Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 10,2" 8gen czy iPad Pro 9,7"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 abart

abart
  • 13 postów

Napisano 07 października 2020 - 16:05

Cześć,

jak w temacie. Na korzyść Pro przemawiają 4 głośniki, ale iPad 8 gen procek A12 (vs. A9x), oraz większa przekątna.

Do czego mi ten tablet: czytanie, słuchanie podcastów i YT, NBA Pass, Netflix.

Co myślicie?

 

 

 

 

 

 

 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2020 - 16:15

Ja bym wziął iPada 8G. Dłużej będzie miał wsparcie, a do takich zastosowań ma to duże znaczenie.

Chociaż najlepiej obecnie jest dorzucić do Aira. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 07 października 2020 - 17:05

Zdecydowanie - iPad może służyć lata. Model o 3 generacje procesora młodszy pewnie będzie wspierany te 3 lata dłużej. Pro jest fajny, lepszy ekran, głośniki, lekki. Ale ma już swoje lata... Wydajnościowo nowy jest ponad 2,5x mocniejszy. Co innego pro 10,5 - super, zgrabny, mocny (choć słabszy w multicore niż iPad 8) i o rok młodszy.

 

Zobacz co piszą ludzie ze starymi iPadami - niby wszystko ze sprzętem OK, ale bez możliwości update systemu aplikacje przestają działać, bo developerzy ich nie wspierają.



#4 abart

abart
  • 13 postów

Napisano 08 października 2020 - 09:07

Szkoda, że nowy Air nie będzie miał 4 głośników. Wówczas byłby tip/top



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 08 października 2020 - 10:00

4 głośników nie będzie miał, ale jak rozumiem, będzie miał stereo przy układzie poziomym, a to jest kluczowe. Mój air 3 mając oba głośniki na wąskim boku nie jest fajny. Ten Air 4 to idealny wybór w wersji lux, bo w wersji rozsądek, to zwykły iPad gen. 8. 



#6 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2020 - 09:59

Mam od wczoraj iPada 8 generacji. Tutaj opisałem pierwsze wrażenia: https://myapple.pl/f...ja/?p=2268051 

 

Najbardziej w sumie brakuje mi głośników po obu stronach urządzenia. Łatwo je zakryć i głos jest zniekształcony. 

 

Air 4 też mi się super podoba, ale doszedłem do wniosku, że nie warto na moje potrzeby wydawać tyle hajsu - "Więcej sprzętu niż talentu". ;)

 

Kupiłem tego iPada w sumie na testy żeby zobaczyć czy ten sprzęt się u mnie przyjmie. Póki co mam mieszane odczucia co do potrzeby posiadania takiego urządzenia mając na kwadracie MacBook'a. Faktem jest, że w łózku wieczorem lub na szybko w przelocie fajnie się czegoś szuka na dużym ekranie.  


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 15 października 2020 - 10:05

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych