Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak utworzyć szybki skrót auto jasności i GPS w iOS 14?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 abdul190

abdul190
  • 127 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 29 września 2020 - 13:29

Cześć!

 

Dla testów przesiadłem się z Androida na iPhone 11 pro max z ios 14.0.1, są małe niuanse, których brakuje mi w iOS względem Androida i chciałbym was prosić o pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

 

Najważniejsze:

  1. Brakuje mi szybkiego przełącznika do wł/wył automatycznej jasności ekranu (bo nie zawsze używam auto jasności)
  2. Brakuje mi też szybkiego przełącznika do wł/wył lokalizacji GPS, bo też ciągle nie używam włączonej.

 

W androidzie skróty do w/w czynności były normalnie w belce skrótów ściąganej z góry, a tu widzę, że w żaden sposób nie mogę dodać takich czynności do centrum sterowania.

 

Widzę też, że w iOS 14 mocno rozwinięta została aplikacja skróty i może tam da się coś takiego zaprogramować? Ktoś mógłby poprowadzić mnie jak to zrobić? Jestem świeży w tematyce iOS a brak takich pierdół jak wyżej utrudnia mi korzystanie ze smartfona.

 

Dziękuje i pozdrawiam,

Artur


Komputer: PC i5-7400/GTX 1060 6gb G1/16Gb/4tb+250gb nvm-e/W10 | Telefon: iPhone 11 Pro
Player: P20 Pro / 11 Pro + SHB5850 | Tablet: Nexus 7 II LTE 32Gb


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2020 - 15:43

Nie da się. 

1. Ogólnie na iPhonie nie ma potrzeby wyłączania automatycznej jasności ekranu. Nigdy nie miałem telefonu z Androidem, natomiast czytałem w kilku recenzjach takowych, że na telefonach z robotem bywa to skopane (w przeciwieństwie do iOS). Spróbowałbym zostawić jasność automatyczną, także dlatego, że inaczej nie da się osiągnąć maksymalnej jasności ekranu.

Jedyne co się da osiągnąć, to poproszenie o to Siri. Wtedy otworzy ona stronę ustawień, gdzie można to sobie wyłączyć (nie trzeba się przekopywać przez kilka ekranów ustawień).

2. Można krzyknąć do Siri, wtedy da nam od razu suwaczek i można sobie wyłączyć. Chociaż nie wiem po co, bo na iOS jest to tak zaprojektowane, że wystarczy raz ustawić i nie trzeba się więcej przejmować. Powiem więcej, jest to zbędne utrudnianie sobie życia.


  • abdul190 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 30 września 2020 - 08:57

Ask Siri.



#4 abdul190

abdul190
  • 127 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 30 września 2020 - 16:57

Dobra, spróbuję się jakoś przestawić na tok myślenia ala iOS

 
To jeszcze jedno pytanie mnie ciekawi: Czy da się wyłączyć podświetlenie ekranu za każdym razem jak dostanę powiadomienie? Mam smartwatch sparowany po bt na który dostaje wszystkie powiadomienia, więc zapalającego się ekranu z każdą wiadomością nie potrzebuję. To chyba już da się wyłączyć?
A.

Użytkownik abdul190 edytował ten post 30 września 2020 - 16:59

Komputer: PC i5-7400/GTX 1060 6gb G1/16Gb/4tb+250gb nvm-e/W10 | Telefon: iPhone 11 Pro
Player: P20 Pro / 11 Pro + SHB5850 | Tablet: Nexus 7 II LTE 32Gb


#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2020 - 17:55

Ja wyłączysz powiadomienie dla danej aplikacji na zablokowanym ekranie, to nie powinno się już więcej zapalać.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 listopada 2020 - 00:09

Nie da się. […]

 

Bogiem a prawdą, to da się, bo iOS, póki co, pozwala na najprostsze w świecie "podlinkowanie" do paneli Ustawień, lecz niewątpliwie zgadzam się w zupełności z @winmaciek – rozwiązanie ma wszelkie znamiona prymitywnej protezy. Taki szkic ad hoc, tym niemniej: https://www.icloud.c...6ea57bd44d5be15 I można sobie jako widżet na środeczku ekranu umieścić for fun.

A jakby kogoś szerzej temat wykorzystania otwierania poszczególnych elementów Ustawień iOS interesował, polecam dwa wątki:

https://gist.github....ea77c4eca345560

https://forums.macru...g-apps.2037291/


  • abdul190 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych