Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * * 1 votes

Safari i Spotlight zacinają system, grzeją MBP i drenują baterię


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 KamilDL

KamilDL
  • 18 posts

Posted 05 October 2020 - 11:16

Cześć, widziałem, że jeden z kolegów niżej ma ten sam problem co ja, ale tylko ze Spotlightem - u mnie dodatkowo dochodzi problem z Safari. Po aktualizacji Safari z MBP 2017 uruchomienie Safari i nieobciążających witryn (dzisiaj np. zamawianie kuriera) powoduje, że Safari się tnie, wiatraki chodzą na całego, cały Mac jest gorący a bateria leci w zastraszającym tempie. Tak samo jest ze Spotlightem, uruchamia się po minucie i grzeje Maca. Dodam, że indeksowanie zrobione, odznaczona opcja zakładki, w Safari znowu usunięta cała historia i odinstalowane wtyczki. Jakieś pomysły? Można przywrócić Safari do poprzedniej wersji?



#2 zajcik

zajcik
  • 4 posts

Posted 06 October 2020 - 14:04

Witam - mam ten sam problem, jestem użytkownikiem MacBooka Pro 2015 i nigdy nie miałem ŻADNYCH problemów z tym komputerem.

 

U mnie sytuacja wygląda podobnie - po aktualizacji do Catalina 10.15.7 Safari zacina się przy przeglądaniu zwykłych, nieobciążających stron. Wiatraki chodzą jak w odrzutowcu. Wymuszenie zakończenia Safari nie rozwiązuje problemu, bo przy ponownym jego uruchomieniu jest dalej ten sam cyrk. 

Jestem zażenowany tą sytuacją, wczoraj w zasadzie nic nie mogłem zrobić na sprzęcie, który do tej pory nigdy mnie nie zawiódł. Po co takie aktualizacje? 

Ostatni raz dałem się na to nabrać i następnym razem poczekam miesiąc przed jakąkolwiek aktualizacją.

 

Wracając do meritum - jeszcze tego nie sprawdzałem, ale podobno u niektórych pomaga wyłączenie i włączenie ponownie WiFi (nie mam pojęcia dlaczego, ale podobno niektórym to pomogło. Druga opcja to wylogowanie się z iCloud, restart komputera i ponowne zalogowanie. 

 

W każdym razie ja czekam na jakąś łątkę i mam nadzieje, że problem zostanie rozwiązany - na zagranicznych forach aż huczy  (problem pojawia się nawet w najnowszych iMacach). 



#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24077 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 06 October 2020 - 14:53

A nie macie aby jakichś dziwnych dodatków do tego Safari? U mnie odrzutowiec był, kiedy próbowałem używać 'Adguard for Safari' ('normalny', w sensie system-wide, Adguard działa jak złoto).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 zajcik

zajcik
  • 4 posts

Posted 06 October 2020 - 16:01

Nie, ja nie mam żadnych dziwnych dodatków do Safari - tylko AdBlocka. 



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24077 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 06 October 2020 - 16:14

Którego? Spróbuj wyłączyć dla testu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 zajcik

zajcik
  • 4 posts

Posted 06 October 2020 - 16:18

Zwykłego standardowego AdBlocka. 

 

Akurat siedzę teraz na tym MacBooku - zrobiłem te dwie dziwne rzeczy, które wyczytałem na innych forach, czyli wyłączyłem i włączyłem WiFi + wylogowałem się z iCloud i zrobiłem reset komputera - na razie wszystko jest w porządku.

W każdym razie na pewno jest to problem, który pojawił się wraz z tą ostatnią aktualizacją Cataliny i pojawił się u dużej grupy osób bez względu na sprzęt. 



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24077 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 06 October 2020 - 17:31

Zwykłego standardowego AdBlocka. 

Powtórzę: którego?
https://apps.apple.c...2596?ls=1&mt=12
https://apps.apple.c...1432731683?ls=1

 

Jest tego trochę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 zajcik

zajcik
  • 4 posts

Posted 06 October 2020 - 20:19

Tego z pierwszego linku :)



#9 KamilDL

KamilDL
  • 18 posts

Posted 07 October 2020 - 11:11

Ja usunąłem wszystkie rozszerzenia, ale tak jak mówię, Spotlight też powoduje problemy. Sytuacja jest o tyle dziwna, że ostatnio nagle się uspokoiło. 



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24077 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 07 October 2020 - 11:29

A może on się indeksował po prostu? To dziwne, że kilka dni (chociaż w sumie chyba nigdzie o dniach nie napisałeś), ale po aktualizacji to dość normalne.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users