Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Mini 2011 i ponowna instalacja systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ega76

ega76
  • 2 postów

Napisano 15 listopada 2020 - 17:35

Dostałem Mac Mini 2011 (I5 , 4gb ram) z system Mac OS X Lion. Niestety duża część oprogramowania już nie działała (np.steam).

Chciałem przeinstalować na El Capitan ale się nie udało. Teraz chciałem wrócić do Lion i wybieram opcję command+r .

Jest opcja Internet Recovery. Pierw przez około 10 minut ściąga mi się instalator Liona. Wyskakuje menu instalacji.

Wybieram dysk gdzie ma być zainstalowany system. Rozpoczyna się "Download" i po ok. 2 minutach jest info że nie można ściągnąć Liona.

Próbowałem też ściągać z netu gotowe obrazy Liona i programem TRANSMAC na pc wrzucić na bootujacy dysk zewnętrzny. Tutaj też nie udało się zainstalować. Wyskakuje info  "nie można zainstalować MAC OS X na tym komputerze"

Da sie w ogóle ponownie zainstalować na tym kompie ponownie system? Od lat używam Windowsa i nawet na starych kapciach nie miałem problem zainstalować

windy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 listopada 2020 - 08:45

Da się. Skończyłem na el capitan właśnie współpracę z moim mini 2011. 

 

Jeszcze może przydać się wątek: https://myapple.pl/f.../341590-nie-mogę-zainstalować-macos-na-macbook/?p=2251341 choć nie wiem czy jest aktualny. 


Użytkownik angelares edytował ten post 17 listopada 2020 - 09:14


#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 listopada 2020 - 19:18

Nie sądzę, żeby chodziło o wadę sprzętową. Przeniosę do Liona w dziale „Software”.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych