Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

watchOS7 - opinie i wrażenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:55

Skoro została zamknięta beta, to chyba wypada założyć wątek dotyczący wersji finalnej.

 

Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne - zegarek działa dużo szybciej (AW5). 

Z nowych tarczy zdecydowanie na plus Chronograf Pro, który był od bety. Z akceptowalnych dla mnie jest jeszcze Nike kompaktowy i Typografia. Natomiast Artysta to dla mnie nieporozumienie.

Co ciekawe, nowe tarcze wymagają aktualizacji iOS 14, bo po aktualizacji samego zegarka nie ma.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 08:57

Dalej nie ma tarczy, która pokazuje sekundy w formie cyfrowej. Ile to już lat? ;-)
(Coś mi dzwoni, że chyba się da włączyć na jakiejś tarczy bardzo skupionej na sporcie i aktywnościach. Zamykanie kółek i widzenie ich non stop jest dla mnie całkowicie pomijalne, więc nie mogę jej liczyć).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:58

Masz chyba na myśli tarczę cyfrową? Bo na analogowych są.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 09:03

Tak, oczywiście, edytowałem - pewnie w tym samym czasie odpisywałeś.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 17 września 2020 - 09:12

Ciekawi mnie funkcja śledzenia snu. Co prawda nie śpię z zegarkiem i najczęściej kładąc się spać odkładam go na ładowarkę, bo pewnie do rana by się już i tak rozładował :lol:

 

Ogólnie wrażenia pozytywne, dostrzegam trochę świeżości. Ciekawe jak w późniejszym użytkowaniu. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#6 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 17 września 2020 - 09:24

Mam problem. Po treningu w aplikacji "Sprawność" nie mam danych o tętnie z AW. Wyświetla mi komunikat "wykres niedostępny". Systemy iOS14 i watchOS7. Pewnie trzeba coś zmienić w ustawieniach, ale ktoś już wie co i gdzie? Przerobiony temat przez kogoś?



#7 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 17 września 2020 - 09:28

Mam problem. Po treningu w aplikacji "Sprawność" nie mam danych o tętnie z AW. Wyświetla mi komunikat "wykres niedostępny". Systemy iOS14 i watchOS7. Pewnie trzeba coś zmienić w ustawieniach, ale ktoś już wie co i gdzie? Przerobiony temat przez kogoś?

 

Ja tak miałem, gdy poszedłem biegać i zamiast treningu w plenerze uruchomiłem trening na sali. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 09:35

To jest wątek opiniowy, nie 'mamproblemowy'. Na konkretne sprawy, które nie są globalne, zakładajcie osobne.


Ciekawi mnie funkcja śledzenia snu. Co prawda nie śpię z zegarkiem i najczęściej kładąc się spać odkładam go na ładowarkę, bo pewnie do rana by się już i tak rozładował :lol:

Użyłem raz po wyjściu bety, z ciekawości poszedłem spać w zegarku. Nie rozładował się.
Natomiast wiadomo, rano trzeba naładować, co się u mnie średnio sprawdza, bo chcę go założyć i używać, średnio mam tę ~godzinę wolną, w której ja się już obudzę i będę żył, a on się doładuje. Wolę pospać tę godzinę dłużej ;-)

Chociaż z drugiej strony teraz, przy pracy z domu, niby mógłbym, bo na co mi zegarek w domu, kiedy i tak siedzę przy komputerze i powiadomienia dostaję/czytam/obsługuję tam. Zobaczymy, może jak kupię AW6 (czekam do premiery iPhone, żeby kupić wszystko naraz), dam temu szansę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 17 września 2020 - 11:55

mam pytanie co do funkcji snu czy da się zrobić tak aby powiadomienia normalnie wskakiwały w tym trybie ? czy raczej ciężka sprawa ? Ja zawsze śpię w zegarku i mam wibracje samą ale ogólnie musze być dostępny w nocy jak ktoś dzwoni.


Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#10 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 września 2020 - 12:19

mam pytanie co do funkcji snu czy da się zrobić tak aby powiadomienia normalnie wskakiwały w tym trybie ? czy raczej ciężka sprawa ? Ja zawsze śpię w zegarku i mam wibracje samą ale ogólnie musze być dostępny w nocy jak ktoś dzwoni.

Jak ustawisz harmonogram snu, to chyba powiadomień nie dostaniesz. Ja zawsze korzystałem z aplikacji Autosleep i tam powiadomienia mogłem mieć normalnie całą noc, chyba że włączyłem tryb „kino”, czy jak to się tam nazywa - to z maskami, na zegarku. Obecnie korzystam i z tej aplikacji, i z wbudowanej sen, no i mam harmonogram, więc wtedy powiadomień nie ma.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 17 września 2020 - 12:20


#11 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 września 2020 - 13:30

Jak mocno zjada baterię przy włączonym śledzeniu snu ?



#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 13:49

U mnie na series 5 zjada tak z 10 punktów procentowych baterii. Aczkolwiek ja mam jeszcze Auto Sleep (które może odrobinę podwyższać ten wynik). Ogólnie jest to pomyślane bardzo rozsądnie, bo po włączeniu trybu spania ekran ciemnieje, wyłącza się AoD, zegarek nie zapala się przy obracaniu ręką. Nie da się też czegoś przypadkowo wcisnąć, bo trzeba najpierw przekręcić koronkę (podobnie jak w trybie pływania). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 września 2020 - 14:41

U mnie na series 5 zjada tak z 10 punktów procentowych baterii. Aczkolwiek ja mam jeszcze Auto Sleep (które może odrobinę podwyższać ten wynik). Ogólnie jest to pomyślane bardzo rozsądnie, bo po włączeniu trybu spania ekran ciemnieje, wyłącza się AoD, zegarek nie zapala się przy obracaniu ręką. Nie da się też czegoś przypadkowo wcisnąć, bo trzeba najpierw przekręcić koronkę (podobnie jak w trybie pływania). 

Dokładnie tak - dodatkowo, w czasie tego trybu, na ekranie masz tylko godzinę i najbliższy alarm - jak naciśniesz ekran/boczne przyciski. Jako ekran powitalny, czyli wyjście z trybu snu, masz stan baterii, godzinę i pogodę, z tego co pamiętam.



#14 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 17 września 2020 - 15:21

Macie też problem taki na watchOS 7, że jak ktoś dzwoni na telefonie widać a na zagarku nie ? już zerowałem zegarek próbowałem wyzerowanie synchronizacji i dalej mam problem nie pokazuje połączeń na zegarku... Ktoś coś jak taki problem rozwiązać ?


Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 15:29

Że tak zacytuję klasyka:
 

To jest wątek opiniowy, nie 'mamproblemowy'. Na konkretne sprawy, które nie są globalne, zakładajcie osobne.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 17 września 2020 - 20:25

Wszystko fajnie super tylko na S5 laga przy wchodzeniu do siatki aplikacji zamienili na szarpanie animacji przy jej przesuwaniu. I szkoda wykastrowania force touch.



#17 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 września 2020 - 05:45

A wiec sprawdzone spanie zjadł mi 13% baterii przez noc na s 4



#18 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 września 2020 - 06:41

No to nie jest jakieś znaczne zużycie w mojej ocenie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#19 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2020 - 06:55

A wiec sprawdzone spanie zjadł mi 13% baterii przez noc na s 4


Standardowy wynik - też tak mam.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 18 września 2020 - 06:56


#20 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 września 2020 - 07:35

Mam podobnie, mega zaskoczony bylem. Pracuje zdalnie, wiec faktycznie żaden problem zegarek z rana postawić na ładowarce. 

 

Jedyny problem jaki mam i nie podoba mi się to do końca, to jak przykładowo w aucie, czy z telefonu leci mi muzyka z apple music, to pomimo zaprzestania słuchania muzyki, na zegarku wciąż jest otwarty odtwarzacz. Trzeba ubić apki na telefonie/zegarku. Kojarze chyba była gdzieś o tym mowa w wątku o becie. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2020 - 10:00

Zawsze tak było. On się sam schowa po jakiejś chwili, na zasadzie kilku minut.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2020 - 11:42

Wskoczyła beta watchOS 7.1.



#23 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 września 2020 - 11:50

Tyle, że ponoć traci się nowe tarcze.  :rolleyes:


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#24 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2020 - 12:13

Tyle, że ponoć traci się nowe tarcze.  :rolleyes:

To pewne i sprawdzone info?


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#25 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 września 2020 - 12:22

Clock
Known Issues

  • Watch faces, complications, and colors introduced in watchOS 7 aren’t currently available in watchOS 7.1 beta. (68860017)

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych