Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 2012 - głośna praca i nagrzewanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 13 grudnia 2020 - 22:22

Elo mordy.

Od pewnego czasu przy kilku otwartych kartach na Mozilli (głównie kilka kart na YT) i oglądaniu filmików zauważyłem, że laptop zaczyna bardzo głośno chodzić i mocno się grzać. Przyznam, że laptop ma już ze 3-4 lata, i 1481 cykli ładowania, w związku z czym mam go stale podłączonego do ładowarki.

 

Czy mogłem pobrać coś z neta razem z czymś innym? Np. jakiś malware czy adware. Opłaca się w ogóle takie rzeczy sprawdzać na macOS? Używam Adblocka więc nie klikałem w żadne wyskakujące okna, żeby się coś pobrało, ale może jak ręcznie jakiś plik pobierałem, to razem z nim się coś pobrało?

 

Słychać w lapku takie buczenie, a nagrzewa się najbardziej przy wejściu do ładowarki i pod spodem przy zgięciu ekranu, czyli jakby bateria. Zauważyłem też, że ostatnio zaczął trochę przycinać.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 grudnia 2020 - 19:26

Jeżeli laptop jest z 2012, jak w tytule, to ma nie 3-4 lata, tylko 8 (chyba że się w matematyce coś zmieniło od moich szkolnych czasów, dawnych, przyznać muszę).

Ilość cykli ładowania baterii mogą wskazywać na jej zużycie. Wymień, żeby uniknąć większych problemów.

Co do problemów sofware’owych, są działy dedykowane. Bardzo pomocne byłoby wówczas dostarczenie jakichkolwiek raportów diagnostycznych (do wyszukania na forum bądź w Google; powielane wielokrotnie, więc nie ma sensu raz jeszcze).

Powodzenia.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych