Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 wyniki Antutu benchmark


Najlepsza odpowiedź Bary92 , 05 grudnia 2020 - 10:50

Dobra to mój pierwszy iPhone wiec nie ogarniam wszystkiego jeszcze. Niski wynik spowodowany był włączeniem trybu niskiego zużycia energii. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 11:00

Witam
Jakiś czas temu przesiadłem się z androida na iOS. Wybór padł na nowego iPhona 12. W pierwszym dniu bawienia się nim zrobiłem test Antutu i wyszedł całkiem nieźle bo 557000. Dzisiaj włączyłem ponownie ten test i pokazuje mi 414000. Nawet po wyczyszczeniu wszystkich otwartych aplikacji i wyłączeniu i włączeniu telefonu. Pomiędzy tymi testami była jedna aktualizacja do 14.2.1 czy możliwy jest taki spadek przez ta aktualizacje ?

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2020 - 15:49

Przydałoby się chociaż podstawowe info, co to jest 'test aututututu' i co właściwie testuje.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 16:44

Antutu benchmark jest jednym z najpopularniejszych programów do testowania wydajności telefonu. https://www.antutu.com/ Nie dodałem tego bo myślałem że to dość oczywiste, bardzo znany to program.
  • Fifty-50 lubi to

#4 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 17:27

I co z tego, ze znany. Wiesz co testuje?

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2020 - 17:49

Ja go nie znam. Chcesz się policytować w wymienianie aplikacji, które dla X są podstawowe i oczywiste, a Y o nich nie słyszał?
No, to co testuje to Twoje trutututu?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 18:17

Pytanie zadałem dość proste. Ale wydaje mi się że z odpowiedzią będzie problem tu. No ale nic spróbujmy jeszcze raz, a wiec :” AnTuTu Benchmark to darmowa aplikacja, której twórcy chwalą się ponad 100 milionami użytkowników, a która pozwala na gruntowne przetestowania wydajności smartfonów oraz tabletów. Testuje ona wydajność procesora, karty graficznej, RAM-u, oraz operacji na pamięci masowej, pozwala również na porównanie z wynikami innych urządzeń.„ Na telefonach z Androidem zazwyczaj wynik utrzymuje się do samego końca z małymi odchyłami. Tu po chwili użytkowania jest ponad 100000 różnicy wiec coś jest nie tak.

Użytkownik Bary92 edytował ten post 04 grudnia 2020 - 18:19


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2020 - 18:20

Nadal: co oznacza ta liczba? Czy po prostu wziąłeś coś, czego działania nie rozumiesz i nagle raban, że dostałeś inne cyferki niż Pan z Jutuba?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 18:43

Heh no widzę podejście mojego profesora na studiach. Zadawaj pytania bez sensu aż ktoś machnie ręka i powie że problemu nie ma. Wiec tak te cyferki to wynik sumowany odpowiednio z testu cpu między innymi obliczenia matematyczne oraz prace na wielu rdzeniach. Dostęp do pamięci RAM. Sekwencyjny zapis i odczyt z pamięci ROM. Testuje wydajność układu gpu itd. Oczywiście wzór i zakres testów jest ustalony przez twórców aplikacji dlatego wyników nie porównujesz z wynikami z innych aplikacji. I na tej bazie są podawane między innymi niektóre rankingi wydajności telefonów: komórkowy.pl, benchmark.pl gsmmaniak.pl mam nadzieje że nie przekręciłem żadnej nazwy strony. Dodatkowo jak ktoś ogląda zagraniczne testy telefonów to tez często jest ten wynik brany pod uwagę.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 grudnia 2020 - 19:56

No, nareszcie.
A co oznacza wynik '414000' i jaki jest wzorcowy dla tego modelu?

(Już nie pytam, kto ustala wzorzec, bo będzie, że się czepiam - ale for the record napiszę, że uważam takie aplikacje z cyferkami za bzdurę).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 22:45

Na samym początku miałem ponad 550 tys, ale z tego co widziałem to ok 570tys ludzie mieli. Wiec różnica nie zbyt duża, ale do 414tys już się robi spora.

#11 xavras

xavras
  • 40 postów

Napisano 04 grudnia 2020 - 23:02

591754 na całkiem świeżym mini.

#12 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 05 grudnia 2020 - 01:37

A czy aktualizowałeś już może ją do wersji 14.2.1 ?

#13 Remi73

Remi73
  • 143 postów

Napisano 05 grudnia 2020 - 01:54

610362 iphone 12 Pro 256gb test z dzisiaj (najnowsze oprogramowanie 14.2.1)

#14 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 grudnia 2020 - 07:38

Panowie, zapomnieliście wpisać, w jakich miastach dokonujecie pomiarów. Od wielu lat wiadomo przecież, że położenie geograficzne ma niebagatelny wpływ na tego rodzaju diagnostykę udostępnioną w sieci. On-topic: ja na przykład mam 495 130 na 11 Pro w Porstmouth, Hampshire.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#15 Remi73

Remi73
  • 143 postów

Napisano 05 grudnia 2020 - 09:39

610362 iphone 12 Pro 256gb test z dzisiaj (najnowsze oprogramowanie 14.2.1)

Poznań

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2020 - 10:13

Ekhm, @cronopioverde żartował. To pewnie takie nawiązanie do panującego kiedyś na forum trendu, że userzy pisali, w jakim mieście ile im zajmuje dana aktualizacja (jakby to miało jakiekolwiek znaczenie).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#17 Bary92

Bary92
  • 7 postów

Napisano 05 grudnia 2020 - 10:50   Najlepsza odpowiedź

Dobra to mój pierwszy iPhone wiec nie ogarniam wszystkiego jeszcze. Niski wynik spowodowany był włączeniem trybu niskiego zużycia energii.
  • Tomek2012 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych