Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MMS w Plusie i iPhone SE 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 kusmirr

kusmirr
  • 12 postów

Napisano 30 maja 2020 - 11:43

Witam
Posiadam iPhone SE 2020 w Plusie i niestety mms nie działają… zna ktoś może rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam

#2 kamkru93

kamkru93
  • 22 postów

Napisano 30 maja 2020 - 12:17

Spróbuj tych ustawień

Załączone pliki


Użytkownik kamkru93 edytował ten post 30 maja 2020 - 12:18


#3 kusmirr

kusmirr
  • 12 postów

Napisano 30 maja 2020 - 13:40

Niestety nie działa…

#4 kamkru93

kamkru93
  • 22 postów

Napisano 31 maja 2020 - 10:55

Niestety nie działa…

jak wielki plik chcesz wysłać?

Możesz odbierać mms?



#5 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 31 maja 2020 - 11:00

Ustawienia MMS
Dane

APN: plus
Username: zostawiamy puste pole
Password: zostawiamy puste pole

Dane LTE (opcjonalne)
APN: plus
Username: zostawiamy puste pole
Password: zostawiamy puste pole
MMS

APN: mms
Username: zostawiamy puste pole
Password: zostawiamy puste pole
MMSC: mms.plusgsm.pl:8002
MMS Proxy: 212.2.96.16:8080
MMS Max Message Size: 307200
MMS UA Prof URL: zostawiamy puste pole

Internet tethering

APN: plus
Username: zostawiamy puste pole
Password: zostawiamy puste pole

#6 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 31 maja 2020 - 11:02

W Plusie nie jestem już od dwóch tygodni ale byłem 8 lat i tam mms w iPhone działają jak chcą i kiedy chcą. W większości przypadków odbierałem wszystko ale wysłać prawie nic się nie dało

#7 kamkru93

kamkru93
  • 22 postów

Napisano 31 maja 2020 - 11:04

Ktoś jeszcze kiedyś miał takie ustawienia

https://mojmac.pl/2019/08/02/tylko-u-nas-sposob-na-mms-w-sieci-plus-dla-iphone-xr-xs-i-xs-max/

 

ale zawsze max wielkość obrazka nie może przekraczać 5 MB


Użytkownik kamkru93 edytował ten post 31 maja 2020 - 11:06


#8 kusmirr

kusmirr
  • 12 postów

Napisano 03 czerwca 2020 - 05:35

Niestety cały czas nie da się wysyłać mms’ów…

#9 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 04 czerwca 2020 - 07:50

Z takimi ustawieniami działają do dziś u mojego znajomego. Konfigurowałem wielokrotnie wpisując dokładnie takie dane:

 

APN: mms
Użytkownik: pozostawiamy puste
Hasło: pozostawiamy puste
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy: 212.2.96.16:8080
Maks. wielkość MMS: 307200
URL UA PROF MMS: pozostaje puste

 

Pozostałe APN wpisujesz tylko plus w pierwszym polu, zgodnie z postem @dtm.marcin. Muszą być dokładnie takie, każda literówka cy pominięcie (na przykład nie wpisanie http://) spowoduje, że może nie działać. Na takich konfiguracjach, na kilkudziesięciu egzemplarzach iPhone, które przeszły przez moje niepowołane ręce, dało się wysyłać i odbierać MMS :).

 

Powinno śmigać



#10 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2020 - 08:36

Maksymalna wielkość mms: 2147483647

 

Działa.

 

(maksymalna wielkość dla 32 bitowej liczby).


Użytkownik MaciejNowak edytował ten post 04 czerwca 2020 - 08:37

  • RomaszT lubi to

Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#11 Wojttus

Wojttus
  • 38 postów

Napisano 24 listopada 2020 - 12:34

Odkopuję temat, zgodnie z sugestią jednego z adminów (mimo, iż mój problem nie dotyczy iPhone SE tylko iPhone 12 mini).

Podejrzewam, że problem dotyczy nie tylko iPhone 12 mini ale całej serii 12.
Posiadam abonament w sieci Plush (czyli marka Plusa, działa na ich nadajnikach itd (co potwierdzali mi nawet ich konsultanci), nawet w telefonie wyświetla się jako sieć Plus.

Tak czy inaczej nie mogę wysłać MMSa do nikogo kto nie ma iPhone (wtedy idzie jako iMessage). Niezależnie czy są u tego samego operatora czy innego.
Docierają do mnie wszystkie mmsy - niezależnie od marki telefonu nadawcy czy sieci GSM.

Dodam jeszcze tylko, że na iPhone 12 mini przesiadłem się z iPhone 5s poprzez synchronizację pomiędzy telefonami.

I co dziwne: do wszystkich (niezależnie od marki telefonu i operatora) docierają i wyświetlają się poprawnie Memoji.
Sądziłem, że są one dostępne tylko dla iPhonów, poza tym zakładam że takie memoji zajmuje więcej danych niż wysłane zdjęcie (próbowałem wysyłać jako MMS zarówno zdjęcia zrobione tym nowym iPhonem jak i starsze które mam w bibliotece iCloud, wykonane jeszcze starym 5s - czyli zajmujące zapewne sporo mniej miejsca. Efekt ten sam, czyli brak wysyłki.)

Użytkownik Wojttus edytował ten post 24 listopada 2020 - 12:41


#12 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 25 listopada 2020 - 11:42

Cześć,

 

Podziel się proszę zrzutem ekranu z ustawieniami MMS i Internetu, na początek sprawdźmy to.

 

Na iPhone 5s działały Ci MMS jak należy?



#13 Wojttus

Wojttus
  • 38 postów

Napisano 25 listopada 2020 - 12:24

Cześć,

dzięki za odpowiedź. Problem udało się dziś rano rozwiązać. Na iPhonie 5s mmsy działały raczej prawidłowo (na ile to możliwe w Plusie).

1. Skontaktowałem się z infolinią Plusa żeby upewnić się czy dane, które musimy wpisać w ustawieniach - sieć komórkowa danych, są aktualne.

Poinformowano mnie, że „rubryki” powinny być wypełnione następująco:

Dane sieci komórkowej
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE

Konfiguracja LTE (opcjonalna)
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE

MMS
APN mms
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE
MMSC http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy MMS 212.2.96.16:8080
Maks. wielkość MMS 5242880
URL profilu PUSTE

Hotspot osobisty
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE

Jednak samo to nie przyniosło rozwiązania problemu i co dziwne po wpisaniu tych danych zniknęła mi opcja w ustawieniach Wiadomości - Wiadomości MMS. Nie tyle że ją wyłączyło tylko dosłownie zniknęła z menu opcji.

Skutek tego był taki, że nie mogłem wysyłać mmsow jak wcześniej (tylko od tego momentu wyskakiwała mi informacja żeby włączyć możliwość wysyłki MMS - opcji która zniknęła).
Sytuacja była zatem nawet gorsza niż początkowo bo nie docierały też do mnie żadne wiadomości MMS (wcześniej dochodziły rownież od osób które nie miały iPhone czy były w innej sieci GSM)

Dziś rano postanowiłem wyzerować ustawienia sieciowe (ustawienia - ogólne - wyzeruj - ustawienia sieciowe). Po czym ponownie wpisałem dane sieci komórkowej danych (te same co umieszczone powyżej) i w ustawieniach wiadomości pojawiła się ponownie opcja Wiadomości MMS, która była domyślnie włączona.

Od tego momentu wszystko jest ok.

Po wszystkim moja rada: dzwonić na infolinię Plusa żeby ustalać jaka jest aktualna wersja wpisów, które musimy dokonać w sieci komórkowej danych, bo zmieniają się one zależnie od wersji systemu iOS.

Po drugie; jeśli na nowego iPhone przenosimy się za pomocą synchronizacji starego z nowym (choć podejrzewam że przy odtwarzaniu backupu z iCloud lub nawet po kablu z iTunes sytuacja może być podobna, bo dane są te same). Warto wyzerować ustawienia sieciowe telefonu, zwłaszcza jeśli starszy model pracował na innej wersji iOS niż obecna na nowym modelu.

Użytkownik Wojttus edytował ten post 25 listopada 2020 - 12:28


#14 Novell

Novell
  • 27 postów

Napisano 26 listopada 2020 - 15:03

Panie Wojttus, niestety u mnie nie działa. Nie mogę wysyłać mms ani odbierać.
Próbowałem wpisywać różne wielkości mms i dawało to taki sam rezultat czyli żaden.
Sięgając pamięcią tylko przez krótki czas mmsy wychodziły i dochodziły poprawnie w plusie, gdy używałem iPhone X.



#15 Wojttus

Wojttus
  • 38 postów

Napisano 26 listopada 2020 - 15:50

A masz włączoną opcję (i w ogóle widoczną do ustawienia), „Wiadomości MMS”? Powinna być w lokalizacji:
Ustawienia - Wiadomości - SMS/MMS - Wiadomość MMS (włączona).
Jeśli nie jest w ogóle widoczna taka opcja to tak jak pisałem wyżej, wyzeruj ustawienia sieciowe.

#16 Novell

Novell
  • 27 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 11:05

Dopiero te ustawienia pozwoliły na wysyłanie mms. Ciekawe ile to podziała.
Może komuś pomoże.

Dane sieci komórkowej
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE

Konfiguracja LTE (opcjonalna)
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE

MMS
APN mms
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE
MMSC http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy MMS 212.2.96.16:8080
Maks. wielkość MMS 9216000
URL profilu PUSTE

Hotspot osobisty
APN plus
Użytkownik PUSTE
haslo PUSTE



#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 11:18

A to śmieszne, bo Plus na oficjalnej stronie pomocy podaje inną wartość. Ale ta strona wygląda jakby była zrobiona w 2002, także wszystko jest możliwe ;-) Ciekawe, co by powiedział skonfrontowany konsultant - pewnie nic, za to dostałbym możliwość rozszerzenia oferty o DARMOWOM TELEWIZYJĘ INTERNETOWOM i kredyt na Skodę Favorit.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 Novell

Novell
  • 27 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 11:44

Owszem, sprawa wygląda bardzo śmiesznie. Może podlinkuję:
1. https://bok.plus.pl/...racyjnym-iOS-12
2. https://bok.plus.pl/...racyjnym-iOS-14

 

Przy konfiguracji iOS 12 widnieje dopisek by przy ówczesnych najnowszych modelach iPhone wartość wielkości mms ustawić jednak na 9216000. Natomiast konfiguracja iOS 14 nie zawiera takiego dopisku, a wartość pozostaje niezmienna od czasów iOS 11 czyli - w mojej ocenie - błędne 307200.



#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 12:14

A widzisz - ja w ogóle znalazłem tylko to: https://ustaw.plus.pl


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 08 grudnia 2020 - 13:08

W Plusie na iOS 14 wielkość mms to 52428807

#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 13:23

A skąd to wiesz? @Novell podał konkretne źródła, które temu przeczą - przepraszam, ale w posta ze źródłami wierzę bardziej, niż arbitralną wypowiedź 'ma być tak ZAUFAJ MI'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:17

A skąd to wiesz? @Novell podał konkretne źródła, które temu przeczą - przepraszam, ale w posta ze źródłami wierzę bardziej, niż arbitralną wypowiedź 'ma być tak ZAUFAJ MI'.


Po zmianie X na 11 pro nie mogłem wysyłać MMS standard w Plusie to wartość uzyskana z Plusa aktualne ustawienia.

#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:19

Cóż, dalej 'bo ktoś tak napisał na forum' (w dodatku jako bełkot bez znaków przestankowych) nie jest dla mnie dowodem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#24 t0m3k_b

t0m3k_b
  • 13 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 08 grudnia 2020 - 18:07

Maksymalna wielkość mms: 2147483647

 

Działa.

 

(maksymalna wielkość dla 32 bitowej liczby).

U mnie również zadziałało to ustawienie, sprawdzone na czterech iphonach w sieci plus.



#25 sobisz

sobisz
  • 1 postów

Napisano 22 grudnia 2020 - 14:42

Podaję ustawienia, które rozwiązały problem na iPhone SE 2020. Pole "MMS max message size" pozostawiłem puste. MMS-y działają, mogę wysyłać nie tylko na iPhone'y

 

APN: mms

Username: 
Password: 
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
MMS Proxy: 212.2.96.16:8080
MMS Max Message Size:
MMS UA Prof URL:

  • RadekQ lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych