Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podniesienie Mac OS z 10.6.8 na coś wyzej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 max-bit

max-bit
  • 1 postów

Napisano 13 września 2020 - 12:55

Mam staruszka (kupionego z ciekawości) minimac 2.1
Jest tam macos 10.6.8 czy jest możliwość i jak zrobić podniesienie tego mac os-a to czegoś nowszego, pogrzebałem w necie i szczerze jest bida ... kiedyś były jakieś softy patche które to robiły ale przestały być wspierane (a chyba ciągły dane z netu) i przestało to działać albo coś robię źle. Więc czy coś możesz w sprawie pomóc ? 
Z góry dzięki 


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2020 - 13:05

Według EveryMac.com Mini 2.1 wspiera maksymalnie 10.7 Lion. Był to system płatny i można go kupić tutaj: https://www.apple.co...6ZM/A/os-x-lion w postaci kodu do wpisania w Mac App Store. 

„Patchowania” do niewspieranych oficjalnie wersji na forum nie wspieramy. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 13 września 2020 - 20:11

 

Mam staruszka (kupionego z ciekawości) minimac 2.1
Jest tam macos 10.6.8 czy jest możliwość i jak zrobić podniesienie tego mac os-a to czegoś nowszego, pogrzebałem w necie i szczerze jest bida ... kiedyś były jakieś softy patche które to robiły ale przestały być wspierane (a chyba ciągły dane z netu) i przestało to działać albo coś robię źle. Więc czy coś możesz w sprawie pomóc ? 
Z góry dzięki 

 

Twój obecny system jest jednym z najlepiej dopracowanych, daj sobie spokój z 10.7(Lion) , to jest totalna porażka.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#4 yacazg

yacazg
  • 4 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 08:13

Cześć,

nie znam się na macach. Kupiłem wczoraj MacBooka Pro z systemem 10.6.8 i w sumie nie zależy mi na nowszej wersji systemu, ale na najnowszej wersji Safari.

Chcę jej użyć do testowania stron www (jestem webmasterem) dlatego musze mieć w miarę świeżą wersję. Mam safari 5.x... coś tam.

Z tego co się zorientowałem, to Safari jest aktualizowana razem z OS.

Nowa Safari jest chyba w wersji znacznie wyższej ale czy na moim OS da się nowszą zainstalować?



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2021 - 09:33

Zasadniczo Safari da się podnieść wyżej niż system (np. ludzie na Catalinie czy Big Sur dostali aktualizację ostatnio), ale jeśli masz komputer ze Snów Leopard, to jest to antyk, na którym żadnej w miarę nowoczesnej wersji nie zainstalujesz. 

Aktualnym wydaniem jest Safari 15. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 yacazg

yacazg
  • 4 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 10:44

Tego się obawiałem. Ale lipa :-(



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2021 - 11:12

Nie bardzo rozumiem, czego się spodziewałeś. Kupiłeś sprzęt, który ma 12 lat, jeśli nie więcej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 yacazg

yacazg
  • 4 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 11:16

Po prostu się nie znam na mac, nie przewidziałem tego.

Choć jest to oczywiste w przypadku PC, gdzie stary Windows nie pozwoli działać nowemu oprogramowaniu, to w przypadku Mac w ogóle o tym nie pomyślałem.

A czy na tym Macu można zainstalować nowszego OS?



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 638 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2021 - 11:22

A czy na tym Macu można zainstalować nowszego OS?

Skąd możemy wiedzieć, skoro nie napisałeś, jaki to konkretnie model? Wyszukaj sobie na everymac.com, ale skoro masz tak stary system, to nie licz na to, że uda się zainstalować coś istotnie nowszego, co by Cię chociaż przybliżyło do współczesnych wersji.



#10 yacazg

yacazg
  • 4 postów

Napisano 26 listopada 2021 - 13:17

To MacBook Pro A1226. Z tego co piszecie nadaje się tylko na  śmietnik.



#11 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 listopada 2021 - 11:49

To MacBook Pro A1226. Z tego co piszecie nadaje się tylko na  śmietnik.

A1226 uruchomi ElCapitana - więc nie tak źle . Oczywiście to system z 2015 roku - ale przeglądarka też będzie nowsza. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych