Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pobranie iTunes na Windows 8 i wgranie do XR w wersji DEMO normalnego oprogramowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 11:23

Witam

XR kupiony wczoraj jako nierozpakowane DEMO z informacją - nie do odsprzedaży. Swoje w sklepie odleżało, wiec mogłem kupić.

Czy ktoś może mnie przez to przeprowadzić? Niestety jestem nieogarnięty w tym temacie

W swoim DELL ma Windows 8, żona również w DELL ma Windows 10 - podaje gdyż chyba to istotne.

Jak wchodzę w "sklep" Microsoft, udało mi się zalogować to widzę przy aplikacji iTunes:

 

"Ta aplikacja należy do Ciebie." i obok "Zainstaluj na moich urządzeniach"

 

jak klikam w tą instalację to mam:

 

"Gdzie chcesz wykonać instalację?

Wygląda na to, że z Twoim kontem Microsoft nie jest połączone żadne odpowiednie urządzenie. Aby wykonać instalację, zaloguj się na urządzeniu za pomocą konta Microsoft.

Uzyskaj więcej informacji"

 

Czy ktoś mógłby tak krok po kroku opisać co mam zrobić?


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 11:24

pozdrowienia z okolic Torunia


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lipca 2020 - 11:38

Na początek ściągnij wersję ze strony Apple.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 11:51

Na początek ściągnij wersję ze strony Apple.

Dasz linka? Podpowiesz co konkretnie mam ściągnąć? W takich tematach naprawdę nie jestem biegły :(

Pobrać to na kompa? Telefon cały czas w pudełku nawet nie włączany.


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 11:52

pozdrowienia z okolic Torunia


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 11:52

https://lmgtfy.com/?...ws download&s=d


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 11:56

Dzięki, ale w kilku krokach dochodzę do momentu, który opisałem w pierwszym poście czyli:

 

Ta aplikacja należy do Ciebie.

Gdzie chcesz wykonać instalację?

Wygląda na to, że z Twoim kontem Microsoft nie jest połączone żadne odpowiednie urządzenie. Aby wykonać instalację, zaloguj się na urządzeniu za pomocą konta Microsoft.

Uzyskaj więcej informacji

 

Na tym koncie widzę jakiś stary jak świat telefon Nokia Lumia, którego nie używam kilka lat, nawet nie wiem skąd to się tam wzięło :)


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 11:58

pozdrowienia z okolic Torunia


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 12:13

To nie jest forum wsparcia Windows, nie rozwiążemy Twoich problemów z Microsoft Store.

Poza tym w moim Let Me Google That For You pierwszy link prowadzi do apple.com, gdzie jak byk jest link do ściągnięcia iTunes bez żadnych durnych sklepów Microsoftu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 12:18

To nie jest forum wsparcia Windows, nie rozwiążemy Twoich problemów z Microsoft Store.

Poza tym w moim Let Me Google That For You pierwszy link prowadzi do apple.com, gdzie jak byk jest link do ściągnięcia iTunes bez żadnych durnych sklepów Microsoftu.

Tak, dzięki rozumiem

 

Wchodzę w linka

 

https://www.apple.com/itunes/

 

i mam

 

iTunes for Windows

 

klikam niżej w ikonę i mam przekierowanie na

 

https://www.microsof...vot:overviewtab

 

i to opisałem powyżej

 

Nie mam komputera Apple

 

Sklep jaki jest każdy widzi, czy durny, nie wiem, nie znam się, nie oceniam

 

Zakładam ze sporą dozą prawdopodobieństwa, że nie jestem jedynym gościem, który kupił dzieciakowi iPhona, sam ich nie ogarnia, chce przygotować, a korzysta na co dzień z Windowsa czy Androida


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 12:23

pozdrowienia z okolic Torunia


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 12:26

A, ok. Na Maku normalnie ściąga się plik.

https://insomniac.pl...unes64Setup.exe - łap.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 12:33

A, ok. Na Maku normalnie ściąga się plik.

https://insomniac.pl...unes64Setup.exe - łap.

Chciałem podziękować polubieniem ale:

 

"Wystąpił błąd

Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji."

 

Dzięki, ściąga się, proszę nie zamykać tematu, pewnie w weekend będę miał czas, aby postarać się wgrać to normalne oprogramowanie do sprzętu DEMO. Dam znać i jak coś to będę prosił o dalszą pomoc :)


pozdrowienia z okolic Torunia


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lipca 2020 - 12:52

Lepiej wgrać szybciej niż później – z tego, co kojarzę wersje demo usuwają samoczynnie wykonane zdjęcia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 13:32

Lepiej wgrać szybciej niż później – z tego, co kojarzę wersje demo usuwają samoczynnie wykonane zdjęcia. 

Tak, oczywiście. Będzie wgrane normalne oprogramowanie zanim telefon zacznie być używany. Córka dostanie go pewnie w weekend na imieniny i wtedy coś w nim pomajstrujemy :)

 

Teraz ma 5-kę i tak się zastanawiam czy logować tego XR na wtedy założone konto czy tworzyć nowe. Wiele w tym starym pewnie nie ma, nie wiem czy warto cokolwiek kopiować. Choć może córka jest całkiem odmiennego zdania :)


Lepiej wgrać szybciej niż później – z tego, co kojarzę wersje demo usuwają samoczynnie wykonane zdjęcia. 

Wchodzę w instalację, nic nie modyfikuję tylko klikam Dalej

 

Podczas instalacji najpierw przez kilka minut mam info m.in.

 

Status: Przetwarzam dodatkowe pakiety

 

i nic się nie dzieje, nie rusza kreska postępu

 

A później, że nie zaktualizowano, napotkano problemy i uruchomić instalator raz jeszcze. Robię ponownie i dalej to samo

 

Wspominałem, że to Windows 8.1 64-bit, wyczytałem, że np. do 10-ki jakoś inaczej się pobiera. Może kolega podesłał niewłaściwą wersję?


Lepiej wgrać szybciej niż później – z tego, co kojarzę wersje demo usuwają samoczynnie wykonane zdjęcia. 

Staram sie coś znaleźć o moich problemach i coś takiego np. wpada w oko. Oni sami przekierowują do sklepu Microsoft ;)

 

"Jeśli masz system Windows 10, możesz pobrać najnowszą wersję aplikacji iTunes ze sklepu Microsoft Store. Jeśli pobierzesz aplikację iTunes ze sklepu Microsoft Store, nie powinno być konieczne wykonywanie pozostałych czynności z tego artykułu"

 

Czyli jak mam 8-kę to i tak ze strony sklepu nie pobiorę


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 13:24

pozdrowienia z okolic Torunia


#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lipca 2020 - 13:39

1. Nie ma sensu tworzyć dodatkowego konta. 
2. iTunes instaluje się tak samo od lat. Na 10 można pobrać nieco wykastrowaną wersję ze sklepu.

3. Możesz spróbować pobrać starszą wersję i ją aktualizować. https://support.appl...ownloads/itunes


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 13:59

Zdecydowanie nie powinno się wręcz robić nowego konta. Nie ma to żadnego sensu, przez stare w bajecznie prosty sposób przeniesiesz kontakty, smsy, zdjęcia i generalnie 'wszystko'. Tak jak w Androidzie logujesz się wszędzie jednym kontem Google, tak tutaj jednym kontem Apple ;-)

Nie mam jak Ci sprawdzić tej instalki, skąd niby Windowsa wezmę ;-) 


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 14:09

1. Nie ma sensu tworzyć dodatkowego konta. 
2. iTunes instaluje się tak samo od lat. Na 10 można pobrać nieco wykastrowaną wersję ze sklepu.

3. Możesz spróbować pobrać starszą wersję i ją aktualizować. https://support.appl...ownloads/itunes

1. OK

2. Po kolejnej próbie zawiesił się komp, reset i instalacja w końcu się powiodła

3. Mam nadzieję, że już nie ma konieczności

 

Tak wchodzę w aplikację iTunes i nie mam bladego pojęcia gdzie tam jest opcja do aktualizacji oprogramowania telefonu ...

 

Pomożecie?


pozdrowienia z okolic Torunia


#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 14:11

https://www.redmondp...to-guide-on-it/

 

To wprawdzie instrukcja na Macu, ale generalnie na Windows sprowadza się do tego samego:
1) ściągnij plik z softem (.ipsw) odpowiedni do Twojej wersji telefonu;
2) użyj opcji 'restore' w iTunes trzymając <jakiś klawisz - nie wiem, który na Windows>, żeby pojawiło się okienko wyboru pliku, z którego przywracasz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 14:12

Zdecydowanie nie powinno się wręcz robić nowego konta. Nie ma to żadnego sensu, przez stare w bajecznie prosty sposób przeniesiesz kontakty, smsy, zdjęcia i generalnie 'wszystko'. Tak jak w Androidzie logujesz się wszędzie jednym kontem Google, tak tutaj jednym kontem Apple ;-)

Nie mam jak Ci sprawdzić tej instalki, skąd niby Windowsa wezmę ;-) 

Więc zatem mam wielką nadzieję, że córka ma gdzieś zapisane dane niezbędne do logowania ...

 

W temacie aktualizacji oprogramowania poproszę pomóc. Ja tu widzę jedynie jakieś muzyczne opcje

 

Jeszcze jedno. Jak podepnę telefon do kompa i zacznę gmerać to od tego momentu liczy się uruchomienie i gwarancja? Czy dopiero od zalogowania na konto Apple?


pozdrowienia z okolic Torunia


#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 14:16

Jak podepniesz telefon do kompa, dopiero go zobaczysz w iTunes i wtedy pojawią się nie-muzyczne opcje ;-)
Co do gwarancji itp. - nie wiem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 14:17

https://www.redmondp...to-guide-on-it/

 

To wprawdzie instrukcja na Macu, ale generalnie na Windows sprowadza się do tego samego:
1) ściągnij plik z softem (.ipsw) odpowiedni do Twojej wersji telefonu;
2) użyj opcji 'restore' w iTunes trzymając <jakiś klawisz - nie wiem, który na Windows>, żeby pojawiło się okienko wyboru pliku, z którego przywracasz.

Czyli poza zainstalowaniem iTunes muszę pobrać to coś IPSW, które dla XR waży 3,8GB?

 

z tąd https://www.redmondp...phone-released/

 

?

 

Muszę mieć u siebie w kompie te obie rzeczy, aby wgrać do telefonu DEMO normalne oprogramowanie?

 

Myślałem, że poprzez tego iTunes, podepnę kablem fon, kliknę aktualizuj i samo poleci


Użytkownik piotrulex edytował ten post 22 lipca 2020 - 14:19

pozdrowienia z okolic Torunia


#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 14:23

Nie wiem, co 'samo poleci' jak zrobisz zwykłe restore. Coś się zainstaluje - tylko pytanie, co. Zresztą to 'automagiczne samo się' instalowanie i tak musi w tle ściągnąć skądś soft i go zainstalować - logiczne, nie? Z powietrza nie wyczaruje.
Ja w takim przypadku zalecałbym jednak restore z ręcznym wskazaniem pliku, żebyś wiedział, że zainstaluje się najnowsza oficjalna stabilna wersja systemu. Potem się już możesz bawić w OTA, ale ten pierwszy raz lepiej być pewnym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 lipca 2020 - 14:29

Samo by poleciało jakbyś nie miał demo tylko zwykły telefon. W tej chwili lepiej samemu pobrać ręcznie soft. Bo znowu się może demo zainstalować.

iPhone 15 Pro


#21 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 lipca 2020 - 14:48

Nie wiem, co 'samo poleci' jak zrobisz zwykłe restore. Coś się zainstaluje - tylko pytanie, co. Zresztą to 'automagiczne samo się' instalowanie i tak musi w tle ściągnąć skądś soft i go zainstalować - logiczne, nie? Z powietrza nie wyczaruje.
Ja w takim przypadku zalecałbym jednak restore z ręcznym wskazaniem pliku, żebyś wiedział, że zainstaluje się najnowsza oficjalna stabilna wersja systemu. Potem się już możesz bawić w OTA, ale ten pierwszy raz lepiej być pewnym.

OK, dziękuję, zatem ściągam te 3,8GB. Przy moim mobilnym, wiejskim necie potrwa to kilka godzin :)

 

Prosze nie zamykać tematu

 

Mam nadzieję że będę to potrafił zainstalować :)


pozdrowienia z okolic Torunia


#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 14:58

Tam nie ma filozofii. Klikasz z altem, controlem albo czymśtam (sprawdź), wskazujesz plik i samo się zrobi po kwadransie, może szybciej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2020 - 10:42

I co?


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#24 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipca 2020 - 11:38

I co?

Witam i dzięki za troskę, czuję się zaopiekowany :)

 

Wczoraj skichało mi się pobieranie. Dziś ciągnę już 3h i mam koło połowy. Jak wspomniałem mieszkam na wsi, na pograniczu 2 nadajników ze słabym zasięgiem i ciągnę to przez modem mobilny

 

Całą operację będę pewnie przeprowadzał w sobotnie popołudnie

 

Naprawdę mam nadzieję, że pójdzie to intuicyjnie

 

Nie omieszkam poinformować najszybciej jak będzie to możliwe, a z pewnością jeszcze szybciej jak pojawią się pytania czy problemy :)

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś porady, manuale itd to śmiało, z chęcią przyjmę każdą pomoc napisaną ludzkim językiem, najlepiej bez "restore", "OTA" i inne KGB :)

 

Jeszcze jedno, może bym spróbował to zrobić wcześniej ale w związku z tym pytanie. Czy mogę to wgrać w ten nowy telefon nie podając żadnego ID córki z jej konta itd. Po pierwsze tego nie znam, po drugie nie chciałbym, aby jakieś komunikaty u niej się pojawiały zdradzające nadchodzący prezent :)


Użytkownik piotrulex edytował ten post 23 lipca 2020 - 11:57

pozdrowienia z okolic Torunia


#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2020 - 12:58

Do konta Apple logujesz się już po zainstalowaniu systemu, na etapie takiego wstępnego konfiguratora, więc nic się nie pojawi.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych