AB. Im więcej od nich kupisz tym większy rabat będziesz dostawał.

#49 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 października 2011 - 10:22

A musisz zaczynać jako AAR ? Malujesz lokal na biały, dajesz ładne białe biureczka na sprzęt itd. Czarne regały na akcesoria i już masz ładny sklepik. A po sprzęt idź do AB. Im więcej od nich kupisz tym większy rabat będziesz dostawał.


Rozumiem, że dając takie rady jesteś darmowym bardzo dobrym prawnikiem, który będzie bronić kolegę przed Apple za naruszenie wizerunku...
Niech jeszcze nie daj boże użyje logo bez umowy.

Politykę rabatową (również) w AB ustala Apple, a jak się nie będą stosować to przestaną być dystrybutorem.

#50 Toldi_Inc

Toldi_Inc
  • 3 postów

Napisano 31 października 2011 - 10:37

Tylko pytanie: podpisując umowę z AB bądź iSource mam możliwość wykorzystywać logo? Sklepy takie jak Cortland czy iSpot (wiem, właścicielem tych drugich jest iSource) czy inni dystrybutorzy normalnie mają znaki handlowe. Pozatym w dokumentach podpisywanych z Isource jest coś o znakach handlowych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych