Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wysokie ceny używanych macbooków pro 13 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 20 maja 2020 - 19:53

Ostatnio rozglądając się za macbookiem pro 13 2015 zauważyłem, że ceny są mega wysokie. Za podstawową konfiguracje bez wytartej matrycy i ok stanem wizualnym ceny oscylują około 3000 zł. Natomiast za komputer w podstawowej wersji po wymianie matrycy bądź baterii wołają nawet 4000 zł co jest naprawdę dziwne jak za 5 letni komputer. Oczywiście zdarzają się okazje, lecz sytuacja wydaje mi się dość dziwna, bo ok. miesiąc temu ceny były znacznie niższe. Myślicie, że ma to związek z obecną sytuacją? Opłaca się kupować obecnie ten model? Nie wiedziałem gdzie umieścić ten post, ale wydaje mi się, że to chyba dobre miejsce. 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2020 - 22:57

Pytanie zakupowe, więc wędruje do bardziej stosownego działu.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Di jack

Di jack
  • 22 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2020 - 07:25

Masz racje ja jakieś 2 tygodnie temu kupiłem pro 13 early 2015 w konfiguracji 16gb/i5 2,7/256ssd w dość ładnym stanie i z roczna gwarancja sklepu z poleasingowymi laptopami, nawet kondycja baterii 94% za niecałe 2700. Aktualnie patrząc na jakiekolwiek ogłoszenia to podstawowe modele kosztują blisko 3k za wersje z większym ramem czy dyskiem trzeba dać 4 a nawet blisko 5k. To samo zauważyłem na rynku pecetów ceny bardzo mocno w tym miesiącu się zmieniają o nawet kilka stówek za kompa do 5k. Najlepsze jest to ze taki sam komputer złożony rok temu do takiej samej konfiguracji dzisiaj był tańszy o blisko 1000zl. Czyli minął rok urządzenie się zestarzało, a ceny tych samych części wzrosły.

#4 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 21 maja 2020 - 10:38

No, za taki sprzęt jaki wyrwałeś za 2700 teraz pewnie trzeba by było dać z 3700... Szczerze nie wiem o co chodzi, wydaje mi się, że przez obecną sytuację po prostu ludzie podnoszą cenę. Cóż, to ja zaczekam aż te ceny opadną  (o ile opadną) i wtedy coś kupię. Dzięki za pomoc.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 21 maja 2020 - 11:31

Coś jest na rzeczy. Ceny kamerek internetowych też poszły bardzo mocno w górę, chociaż widzę, że w ostatnich dniach zaczęły trochę tanieć. Pewnie trzeba jeszcze trochę poczekać.



#6 kruku93

kruku93
  • 245 postów

Napisano 21 maja 2020 - 11:50

Ludzie nie chcą bubli z 2016-2019 roku. Obecne 2020 - za sensowną wersję trzeba wyłożyć 10k.
Sam używam Pro 13 2015, i7 16gb ram 128ssd i jest aż nadto...Mam nowy ekran, nową klawiaturę gładzik, baterię etc. Wszystko wymienione na appleCare w Listopadzie;). Jak ktoś sypnie dobrą cenę to sprzedam...Bateria 99% :D. Innaczej zostaje, nie użeram się z przejściówkami, problemami hdmi i innymi. Dla wielu ludzi to ostatni dobry macbook - narazie :) 


 Mac Mini'11,  rMBP 2015 '13 i7 16gb  iPhone XS  iPad 4 32GB  iPod Shuffle 4gen


#7 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 21 maja 2020 - 13:14

O kurde, to też może mieć sens. W sumie jakoś właśnie po premierze zaczęły tak rosnąć ceny. Dziwne, że zadziałało to w odwrotną stronę. Zazwyczaj po premierze nowego sprzętu stary tanieje, a tu na odwrót :P



#8 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 26 maja 2020 - 20:48

Znalazłem ofertę, macbook pro 13 2015 256gb 8gb RAM za 2300zl. Wydaje mi się, że jest to cena całkiem ok, bo macbook ma zaledwie jedno bardziej widoczne wgniecenie obok wejścia magsafe i nie ma wytartej powłoki. Jedyny większy problem, to bateria, bo ta ma ok. 680 cykli. Warto się w ogóle w takie coś pakować? Podchodzę do tego w sposób, iż baterie w przyszłości można wymienić, a póki co jest sprawna. O co jeszcze powinienem zapytać? Zapytałem o matryce, czy był serwisowany, ładowarkę i pudełko (pudełka nie ma, ale ładowarka oryginalna). Kupuję przez allegro, więc nie martwię się o oszustwo zbytnio. Serdecznie dziękuje za pomoc w kupnie.

#9 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 maja 2020 - 21:48

Baterię zamiennika nie ma sensu brać, chcesz pracować w spokoju musisz liczyć się z wymianą na oryginał i to nie jest tanie - MacBook po wymianie oglądał serwis Apple więc nie powinno być niespodzianek typu lekkie podlanie lub laptop szwed skręcony z kilku innych przywieziony w częściach na palecie


Fallout ...war, war never changes...

#10 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 26 maja 2020 - 23:36

Czyli mówisz, że nie opłaca się brać, bo wymiana na oryginał droga, ale nie bardzo rozumiem drugiej części wpisu ;pp.

#11 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 maja 2020 - 06:16

Na Allegro masz masę Maków ze skandynawską klawiaturą - to sprzęty złożone z komputerów przeznaczonych do utylizacji sprzedawanych na palety. Janusze serwisu u nas kupują te palety i składają, a zalania i inne poważne usterki to norma. Jest tak złożony aby przetrwał chwile bo i tak musi paść.
  • angelares lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#12 nienormik

nienormik
  • 13 postów

Napisano 27 maja 2020 - 08:37

Aaaaa, rozumiem. Zapomniałem dodać, kupuje od prywatnej osoby, ale przez allegro, żeby było bezpiecznie :)). Klawiatura europejska. Właśnie często zastanawiały mnie te dziwne maki z takimi klawiaturami, już wiem o co chodzi. Dzieki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych