Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CarPlay bezprzewodowo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 01 lipca 2020 - 13:12

Dzień dobry.

 

Rozważam konwersję wersji kablowej na bezprzewodową, znalazłem nawet urządzenie, które wszyscy chwalą, ale nie podam niestety linka, bo tu był płacz na moderację, a jak wiedzą wszyscy, którzy zechcieli poświęcić kilka minut na zapoznanie się z zasadami Forum, od płaczu na moderację jest osobny wątek / ftpd

 

Czy jest tutaj ktos, kto korzysta z bezprzewodowego CarPlay, a jeśli tak, to przy pomocy jakiego urządzenia?



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 13:42

Wczoraj jechałem Mini z bezprzewodowym CarPlay - super działa i to jest to. Jednak właściciel twierdzi, że bywa, że się nie połączy. To urządzenie bezprzewodowe jest ciekawe - jego reklamę Google wyświetla pod Twoim postem :), sam o nim myślę, ale użytkownika nie spotkałem.



#3 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 01 lipca 2020 - 18:11

Dzięki za info - w Mini jest to natywne?



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 19:34

Tak, fabryczne, choć nie wiem, czy bez dopłaty. Ogólnie BMW przoduje w integracji z Apple i pierwsze tez będzie miało Apple Car key czyli telefon lub watch zamiast kluczyka.

#5 max23874

max23874
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 11:23

W sprzedaży są moduły do połączenia CarPlay po wifi



#6 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 11:39

W sprzedaży są moduły do połączenia CarPlay po wifi

Są tylko dosyć drogie, a nie ma gwarancji, czy za parę mc producent danej marki/modelu nie zaktualizuje soft pod bezprzewodowe połączenie :) ale oczywiście jak ktoś chce to może zakupić taki adapter. 

 

Sam się kiedyś zastanawiałem ale stwierdziłem (czytając fora danej marki auta), że zaczekam. 


  • winmaciek lubi to

#7 max23874

max23874
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 12:09

Faktycznie tanio nie jest. Różnie też się sprawują, w zależności od samochodu.

zmiana softu nie ma znaczenia. Takie urządzenie udaje telefon podłączony po USB.

Co do ceny - w BMW też różowo nie jest, z tego co wiem, CarPlay jest objęty subskrypcją. Trzeba ładne pieniążki ponoć płacić miesięcznie.

 

https://carplay2air.com/products/cplaystreamer-wireless-adapter-for-factory-carplay-android-auto-module-and-mirror-link-feature


Użytkownik max23874 edytował ten post 03 lipca 2020 - 12:11


#8 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 13:10

 

zmiana softu nie ma znaczenia

Jeśli chodzi o modele grupy vw jak najbardziej ma, to producent musi udostępnić/wgrać usługę łączenia poprzez wifi ;)



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lipca 2020 - 13:43

Jeszcze istnieje możliwość, że któraś aktualizacja iOS popsuje coś na linii iPhone – adapter. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 bysio

bysio
  • 216 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 03 lipca 2020 - 14:26

Faktycznie tanio nie jest. Różnie też się sprawują, w zależności od samochodu.

zmiana softu nie ma znaczenia. Takie urządzenie udaje telefon podłączony po USB.

Co do ceny - w BMW też różowo nie jest, z tego co wiem, CarPlay jest objęty subskrypcją. Trzeba ładne pieniążki ponoć płacić miesięcznie.

 

https://carplay2air....or-link-featureJuż 

Już nie trzeba... mam w X4 z tego roku - była jakaś jednorazowa dopłata nieduża. 


Użytkownik bysio edytował ten post 03 lipca 2020 - 14:27

McBook Pro 15" Touch Bar  / iPhone 11 Pro / iPad 11 Pro LTE / Apple Watch 5 SS


#11 max23874

max23874
  • 6 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 18:31

Jeśli chodzi o modele grupy vw jak najbardziej ma, to producent musi udostępnić/wgrać usługę łączenia poprzez wifi ;)

Samochód nie wie, że łączysz się po wifi, widzi tylko adapter po USB.

Posiadam taki wynalazek z jego wadami i zaletami.
Sam adapter dostaje aktualizację, średnio co 2 miesiące.


Użytkownik max23874 edytował ten post 03 lipca 2020 - 18:33


#12 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 03 lipca 2020 - 19:36


Jeśli chodzi o modele grupy vw jak najbardziej ma, to producent musi udostępnić/wgrać usługę łączenia poprzez wifi ;)

Ale Ty rozumiesz, że to niejako nie odbywa się przez WiFi?


Użytkownik JED hejter edytował ten post 03 lipca 2020 - 19:37


#13 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 22:36

Ale Ty rozumiesz, że to niejako nie odbywa się przez WiFi?

Rozumiem, nie ważne czy tak widzi czy inaczej wszystko zależy od interfejsu.
Już dokładnie nie pamietam ale chyba nowe golfy i touregi (albo może inny model) już to mają udostępnione.

Dowiadywałem się u źródła tylko już jakiś czas temu i otrzymałem info, że jest szansa że w 3/4 kwartale aktualizacje dostaną inne (starsze) modele.

Mam tutaj na myśli fabryczne radia nie dodatkowe adaptery.

Użytkownik telefan22 edytował ten post 03 lipca 2020 - 22:38


#14 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 04 lipca 2020 - 12:29

Tak, zależy od interfejsu, ale mówimy o "producent musi udostępnić/wgrać usługę łączenia poprzez wifi" - w tym wypadku takowe jest bez znaczenia.

Oczywistym jest, że nie ma nic lepszego niz OEM rozwiązanie, ale te raczkują.



#15 Malgo Suwalska

Malgo Suwalska
  • 9 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 14:22

Hej, jestem w serwisie vw i po raz kolejny odradzają mi CarPlay. Już wiem, ze w moim aucie tylko po kablu da się podłączyć, a to oczywiście kicha.
Ale czy wtedy drugi telefon nadal sie łączy przez BT z interfejsem vw? Jak teraz mam jeden tel podłączony przez USB do auta, drugi przez BT, to nieważne który zadzwoni - idzie to przez radio vw.

#16 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 10 lipca 2020 - 19:43

A co to znaczy "odradzają"?



#17 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 20:56

Mam Leona 2019 i tam nie da się równocześnie korzystać z BT i applecar. Albo to albo to.

Gdy rozmawiasz przez bt i podłączysz do kabla iPhona to trzeba czekać na zakończenie rozmowy, żeby Apple car wystartował. Na odwrót na szczęście przełącza się na bt.

Natomiast ja AC uwielbiam. Wsiadam, podłączam kabelek i już cyk myk muzyka Spotify. Porobiłem skróty Siri i jej mówię „hey siri nawiguj do pracy” od razu odpala Google Maps i nawiguje. Telefon się zawsze podładuje. Jedyny problem, że chyba mało ramu jest wbudowane w ten system multimedialny, bo gdy używam nawigacji i długo rozmawiam, to zdaża się, że zawiesi się rozmowa i trzeba się rozłączyć. Tu akurat duży minus dla Seata (a może jednak problem jest w oprogramowaniu od Apple?).



#18 Malgo Suwalska

Malgo Suwalska
  • 9 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 21:04

A co to znaczy "odradzają"?

No zniechęcają do zakupu :) ze działa tak se, ograniczone, ten kabel itp. Interfejs vw działa super (touran z 2018), tyle ze nie mogę przerzucić nawigacji z telefonu, a natywna mi się nie podoba. Wsiadam do auta, odpalam, wybieram siebie jako kierowcę i odpala mi się to, czego słuchałam oshahnio - albo spotify, albo audioteka.

#19 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 10 lipca 2020 - 22:29

Dziala cudownie (Skoda) - szczegolnie Carplay - a mam dobre porownanie, bo na tym samym "radiu" mialem Android Auto przez 10 miesiecy.



#20 palmer74

palmer74
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2020 - 22:07

Mam bezprzewodowe połączenie z nowej Octavii. Działa wyśmienicie. Podpięte 2 telefony jednocześnie jeden przez BT drugi Car play 


Rasta posiTiV viBes




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych