Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup iphona SE- jak nie kupić podróbki ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 02 września 2020 - 15:52

Na początku chcę się przywitać, to mój pierwszy post na Waszym forum, mam nadzieję że mi pomożecie :)
Mój syn chcę iphona SE, ma 10 lat, a nikt w mojej rodzinie nie miał styczności z tą firmą, wszystko na androidzie i windowsie.
Troszkę już się naczytałem, o problemach z baterią i coraz to gorszych aktualizacjach i wersjach iOS, ale nie od narzekania chciałem zacząć jakby nie było przygodę z urządzeniem z pod znaku jabłka :)

Jak już wspomniałem wybór padł na SE, ten który pojawił się w 2015 roku.
Więc raczej używka bo nowe firma Appla wycofała ze sprzedaży w 2018 roku, ale mimo to pojawiają się niby nowe sztuki, nie mam na myśli Chin, ale allegro i dostawa lub odbiór w sąsiednim mieście, tylko że cena powala śmiechem, bo 700-800 za nówkę a używki są po 500-600 zł więc .........???
Mogę podjechać wziąć do ręki, ale jak poznam czy to oryginał ?
Czy lepiej odpuścić sobie bo to może być odnawiany telefon i szukać używek ?
A jeśli używka to co brać pod uwagę oprócz pojemności pamięci, 112 i 64, resztę chyba można odpuścić ?
No i wersja oprogramowania, najlepsza chyba była ta na której wychodził tel, czyli 9.... bo potem to czytam same problemy głównie z szybkim rozładowaniem baterii i przegrzewaniem.
Mam na oku za 600 zł 2 letnią używkę 112 GB z wersją 13,7 i sprzedawca- prywatny twierdzi że żywotność to 94 % ?
Co o tym sądzicie ? Czy wersja 13,7 jest już dograna i mogą zablokować wszelkie aktualizacje dla świętego spokoju ?

 

Nowy tel:
https://allegro.pl/o...staw-9561203430

 

Używany:

https://www.olx.pl/o...99-IDG7TBH.html



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2020 - 21:52

Na przyszłość proszę o staranniejszy wybór działu.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 03 września 2020 - 09:53

Kup lepiej używany od kogoś, kto ma go od nowości. Te nowe z Allegro to w większości telefony odnawiane - oryginalna używana płyta główna i nowa podrobiona obudowa, pudełko i akcesoria. W tej przykładowej aukcji, którą podałeś też na to wskazuje opis "produkty są niezarejestrowane w icloud, bez blokad, aktywowane." - jak ktoś mógł aktywować zafoliowany telefon, a jeśli był otwarty i aktywowany to dlaczego ktoś go znów foliuje? Dodatkowo ładowarka jest amerykańska co powinno budzić podejrzenia.


Użytkownik SERWIS.ME edytował ten post 03 września 2020 - 09:53

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 03 września 2020 - 14:27

Bardzo dziękuję za odzew :)
Dzwoniłem do tej firmy i mimo że jest podany adres to NIE MA możliwości odbioru osobistego bo.... "działają na podstawie wymogów dystrybutora" ??!!!
Więc tak jak podejrzewałem a Ty mnie upewniłeś, jakiś wałek :)
A czy jest sens uporczywie szukać iphone SE z iOS 9... czy brać któregoś z 13....?

Bo jak wspomniałem były problemy z bateriami po kolejnych aktualizacjach .

 

Ja osobiście nigdy żadnego telefonu nie zaktualizowałem do wyższego androida , zawsze używałem na wersji w której wychodził fabrycznie i nidy nie miałem żadnych problemów ;)



#5 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 03 września 2020 - 14:35

Mam w domu SE kupionego w 2016 roku i od tego czasu użytkowanego. Soft najnowszy. Nie ma z nim najmniejszego problemu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 03 września 2020 - 17:41

Mam dwa używane SE, kupione dwa lata temu z OLX w moim mieście. W jednym  wymieniłem baterię, bo mój dzieciak zajechał, a w drugim pewnie też niedługo wymienie.

Oba działają na ostatnim sofcie i jest zero problemów.



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 10:52

Naprawdę chcesz kupić model z 2016 roku? Kup tego 'nowego SE', bo tamtem za chwilę przestanie być wspierany.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2020 - 10:59

Tym wsparciem bym się aż tak bardzo nie sugerował. IOS 14 jeszcze dostanie, a jeśli już kolejnej wersji nie dostanie, to nie będzie to oznaczało natychmiastowej śmierci. Moja córka wciąż używa iP6 z iOS12 i wszystko, czego potrzebuje, działa jej zupełnie normalnie. Oczywiście, w jakimś momencie zakończy swój żywot, ale jeszcze trochę tym SE da się pobawić.



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 11:02

Nie jestem fanem kupowania w 2020 sprzętu z 2016 po prostu. Ale fakt, to 'dla dziecka', ja się na dzieciach nie znam i ich nie lubię, więc nie wiem, co się takim kupuje ;-)


  • 5b46927ee6 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 10 września 2020 - 14:19

Przepraszam Was bardzo że się nie odzywam, ale mimo odhaczenia subskrypcji  i powiadomień na maile nie otrzymuję ich.
Wsparcie- hmmm
Jadę na windowsie 7 i będę na nim jeszcze jechał z 10 lat mimo braku wsparcie, android 5 też nie ma wsparcia a syn go używa i nic się nie dzieje.
Ja wiem że nowszy szybszy i lepszy nie będzie, ale swój poziom jak będzie trzymał to dla 10 latka wystarczy.
Dziś w gazetce z Selgrosa widziałem że mają w sprzedaży odnawiane Iphone SE i 6s w cenie 570 zł, z roczną gwarancją, skusił bym się gdyby miały 64 GB pamięci, a mają zaledwie 32 GB.
Dzwoniłem do Cortlan Aplle w Kato, rozmowa trwała dość długo, aż się zdziwiłem za wyrozumiałość i poświęcenie w rozmowie o tak starym tel :)
Mają klientów z Selgrosa , którym po roku telefony padają. Więc nie polecają.
Te z allegro zresztą też, bo nie znamy historii co się z nimi działo i co za chwilkę może się stać, dodatkowo wystawiają fakturę Vat-marża , a więc tel bez gwarancji.
Polecają jak już to używkę z dowodem zakupu i sprawdzeniem po nr. seryjnym historii czy coś się działo.

I tak chyba zrobię, tylko że 128 GB kosztuję 600 zł a 64 GB 400 zł, wolałbym taniej kupić aby zostały fundusze na wymianę baterii , w razie draki.
Pytanie czy 64 GB to jest wystarczające, jeśli będzie tam miał dwie proste gry i jakieś zdjęcia ?

Doradźcie mi jeszcze proszę co sprawdzić przy zakupie ?

Czy 85 % żywotności baterii to kiepski wynik ?
Iphone trzeba gdzieś zarejestrować na siebie tak ? Utworzyć konto, podobnie jak tel na androidzie  ?


 



#11 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2020 - 14:31

64 GB wystarczy dzieciakowi z zapasem. 85% to już spore zużycie. Poniżej 80% baterie powinno się wymienić, wiec jeszcze jest jakiś zapas, ale niewielki.



#12 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 10 września 2020 - 14:59

Większość właśnie ma 85% i mniej, ten poniżej niby 100% co według mnie jest niemożliwe, zwłaszcza że na zdjęciu ze stanem baterii  jest chyba inny telefon :) ?
https://www.olx.pl/o...99-IDG7TBH.html



#13 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 12 września 2020 - 18:37

128 GB? A po co? Ja mam zdjęć rodzinnych z 10 lat całe 55 GB ale trzymam to na blaszaku. Z telefonu zgrywam na bieżąco, zostawiam po kilka z każdego wydarzenia, żeby pokazać znajomym. 

 

Szukasz najtańszego metra kwadratowego na rynku. A najtańsze są komunalne do generalnego remontu z kiblem na klatce i piecem kaflowym do rozbiórki.... 

 

Nie szkoda Ci czasu na szukanie?


Użytkownik filu_ edytował ten post 12 września 2020 - 18:38

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#14 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 13 września 2020 - 07:31

Chłopak chce małego iphone, takich małych już nie robią, poza tym nie dam 3 tys na telefon dla dziecka.
Wiele osób już próbowało go przekonać ale nic to nie daje.
Ja go rozumiem, też marzył mi się pewien samochòd gdy byłem zbyt młody i biedny by go mieć. Gdy miałem prawko i kasę, to nie kupił najnowszego modelu, który jest szybki, mało pali i nie rdzewieje.
Ale właśnie tego dzieda z moich marzeń.

Wracając do fona to szukam też 64 GB, ale najlepszą kondycję baterii ma właśnie ten 128 z linku we wcześniejszym poście, sprzedawca podał mi nr. imal, ale nie wiem gdzie bez opłat go sprawdzić, czy był naprawiany i czy nie ma blokady ?
Podrzuci ktoś linka ?
Albo podam ten nr. na priw i mi sprawdzi ? :)

#15 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 13 września 2020 - 08:36

No to pech, bo sam sprzedałem dwa SE kilka miesięcy temu  ;) tylko z 32 GB pamięci. U mnie muzyka dużo miejsca zajmowała. Zdjęcia można na bieżąco czyścić, czy to na komputer czy na iCloud.

 

A o iP 8 myślałeś? Jest nieco większy i nie tak stary. BTW - wszystkie używane, kilkuletnie będą miały zajechaną baterię albo po wymianie - pytanie jak i gdzie wymienioną. A telefon, w którym bateria jest na wykończeniu nie jest przyjemny w użyciu. Przerabiałem to na IP 5S. Bateria potrafiła w kilka minut spaść np. z 75% na 55%. Skokowo też się ładowała. 
 

Książki, obrazy, wino, niektóre samochody - ok, ale elektronika i kobiety nie starzeją się ładnie....


Użytkownik filu_ edytował ten post 13 września 2020 - 08:37

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#16 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 13 września 2020 - 09:10

Znalazlem 32 GB z paragonem zakupu, ma 2 lata i 2 miesiace, bateria 88% za 380 zl
Na 2-3 lata mu wystarczy, a potem zmądrzeje i sam wybierze :)
Czy jak zresetuje tel. do ustawień fabrycznych to icloud się kasuje ?
Nie wiem gdzie sprawdzić po imailu czy ma blokade i blokade simlock ?

#17 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 13 września 2020 - 09:34

kobiety nie starzeją się ładnie....

Salma Hayek, kolego. Salma Hayek.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 13 września 2020 - 09:35

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#18 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 13 września 2020 - 10:09

Salma Hayek, kolego. Salma Hayek.

Kolagen, botoks, silikon...

;)
 

Znalazlem 32 GB z paragonem zakupu, ma 2 lata i 2 miesiace, bateria 88% za 380 zl
Na 2-3 lata mu wystarczy, a potem zmądrzeje i sam wybierze :)
Czy jak zresetuje tel. do ustawień fabrycznych to icloud się kasuje ?
Nie wiem gdzie sprawdzić po imailu czy ma blokade i blokade simlock ?

 

O ile bateria tyle wytrzymie... Ale oby dała radę.

 

Właściciel musi się najpierw wylogować z konta iCloud a potem zresetować do ustawień fabrycznych.
 


Użytkownik filu_ edytował ten post 13 września 2020 - 10:10

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#19 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 13 września 2020 - 10:13

Mówi ze sie wylogował.
Mam dylemat.
Brac 128 Gb z 100% baterią za 600 zl
Czy za 350 zl 32 Gb z baterią 88%

#20 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 13 września 2020 - 10:17

A ew. wymianę baterii na ile wyceniasz? O ile te dane% są wiarygodne ale zakładam, że są.


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#21 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 13 września 2020 - 10:25

W serwisie za bateria wolaja 240 zl

#22 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 13 września 2020 - 10:50

Ja miałem złe doświadczenia, więc liczyłbym się z wymianą baterii, jeśli nie od razu to w zakładanym okresie użytkowania ale może jestem przewrażliwiony i ktoś mnie sporostuje.

 

Generalnie raczej na Twoim miejscu szukałbym 8-ki. To co proponujesz to dla mnie wybór między złem a mniejszym złem, przy czym nie potrafiłbym wskazać, które jest to mniejsze....

 

Jeśli wymienisz baterię w serwisie, to może mieć później znaczenie przy odsprzedaży, o ile ktoś będzie szukał SE...


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#23 OTTO123

OTTO123
  • 26 postów

Napisano 13 września 2020 - 21:55

No chyba nie da się sfałszować parametru stanu żywotności bateri ???!

#24 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 13 września 2020 - 22:30

Da się - programator za 100 zł z Allegro - patrz kanał na Yt Rafal Bielawski - omawiał funkcje takiego programatora
Fallout ...war, war never changes...

#25 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 września 2020 - 06:32

No chyba nie da się sfałszować parametru stanu żywotności bateri ???!

Niestety się da i jest to bardzo proste. Dlatego pierwsze.co to trzeba patrzeć ślady otwierania telefonu. Na śrubkach pod spodem muszą jakieś zostać. Jak był otwierany to pewnie było coś kombinowane.

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych