Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biurko i dokumenty w iCloud straciły swoją zawartość.


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 31 lipca 2020 - 15:12

Dzięki.

 

W takim razie któregoś razu sam wyłączyłeś, ktoś Ci wyłączył albo „samo” się wyłączyło, ale z pewnością z powyższego wynika, że nie masz aktywnej opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty w iCloud.

Sprawdź w Preferencjach systemowych -> Apple ID -> iCloud -> iCloud Drive -> Opcje…, czy masz zaznaczoną pozycję, o którą tu chodzi?

 

Co do zawartości tych pierwotnych folderów, to jest nadal dostępna w iCloud, a w strukturze katalogów wcale nie tak głęboko na dysku, bo w Twoim katalogu domowym, w Bibliotekach. Ścieżka to:

~/Library/Mobile Documents/com~apple~CloudDocs/Desktop

dla Biurka i tak samo, tylko z Documents na końcu, dla Dokumentów. Czyli najzwyczajniej w świecie w folderze ‘iCloud Drive’. Zawartość można kopiować i przenosić, co oczywiste.

 

No ale najpierw spróbuj po prostu włączyć przechowywanie w chmurze na nowo. O ile nadal chcesz synchronizować.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszkielczewski

lukaszkielczewski
  • 11 postów

Napisano 30 lipca 2020 - 09:05

Cześć! Pojawił się u mnie z dnia na dzień następujący problem. 

Od jakiegoś czasu główne macowe "Biurko" i "Dokumenty" miałem na bieżąco synchronizowane z iCloud.

Kilka dni temu jak po nocy odpaliłem komputer to całe biurko i dokumenty zniknęły na moim profilu. Tak jakby system na nowo stworzył biurko i dokumenty, zupełnie puste. Tamte "poprzednie biurko" z plikami synchronizowanymi są oczywiście ale schowane gdzieś głęboko na dysku.

Ktoś się spotkał z czymś takim i ma pomysł jak to przywrócić?

Pozdrawiam

Łukasz



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 lipca 2020 - 08:35

Interesujące. Zechcesz podać wynik wpisanej w Terminalu komendy:

ls -dn@ ~/D{e*,oc*}

?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 lukaszkielczewski

lukaszkielczewski
  • 11 postów

Napisano 31 lipca 2020 - 09:23

Jasne:

 

 

drwx------+ 4 501  20  128 27 lip 21:41 /Users/Lukasz 1 2/Desktop

drwx------+ 5 501  20  160 25 lip 16:13 /Users/Lukasz 1 2/Documents



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 lipca 2020 - 15:12   Najlepsza odpowiedź

Dzięki.

 

W takim razie któregoś razu sam wyłączyłeś, ktoś Ci wyłączył albo „samo” się wyłączyło, ale z pewnością z powyższego wynika, że nie masz aktywnej opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty w iCloud.

Sprawdź w Preferencjach systemowych -> Apple ID -> iCloud -> iCloud Drive -> Opcje…, czy masz zaznaczoną pozycję, o którą tu chodzi?

 

Co do zawartości tych pierwotnych folderów, to jest nadal dostępna w iCloud, a w strukturze katalogów wcale nie tak głęboko na dysku, bo w Twoim katalogu domowym, w Bibliotekach. Ścieżka to:

~/Library/Mobile Documents/com~apple~CloudDocs/Desktop

dla Biurka i tak samo, tylko z Documents na końcu, dla Dokumentów. Czyli najzwyczajniej w świecie w folderze ‘iCloud Drive’. Zawartość można kopiować i przenosić, co oczywiste.

 

No ale najpierw spróbuj po prostu włączyć przechowywanie w chmurze na nowo. O ile nadal chcesz synchronizować.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 lukaszkielczewski

lukaszkielczewski
  • 11 postów

Napisano 03 sierpnia 2020 - 09:16

Tak jest. Ponownie zaznaczyłem w opcjach i wszystko wróciło.

Czyli w jakiś dziwny sposób samo się to wyłączyło...

 

Dzięki za pomoc!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych