Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 Pro - żółty i ciemny ekran?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Player 01

Player 01
  • 187 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 14 listopada 2020 - 16:12

Odebrałem swój egzemplarz 30 minut temu...

Porównanie ekranu z 6S. Night Shift wyłączony w obu urządzeniach. W dwunastce True Tone na off.

Reklamować? Jak to wygląda u Was?

 

bb22d0a13a26.jpg

 

Większe zdjęcie: KLIK

 

 

+edit

Nie wpadam w panikę i biorę pod uwagę możliwość, że ekran 6S mógł mieć od początku odcień wpadający w zieleń (dwie różne technologie, a 12 Pro to mój pierwszy OLED).


Użytkownik Player 01 edytował ten post 14 listopada 2020 - 16:22


#2 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2020 - 16:39

Mój ekran wygląda inaczej. Może to kwestia zdjęcia, ale w moim egzemplarzu, przy wyłączonym night shift i true tone, ekran jest trochę cieplejszy niż w 11 Pro, ale jednak wygląda naturalnie, niebiesko, tutaj wygląda jakby był włączony night shift.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#3 elmiro

elmiro
  • 25 postów

Napisano 14 listopada 2020 - 16:49

W moim 12 PRO MAX też tak wygląda ekran, ale dopiero, jak wezmę suwak na maksa w prawo, na barwę ciepłą w ustawieniach Ekranu :rolleyes:



#4 Player 01

Player 01
  • 187 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 14 listopada 2020 - 17:19

Pogrzebałem jeszcze raz w ustawieniach i wyłączyłem automatyczną jasność na obu urządzeniach. Dodatkowo na drugim zdjęciu, 12 Pro po "korekcji barwnej". Na trzeciej 12 Pro ze standardowym ustawieniem, pod różnymi kątami.

bfc291e28e8a.jpg

 

Duże: KLIK

 

1fa16754c62c.jpg

 

Duże: KLIK

 

55d7273758f2.jpg

 

Duże: KLIK



#5 Player 01

Player 01
  • 187 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 15 listopada 2020 - 13:06

Mój ekran wygląda inaczej. Może to kwestia zdjęcia, ale w moim egzemplarzu, przy wyłączonym night shift i true tone, ekran jest trochę cieplejszy niż w 11 Pro, ale jednak wygląda naturalnie, niebiesko, tutaj wygląda jakby był włączony night shift.

Wczoraj rozpocząłem dyskusję w mojej sprawie na grupie "nieantyfani" na FB i zdecydowana większość stwierdziła, że to normalne przy OLEDzie. Kupili mnie tym. Tym bardziej, że można sobie tę żółć zniwelować poprzez filtry barwne w ustawieniach ekranu.

Odezwał się do mnie jednak (przez PW) jeden z użytkowników 12 Pro i stwierdził, że to wady pewnej partii urządzeń i jak najbardziej kwalifikuje się to do wymiany. Dlatego ja pakuję swoją sztukę i jutro oddaję do reklamacji.



#6 De3ny

De3ny
  • 63 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 18:05

Dziś trafił do mnie iPhone 12 Mini. Od razu po uruchomieniu nie mogłem przywyknąć do "barwy" nowego wyświetlacza. Użycie filtrów barwnych nie satysfakcjonuje mnie do końca. Załączam zdjęcia 12 Mini i mojego XS. Ekrany mają wyłączone True Tone. Oddawać, czy te nowe ekrany już tak mają i wymiana mija się z celem? 

Załączone pliki



#7 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 23 listopada 2020 - 14:18

Mój iPhone 12 PRO przyszedł dziś, też moim zdaniem ma zbyt ciemny i żółty ekran. Po lewej nowy 12 PRO - po prawej XS. Z wyłączonym true tone jest ok, ale wciąż jakoś ciemniej niż w XS. Oczywiście na żywo jest bardziej żółto niż na zdjęciu - aparat przekłamuje.

Na MacRumors piszą, że Apple na razie odmawia serwisowania i poprawi to nowym softem - https://www.macrumor...display-issues/


Czy to da się naprawić software'owo czy zgłaszać i wymieniać? Ktoś ma info jak to wygląda?

 

https://imgur.com/bUpORVf

 

https://imgur.com/U2YMwJe

 

https://imgur.com/AFAlRFe

 


Użytkownik ckin edytował ten post 23 listopada 2020 - 14:36


#8 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 listopada 2020 - 15:33

Ale przeszkadza Ci to? Mi np. cieplejsza barwa trochę przeszkadzała (zwłaszcza że 11 Pro miałem chłodny), ale przyzwyczaiłem się.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#9 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 23 listopada 2020 - 17:48

Ale przeszkadza Ci to? Mi np. cieplejsza barwa trochę przeszkadzała (zwłaszcza że 11 Pro miałem chłodny), ale przyzwyczaiłem się.

Przeszkadza mi, że jest ciemniejszy. To widać. Irytuje trochę. Poza tym nie.



#10 Michu1996

Michu1996
  • 47 postów
  • SkądSiestrzeń

Napisano 23 listopada 2020 - 19:14

Ale macie problemy ...


iPHONE XS  :rolleyes: 


#11 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 25 listopada 2020 - 19:12

Wczoraj rozpocząłem dyskusję w mojej sprawie na grupie "nieantyfani" na FB i zdecydowana większość stwierdziła, że to normalne przy OLEDzie. Kupili mnie tym. Tym bardziej, że można sobie tę żółć zniwelować poprzez filtry barwne w ustawieniach ekranu.

Odezwał się do mnie jednak (przez PW) jeden z użytkowników 12 Pro i stwierdził, że to wady pewnej partii urządzeń i jak najbardziej kwalifikuje się to do wymiany. Dlatego ja pakuję swoją sztukę i jutro oddaję do reklamacji.

I jak uznają reklamacje? Z wszystkich urządzeń z amoledami 12 pro max ma najbardziej żółty odcień bieli nie wspominając już o lcd w 11



#12 bunny2000

bunny2000
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 listopada 2020 - 01:57

Witajcie

 

Właśnie po 1,5 rocznej przerwie spowodowanej przesiadką na Androida, postanowiłem wrócić na łono Appla. Wcześniej moim zdaniem Apple zaczęło gonić w piętkę, i chociaż byłem wierny jabłuszkom przez wiele lat, dałem się uwieść Andkowi. Nowy iP12 Pro wydawał mi się w końcu trochę odświeżeniem serii więc postanowiłem więc zrobić come back i wczoraj nabyłem iPhone 12 Pro.  No i niestety mam ten sam problem, wręcz jestem załamany wyglądem ekranu, jest zdecydowanie zbyt żółty.  Akurat sprawdzałem czy wszystko dobrze się przeniosło z poprzedniego telefonu kładąc go obok i przeżyłem szok widząc różnicę w bieli. Pomyślałem że na iP mam włączony true tone, ale nie, nic z tych rzeczy. Więc OK, może różnica wynika z AMOLED w P30 PRO i OLED w IP 12Pro, przeszło mi przez myśl. Szybko wyciągam więc z szafy starego iPhone X i opad szczeki się powiększa... W iP X biel jest biała jak śnieg, a w iP 12Pro jak śnieg który ktoś obsikał. Masakra. Zdjęcia tego nie oddają, i tak musiałem zmniejszyć ich rozmiar by tu wrzucić, ale pomiędzy iP12 a P30Pro jest przepaść w kolorze bieli a tylko nieco mniejsza pomiędzy 12 a X-em. Kombinacja z ustawieniami filtrów barwnych poprawiła sytuację tylko minimalnie. Szczerze, to wątpię by udało się to skorygować za pomocą aktualizacji softu. Spróbuję zareklamować i wymienić na inny egzemplarz a jak nie to niestety, ale ponownie żegnaj Apple na kolejny czas bo to słaba akcja w telefonie za takie pieniądze.  Wszystkie trzy telefony ustawione na maksymalną jasność i w iPhonach wyłączony true tone oczywiście.

Załączony plik  1a.jpg   114,03 KB   1 Ilość pobrań  Załączony plik  2a.jpg   87,71 KB   0 Ilość pobrań  Załączony plik  3a.jpg   46,9 KB   0 Ilość pobrań

 



#13 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 01 grudnia 2020 - 17:29

U mnie na 12 pro max ten sam problem, na biele nie da się patrzeć. Porównywałem ekrany z jedyną 12 jaka była w galerii i tam biel jest zdecydowanie bielsza niż w mion 12 pro

https://forums.macru...262691/page-132 <- wielki wątek poświęcony problemowi



#14 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 02 grudnia 2020 - 09:04

Nie wymieniajcie Apple w ten sposób dba o wasze oczy, wiem no straciłem na to "pół życia" wymieniając nawet po 8 egzemplarzy ostatnich trzech generacji zimna biel w ciemnym pomieszczeniu wypala oczy i według najnowszych badań uszkadza siatkówkę oka.

Nie warto też porównywać do iphonów wystawionych w galeriach, bo jeśli oświetlicie swój iPhone zimnym białym światłem, a takie jest w galeriach,  to wasz ekran nagle się "naprawi i stanie się zbyt niebieski:D 

Ekrany iPhone'ów  z roku na rok są coraz "cieplejsze" i nic z tym nie zrobimy......wiem co mówię. 

Jeśli wam to przeszkadza to zmieńcie to sobie w opcjach dostępności, przesuńcie suwak jasności mniej więcej na jedną trzecią albo korzystajcie z trybu ciemnego na wymianę szkoda życia. 


  • meg lubi to

 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 14 Pro   AirPods MAX


#15 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 02 grudnia 2020 - 15:58

No tylko że porównywałem mając oba telefony w ręku.
Ekran jak chce to potrafi być biały bo przy włączonym True Tone na zewnątrz lub przy zimnym oświetleniu sztucznym staje się chłodniejszy niż przy wyłączonym TT

#16 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 02 grudnia 2020 - 16:32

Bo to  też zależy od warunków zewnętrznych, jakie światło pada pod jakim kątem itd. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 14 Pro   AirPods MAX


#17 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 03 lutego 2021 - 22:10

Wczoraj rozpocząłem dyskusję w mojej sprawie na grupie "nieantyfani" na FB i zdecydowana większość stwierdziła, że to normalne przy OLEDzie. Kupili mnie tym. Tym bardziej, że można sobie tę żółć zniwelować poprzez filtry barwne w ustawieniach ekranu.

Odezwał się do mnie jednak (przez PW) jeden z użytkowników 12 Pro i stwierdził, że to wady pewnej partii urządzeń i jak najbardziej kwalifikuje się to do wymiany. Dlatego ja pakuję swoją sztukę i jutro oddaję do reklamacji.


I jak po wymianie? U mnie wyglada to identycznie jak na Twoich zdjęciach.

#18 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 04 lutego 2021 - 14:42

Witajcie

 

Właśnie po 1,5 rocznej przerwie spowodowanej przesiadką na Androida, postanowiłem wrócić na łono Appla. Wcześniej moim zdaniem Apple zaczęło gonić w piętkę, i chociaż byłem wierny jabłuszkom przez wiele lat, dałem się uwieść Andkowi. Nowy iP12 Pro wydawał mi się w końcu trochę odświeżeniem serii więc postanowiłem więc zrobić come back i wczoraj nabyłem iPhone 12 Pro.  No i niestety mam ten sam problem, wręcz jestem załamany wyglądem ekranu, jest zdecydowanie zbyt żółty.  Akurat sprawdzałem czy wszystko dobrze się przeniosło z poprzedniego telefonu kładąc go obok i przeżyłem szok widząc różnicę w bieli. Pomyślałem że na iP mam włączony true tone, ale nie, nic z tych rzeczy. Więc OK, może różnica wynika z AMOLED w P30 PRO i OLED w IP 12Pro, przeszło mi przez myśl. Szybko wyciągam więc z szafy starego iPhone X i opad szczeki się powiększa... W iP X biel jest biała jak śnieg, a w iP 12Pro jak śnieg który ktoś obsikał. Masakra. Zdjęcia tego nie oddają, i tak musiałem zmniejszyć ich rozmiar by tu wrzucić, ale pomiędzy iP12 a P30Pro jest przepaść w kolorze bieli a tylko nieco mniejsza pomiędzy 12 a X-em. Kombinacja z ustawieniami filtrów barwnych poprawiła sytuację tylko minimalnie. Szczerze, to wątpię by udało się to skorygować za pomocą aktualizacji softu. Spróbuję zareklamować i wymienić na inny egzemplarz a jak nie to niestety, ale ponownie żegnaj Apple na kolejny czas bo to słaba akcja w telefonie za takie pieniądze.  Wszystkie trzy telefony ustawione na maksymalną jasność i w iPhonach wyłączony true tone oczywiście.

attachicon.gif 1a.jpg  attachicon.gif 2a.jpg  attachicon.gif 3a.jpg

U mnie żadnej żółci nie ma. Te paski oczywiście przez kamerę. Nie ma ich na żywo. Po lekkiej korekcie tintą

Załączone pliki


Użytkownik mikoko edytował ten post 04 lutego 2021 - 14:45


#19 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 05 lutego 2021 - 14:24

U mnie wygląda to tak. Dziwi mnie to milczenie na polskich stronach technologicznych. Mam wrażenie że tu wszyscy mają na ten problem wywalone.

Załączone pliki



#20 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 07 lutego 2021 - 09:20

Ja w swoim przyzwyczaiłem się do przesiadki z 11 i biele nie wydają się już takie żółte, ale gdybym mi ktoś położył ekran z 12 PM i 11 obok siebie i kazał wybierać który jest który to po samych kolorach i bieli strzeliłbym ze ten z 11 to amoled. Za każdym razem gdy włączam 11 nie mogę się nadziwić jak rewelacyjny to był LCD

Użytkownik superszerszen edytował ten post 07 lutego 2021 - 09:21

  • 5b46927ee6 lubi to

#21 klensi

klensi
  • 50 postów

Napisano 09 lutego 2021 - 23:16

U mnie wygląda to tak. Dziwi mnie to milczenie na polskich stronach technologicznych. Mam wrażenie że tu wszyscy mają na ten problem wywalone.


Wróciłem do iPhone po 2 latach przerwy. Przesiadałem się z xiaomi poco f2 Pro, który jest budżetowym telefonem, ale ma ekran amoled. Już Przy przenoszeniu danych zobaczyłem, ze ekran iPhone jest o wiele gorszy... biały jest żółty, a nasycenie kolorów jest mdłe i nijakie. Porównałem do starego SE i nawet tam kolory są o wiele lepsze. Już myślałem żeby oddać telefon, bo przy takiej kwocie oczekuje perfekcji, ale pozmieniałem filtry barwne i jakoś udało się to zniwelować. Mimo wszystko to nie jest rozwiązanie, a kolory dalej nie są ładnie nasycone. Ciekawe czy Apple poprawi to jakimś fixem. W ogóle to aparat tez nie urywa w porównaniu do o wiele tańszych androidów, szkoda.

#22 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 10 lutego 2021 - 07:20

Ja co prawda mam 12 mini. U mnie tego problemu nie ma. Jest nawet lepiej względem XS czy 11 pro ponieważ władam pod różnymi katami już nie zmienia tak mocno barw z cieplej na zimną.

iPhone 11


#23 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 16 lutego 2021 - 19:58

A jak wygląda u was ekran przy wyświetlaniu jednolitych kolorów. U mnie przy najniższej jasności ewidentnie widać zieloną poświatę wzdłuż lewej krawędzi ekranu, na wyższych poziomach jasności szarości brązy i granaty są nieco jaśniejsze po lewej stronie.

Na zdjęciu efekt wyolbrzymiony trybem nocnym 11tki 

Załączone pliki


Użytkownik superszerszen edytował ten post 16 lutego 2021 - 20:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych