Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirPods 2 - jedna ze słuchawek się nie ładuje bez "popchnięcia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Makalele

Makalele
  • 42 postów

Napisano 23 września 2020 - 23:04

Od nieco ponad pół roku mam AirPodsy - działają fajnie, ale ostatnio coraz częściej natrafiam na problem: wyciągam je z etui i łączy się tylko jedna z nich. Okazuje się, że druga jest rozładowana. Czasami nie "łapie" ładowania. Jak mam otwarty widget od baterii i otworzę pudełko to wtedy dokładnie to widać. Jeśli widzę obie słuchawki (L i R) lub jako jeden element, ale bez sprecyzowanego kanału (L lub R) to znaczy, że jest wszystko ok i obie są naładowane. Jeśli jednak widzę tylko jedną z nich (L lub R) to znaczy, że druga się nie ładuje. Wystarczy tę nieładującą się słuchawkę delikatnie w etui przycisnąć i już zaczyna się ładować. Ale czasem wystarczy, że nawet gdy delikatnie odłożę pudełko to słuchawka już się rozłącza i nie ładuje. Po prostu jakby gubiło styk mimo, że magnes wydaje się ładnie trzyma.

 

Czy miał ktoś taki przypadek i serwis Apple przyjmie gwarancję?

 



#2 Makalele

Makalele
  • 42 postów

Napisano 19 października 2020 - 19:32

Nie mogłem edytować: dałem na gwarancję, została uznana - wymieniona została prawa słuchawka. Wszystko było ok przez 2 tygodnie, problem wrócił - znów prawa słuchawka...



#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 października 2020 - 20:28

Może pudełko do ładowania uszkodzone/zabrudzone?


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 29 maja 2021 - 18:27

Ja natomiast mam tak, ze jak wsadzę słuchawki do etui i zostaną naładowane to nie wyciągając ich po pewnym czasie prawa słuchawka pozostając nadal w etui rozładowuje się… mimo tego ze widzi ja etui pomaga tyko otwarcie pokrywy i zaczyna znów doładowywać, ale jak zostawię je w pudełko to znów po jakimś czasie prawa słuchawka się rozładowuje i tak w koło . Pisałem o tym w osobnym temacie, ale nikt nie odpowiedział… może Wy pomożecie? Dzięki

#5 Makalele

Makalele
  • 42 postów

Napisano 29 maja 2021 - 19:12

To pewnie ten sam problem co miałem. Ciągnąc historię dalej.. dałem drugi raz do serwisu, tym razem stwierdzili, że winne jest etui i je wymienili (na gwarancji). Do dziś dnia wszystko działa i problem już nigdy się nie pojawił ;) Także jak macie podobny problem i słuchawki są na gwarancji nie ma co się zastanawiać tylko oddać i wymienią. 



#6 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 29 maja 2021 - 20:32

Ja miałem podobny problem z AirPods pro - wariowało połączenie z telefonem - słuchawka cały czas myślała, że jest podłączona do telefonu i dlatego nie chciała się ładować. Problem zniknął sam po kilku dniach.
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#7 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 30 maja 2021 - 05:24

Wiecie gdyby nie rozpoznawało słuchawki w etui to bym rozumiał, ze słuchawka w nim nie będzie ładowana, ale skoro rozpoznaje słuchawki i etui ładuje je do 100% i nieużywająca ich otwieram etui na drugi dzień tak jak dzisiaj patrzę Lewa ma 100% a prawa 51% , tak jakby prawa słuchawkę coś rozładowywało w tym etui lub po pewnym czasie przestało ja po prostu ładować… mimo tego, ze po włożeniu była rozpoznana i naładowana.

Obstawiacie, ze etui winne czy słuchawka? - rozumiem reklamować w serwisie?

#8 Makalele

Makalele
  • 42 postów

Napisano 30 maja 2021 - 07:31

Prawdopodobnie etui, ale może tez być słuchawka. Serwis to już oceni :) jak najbardziej reklamować.

Tez tam właśnie czasem miałem, ze ładowało, ale potem na przykład etui się przesunęło w szufladzie i nie było styku co powodowało rozładowywanie jednej słuchawki. Najczęściej miała już 0% jak chciałem jej użyć.

#9 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 30 maja 2021 - 09:03

Dzięki za odpowiedz dam znać jak oddam słuchawki na serwis i co wie okaże, natomiast mam jeszcze takie pytanie.

-ile naładowane słuchawki wyciągnięte z etui bez słuchania muzyki i bez rozmów itd. powinny wytrzymać same dzień-dwa?

#10 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 30 maja 2021 - 20:16

I dodam, ze umie samo otwarcie klapki powoduje ze słuchawka sama zaczyna się doładowywać, nie ruszam słuchawka żeby ja dociskać… jakby klapka z etui tez miała na to wpływ…

#11 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 23 czerwca 2021 - 19:48

Hej, oddałem słuchawki z etui do serwisu i wymieniono mi samo etui, ale problem pozostał, ze słuchawki a dokładnie prawa słuchawka np po nocy gdy była w etui rano jak otwieram etui to prawa słuchawka ma np: 58% a lewa zawsze 100%. naładowania…

Moje pytanie, jak etui ma zapas swojej baterii to zawsze dwie słuchawki po otwarciu etui powinny mieć 100% jeżeli zostały naładowane wcześniej to etui podtrzymuje ich baterie zgadza się prawda?

Użytkownik eraeste edytował ten post 23 czerwca 2021 - 19:50


#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2021 - 19:56

Tak, etui ma podtrzymywać stan naładowania baterii. Może je ładować do 80%, jeśli iPhone uzna, że na razie nie trzeba na razie do 100%, ale taka sytuacja, że etui nie jest rozładowane, a wyciągasz jedną słuchawkę, gdzie jest kilkadziesiąt punktów mniej naładowania nie powinna się zdarzyć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 23 czerwca 2021 - 20:21

Dzięki, dzisiaj dlatego ponownie oddałem słuchawki na serwis…

#14 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 30 czerwca 2021 - 20:19

Wymieniono mi słuchawki - będę testował zobaczymy co i jak . Dzięki!

#15 eraeste

eraeste
  • 33 postów

Napisano 03 lipca 2021 - 19:12

Póki co po otwarciu etui słuchawki obie maja 100%, ale mam pytanie jeżeli pozostawię wyciągnięte dwie słuchawki i nie będę słuchał muzyki tylko je po prostu pozostawię to prawa słuchawka o około 25% potrafi mieć mniejsze naładowanie w stosunku do lewej to normalne czy znów coś jest nie tak…




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych