Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

iPhone 12 Pro/12 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1206 odpowiedzi w tym temacie

#626 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 października 2020 - 09:22

A ja powoli zaczynam się oswajać z myślą, że jeszcze rok pozostanę z Xs.


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#627 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 30 października 2020 - 10:03

Nic Cię nie przekonuje do tegorocznych modeli?

W sumie tu na forum i ogólnie w necie pierwsze wrażenia są w większości takie że oczywiście poza nowym wyglądem i 5G nie ma aż takich wielkich nowości i usprawnień. Wiadomo procesor jak co roku lepszy i szybszy, choć testy pokazują że to nie jest jakaś przepaść w stosunku do modeli zeszłorocznych, aparat z pewnością lekko poprawiony choć też nie ma takiego przeskoku jak było z 11 pro w stosunku do Xs(chodzi mi głównie o tryb nocny), 5G wielu z nas szybko jeszcze nie uświadczy a wygląd to kwestia subiektywna.

Nie wiem o ile w tym roku Pro Max będzie lepszy od zwykłego Pro ale tu znowu rozmiar dla wielu jest już za duży.



#628 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 października 2020 - 10:27

Przekonuje mnie - są przede wszystkim dużo ładniejsze w mojej ocenie.

 

Ale nawet w stosunku do Xs nie widzę rewolucji, szczególnie w moich zastosowaniach biurowych. Zdjęcia faktycznie lepsze. 

Muszę zwyczajnie przeanalizować priorytety finansowe.


  • MasterM, krystek82 i otuadiordna lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#629 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 października 2020 - 10:55

No ja też przez chwilę myślałem, czy nie olać, bo może za rok lepsze odświeżanie i usb-c. Ale jednak wrodzony gadżeciarz wygrał ;-) Zresztą 'co dwa lata' to 'co dwa lata'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#630 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 30 października 2020 - 10:58

Ja też tak myślałem, ale czasy niepewne, a ważniejsza była zabudowa sypialni ;)


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#631 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2020 - 11:48

Ja też tak myślałem, ale czasy niepewne, a ważniejsza była zabudowa sypialni ;)

 

https://youtu.be/Uw_sviRnMIw

 

Porównanie aparatów w 12 pro, 11 pro i XS.  Wykonywanie zdjec w ciemniejszych miejscach to kompletna przepaść między XS a 12 pro. 

hmmm...miałem nie brać w tym roku i zostać jeszcze na XS Max..ale chyba ten aparat jednak robi róznicę miedzy xs a 12 pro, a tym bardziej ,że pewnie w 12 pro Max będzie jeszcze lepszy. 


Użytkownik lucas144 edytował ten post 30 października 2020 - 11:48

  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#632 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 30 października 2020 - 13:15

Myślałem, że dostępność będzie lepsza na premierę. Obdzwoniłem resellerów w Rzeszowie i wszędzie pustka.

Jedyna opcja, to zamówienie online z nieznaną datą wysyłki. Słabo.



#633 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 30 października 2020 - 15:04

Dostępność elektroniki jest w ogóle bardzo słaba tej jesieni - patrzcie na premiery nVidii np... także pewnie trochę minie zanim się sytuacja ogarnie



#634 3Dexpert

3Dexpert
  • 46 postów

Napisano 30 października 2020 - 15:11

Posiadam Xs i również mam dylemat. Nie zmieniałem rok temu bo czkałem na nowy design i kanciaste krawędzie. Aparat dla mnie ma duże znaczenie i tu nie co dyskutować. Jest postęp w stosunku to Xs. Trochę większy ekran też na plus. Minęły równo 2 lata od zakupu więc wszystko się zapina żeby kupić, ale już prawie zamawiałem a teraz jakoś zapał osłabł. Pewnie gdyby była dostępność gdziekolwiek, idę, oglądam, decyzja, kupuję to pewnie już bym miał. Oglądałem dwa razy w sklepie i na pytanie czy jest dostępność spotkał mnie tylko uśmiech obsługi - nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Xs jeszcze fajnie trzyma cenę, mam dobrze zachowany z dobrą baterią więc może tak sobie wytłumaczę, że jak będę czekał to taniej sprzedam Xs i jakoś łatwiej będzie nacisnąć guzik ? Gdyby dziady dali ekran 120 Hz to sprawa byłaby jasna a tak pewnie będzie za rok. Czekać nie czekać ?



#635 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2020 - 15:42

Posiadam Xs i również mam dylemat. Nie zmieniałem rok temu bo czkałem na nowy design i kanciaste krawędzie. Aparat dla mnie ma duże znaczenie i tu nie co dyskutować. Jest postęp w stosunku to Xs. Trochę większy ekran też na plus. Minęły równo 2 lata od zakupu więc wszystko się zapina żeby kupić, ale już prawie zamawiałem a teraz jakoś zapał osłabł. Pewnie gdyby była dostępność gdziekolwiek, idę, oglądam, decyzja, kupuję to pewnie już bym miał. Oglądałem dwa razy w sklepie i na pytanie czy jest dostępność spotkał mnie tylko uśmiech obsługi - nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Xs jeszcze fajnie trzyma cenę, mam dobrze zachowany z dobrą baterią więc może tak sobie wytłumaczę, że jak będę czekał to taniej sprzedam Xs i jakoś łatwiej będzie nacisnąć guzik ? Gdyby dziady dali ekran 120 Hz to sprawa byłaby jasna a tak pewnie będzie za rok. Czekać nie czekać ?


Mam to samo! Decyzja czy czekać czy przesiadka z XS MAX na 12 Pro Max.
  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#636 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 30 października 2020 - 15:43

Ja z XS bym się przesiadł bez wahania - zwłaszcza, jeśli piszesz, że istotny dla Ciebie jest aparat. Odświeżanie 120 Hz fajna sprawa, ale jakoś specjalnie mi nie przeszkadza jego brak na moim 11. pro max - choć jako drugiego telefonu używam Samsunga 20 Ultra, który je posiada. A na sprzedaży XS teraz najbardziej skorzystasz. Za rok równie dobrze może nie być większej rewolucji, no chyba że sama częstotliwość odświeżania ekranu będzie dla Ciebie wystarczająca.

#637 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 30 października 2020 - 16:37

Dokładnie tak. Moim zdaniem o decyzji czy zmienić dany model na inny powinna decydować jak napisał MC_ analiza swojej sytuacji finansowej i priorytetów. Dobrze wiemy że Apple nie wypuści któregoś roku mega kozaka tylko co rok coś dokładają, zmieniają, czy poprawiają. Tak więc to tylko indywidualna sprawa czy ktoś zmienia model co rok, 2-3 lata czy może dłużej.



#638 3Dexpert

3Dexpert
  • 46 postów

Napisano 30 października 2020 - 16:50

Zgadza się. Można co roku czekać na nowy model i tym sposobem nigdy nic nie kupować, albo jak już nie działa ;)

Wymiana co roku ? Jak ktoś lubi to jak najbardziej. Pamiętam, że jakiś czas temu też kupiłem rok po roku bo coś tam mi się podobało. Finansowo widzę to tak, że zakup na firmę czyli VAT do zwrotu, czyli ponad tysiąc, sprzedaż Xs za ok 2 tys czyli wychodzi że trzeba dołożyć powiedzmy 2,5 tys bo jeszcze jakieś szkiełko, może folia, ładowarka ! :)  dobra whisky na 'unboxing'. No to może pora kliknąć ?



#639 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 października 2020 - 17:00

Panowie, Panie 

- widział, dotykał już ktoś z Was iPhone 12?
W dużej mierze pytanie dotyczy tego, czy to jest ten sam materiał(aluminium)zastosowany co w iPhone 11, czy może jest to materiał który był spotykany w 5S/SE 1? A może taki jak w iPadzie 11 Pro?

Analogicznie, czy iPhone 12 Pro ma to samo co Xs i 11 Pro?

Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie, bo po służbowej 11-stce o którą dbam jak o swoją, występuje na obudowie sporo odprysków mimo oryginalnego etui i regularnego czyszczenia, a w przypadku sporo starszego Xs w moim przypadku - nie nosi żadnych śladów użycia.


Użytkownik Krzysztof II edytował ten post 30 października 2020 - 17:24

 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#640 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 30 października 2020 - 17:11

Zgadza się. Można co roku czekać na nowy model i tym sposobem nigdy nic nie kupować, albo jak już nie działa ;)

Wymiana co roku ? Jak ktoś lubi to jak najbardziej. Pamiętam, że jakiś czas temu też kupiłem rok po roku bo coś tam mi się podobało. Finansowo widzę to tak, że zakup na firmę czyli VAT do zwrotu, czyli ponad tysiąc, sprzedaż Xs za ok 2 tys czyli wychodzi że trzeba dołożyć powiedzmy 2,5 tys bo jeszcze jakieś szkiełko, może folia, ładowarka ! :)  dobra whisky na 'unboxing'. No to może pora kliknąć ?

 

Myślę, że odczujesz sporą różnicę względem XS i ja bym się zdecydował. Z tym, że pamiętaj, ze słuchasz kolesia, który wymienia telefon co roku :) Wychodzę z założenia, że gdybym definitywnie czegoś nie potrzebował, to bym się nie zastanawiał nad zakupem nowego :) Jeśli finansowo możesz sobie pozwolić i nie będziesz musiał jeść suchego chleba z cukrem, to decyzja jest prosta :)


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#641 3Dexpert

3Dexpert
  • 46 postów

Napisano 30 października 2020 - 17:27

Myślę, że odczujesz sporą różnicę względem XS i ja bym się zdecydował. Z tym, że pamiętaj, ze słuchasz kolesia, który wymienia telefon co roku :) Wychodzę z założenia, że gdybym definitywnie czegoś nie potrzebował, to bym się nie zastanawiał nad zakupem nowego :) Jeśli finansowo możesz sobie pozwolić i nie będziesz musiał jeść suchego chleba z cukrem, to decyzja jest prosta :)

Niestety czasami mam pewną potrzebę posiadania nowego gadżetu. Przychodzi ona co jakiś czas i czasem mija. Rok temu była ciężka walka żeby nie kupić 11 ze względu na aparat. Ale jakoś szybko pojawiły się przecieki o nowym kształcie, który bardzo mi się podoba i przede wszystkim lepiej telefon się trzyma w dłoni. Potrzeba została wtedy rozchodzona, ale teraz nie bardzo mam argumenty przed tą potrzebą. Oczywiście czasy trudne i finansowo musi się to zapinać, ale może za rok 'nie będzie już niczego' to chociaż będę miał telefon w miarę nowy ;)



#642 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 30 października 2020 - 17:34

Niestety czasami mam pewną potrzebę posiadania nowego gadżetu. Przychodzi ona co jakiś czas i czasem mija. Rok temu była ciężka walka żeby nie kupić 11 ze względu na aparat. Ale jakoś szybko pojawiły się przecieki o nowym kształcie, który bardzo mi się podoba i przede wszystkim lepiej telefon się trzyma w dłoni. Potrzeba została wtedy rozchodzona, ale teraz nie bardzo mam argumenty przed tą potrzebą. Oczywiście czasy trudne i finansowo musi się to zapinać, ale może za rok 'nie będzie już niczego' to chociaż będę miał telefon w miarę nowy ;)

 

Powiem tak- nie chcę Cie popychać do decyzji, bo musisz podjąć ją sam, ale biorąc na firmę i sprzedając w tym roku XS weźmiesz za niego więcej, niż byś go miał sprzedać za rok. Co do potrzeby posiadania gadżetu, to doskonale Cie rozumiem, bo sam tak mam, ale po coś człowiek pracuje, żeby spełniać swoje potrzeby :) Jeśli widzisz same za, a w zasadzie żadnych przeciw, to same wnioski się nasuwają :) 


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#643 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 30 października 2020 - 18:08

Mam od roku Xs Max i chętnie wymieniłbym na 12 Pro tylko tej słabszej baterii najbardziej się obawiam.

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#644 3Dexpert

3Dexpert
  • 46 postów

Napisano 30 października 2020 - 18:21

Powiem tak- nie chcę Cie popychać do decyzji, bo musisz podjąć ją sam, ale biorąc na firmę i sprzedając w tym roku XS weźmiesz za niego więcej, niż byś go miał sprzedać za rok. Co do potrzeby posiadania gadżetu, to doskonale Cie rozumiem, bo sam tak mam, ale po coś człowiek pracuje, żeby spełniać swoje potrzeby :) Jeśli widzisz same za, a w zasadzie żadnych przeciw, to same wnioski się nasuwają :)

Dobra poniosło mnie, piątek, Wasze sugestie, zamówione.


  • rafal886 lubi to

#645 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 30 października 2020 - 18:28

Mam od roku Xs Max i chętnie wymieniłbym na 12 Pro tylko tej słabszej baterii najbardziej się obawiam.

Mam 11 pro Max i też się obawiałem, ale stwierdziłem, że na pustyni nie mieszkam, gniazdko mam i jak w ciągu dnia nawet 20 min na kablu posiedzi, to nic się nie stanie, a teraz wszędzie mam ładowarkę. W pracy, w aucie indukcyjną, w domu, a znając życie to nie będę musiał z niej korzystać, bo zazwyczaj mi w Pro max zostaje ok 40%, więc jak w 12 pro zostanie mi 20, to tak czy tak bym podłączał na noc.


Dobra poniosło mnie, piątek, Wasze sugestie, zamówione.

Skąd zamówiłeś i na kiedy data dostawy? :D


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#646 3Dexpert

3Dexpert
  • 46 postów

Napisano 30 października 2020 - 18:36

x-kom

data dostępności: 13.11.2020

ale czy będzie wtedy ?



#647 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 30 października 2020 - 18:46

Mam 11 pro Max i też się obawiałem, ale stwierdziłem, że na pustyni nie mieszkam, gniazdko mam i jak w ciągu dnia nawet 20 min na kablu posiedzi, to nic się nie stanie, a teraz wszędzie mam ładowarkę. W pracy, w aucie indukcyjną, w domu, a znając życie to nie będę musiał z niej korzystać, bo zazwyczaj mi w Pro max zostaje ok 40%, więc jak w 12 pro zostanie mi 20, to tak czy tak bym podłączał na noc.

Skąd zamówiłeś i na kiedy data dostawy? :D

Pomimo tego, że dużo fotografuje ale też biegam po górach to tego klocka 12 Pro Max odpuszczę. Ta nowa ładowarka 20 W robi robotę plus ekran większy w 12 Pro od Xs mnie przekonały, że nie czekam na przyszłoroczny model :)

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#648 randall86

randall86
  • 135 postów

Napisano 30 października 2020 - 18:55

x-kom

data dostępności: 13.11.2020

ale czy będzie wtedy ?

Nie lepiej Orange i dostawa w przyszłym tygodniu ? :D


 iPhone 11 Pro Max  iPhone 7  iPad Air 2  rMBP 2014  Watch 4

#649 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 30 października 2020 - 19:12

Mam od roku Xs Max i chętnie wymieniłbym na 12 Pro tylko tej słabszej baterii najbardziej się obawiam.

Bateria w Xs i Xs Max była słaba, słabsza niż ta której oczekiwałem, dużo słabsza od 11 Pro/Max. Dlatego tutaj poczułbyś różnicę na plus, jestem na 99% pewny. 



#650 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 października 2020 - 19:12

A nie lepiej dyskutować o dostawach w odpowiednim wątku?


  • cHaBeOn lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych