Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 14.* - przecieki i oczekiwania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 maja 2020 - 08:48

Nie widziałem za dużo informacji na ten temat a że swojej strony chciałbym żeby pojawiła się możliwość widgetów na ekranie głównym.
Apple na i aplikacje firm trzecich zrobiłyby to na pewno doskonale.
Mógłby się pojawić słownik j. polskiego jak na innych językach.
Chciałbym opcje push dla Gmail.
Może trochę lepsze centrum powiadomień.

iPhone 11


#2 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 19 maja 2020 - 12:12

No i Mail'a mogliby naprawić, nie? :D

Zanim zamkną temat, to powiem, że oczekuję większej swobody przy układaniu ikon na ekranie. Życzę sobie jeszcze stary dźwięk blokowania i odblokowywania telefonu. Ten nowy nigdy mi się nie podobał.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 19 maja 2020 - 12:23

Do samego iOS to właściwie nie mam żadnych zastrzeżeń i może pozostać bez zmian. Większe pole do popisu widzę w jego odgałęzieniu na iPady - iPadOS. Tutaj można jeszcze sporo udogodnień wprowadzić.

  • Na ekranie marnuje się dużo miejsca, spokojnie można by zagęścić rozmieszczenie ikon.
  • Przydałby mi się  na wirtualnej klawiaturze prawy Alt do szybkiego wprowadzania polskich znaków
  • Uelastycznienie ustawienia okien w multitaskingu
  • Pełne wsparcie dla zewnętrznego monitora (obecnie to kiepska proteza)


#4 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 19 maja 2020 - 12:41

No i Mail'a mogliby naprawić, nie? :D

Zanim zamkną temat, to powiem, że oczekuję większej swobody przy układaniu ikon na ekranie. Życzę sobie jeszcze stary dźwięk blokowania i odblokowywania telefonu. Ten nowy nigdy mi się nie podobał.

 

To samo jak co rok:

Siri po polsku

Predykcja po polsku

Homescreen faktycznie mogliby trochę urozmaicić

:)


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 maja 2020 - 13:00

Zanim zamkną temat

 

Nic nie będziemy zamykać, niby czemu ;-)

 

Ja chciałbym 5 ikon w docku. I, oczywiście, brak przymusu posiadania wszystkich zainstalowanych aplikacji na widoku, no ale to się nigdy nie zdarzy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 19 maja 2020 - 16:51

Jedna istotna rzecz mi się przypomniała. Żeby nie dało się wyłączyć telefonu przy zablokowanym ekranie kiedy używamy TiD, FiD albo kodu.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#7 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 maja 2020 - 17:04

Jakiś prosty Always On Display też by się przydał.


iPhone 15 Pro


#8 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 19 maja 2020 - 17:20

Co bym chciał:

 

Mail z prawdziwego zdarzenia, ten jest ułomny i nie działa. Do tej pory mam problem z odświeżaniem

Predykcja po naszemu

Always On Display



#9 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 19 maja 2020 - 17:27

Dioda powiadomień ;)

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#10 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 maja 2020 - 19:00

Co bym chciał:

Mail z prawdziwego zdarzenia, ten jest ułomny i nie działa. Do tej pory mam problem z odświeżaniem
Predykcja po naszemu
Always On Display


Nie pisz o aplikacji Mail bo innni Cię nazwą marudą. Nie wiem czemu tak myślą jak przecież Mail jest kulasy.

Przypomniał mi się jeszcze AoD. Faktycznie byłoby wspaniałe jakby był. No ale Apple troszczy się o baterie w naszych telefonach więc tą kwestie chyba możemy pominąć.
  • krzysztofsds lubi to

iPhone 11


#11 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 19 maja 2020 - 19:24

Dioda powiadomień ;)

Ale skąd ją wziąc? 



#12 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 19 maja 2020 - 19:26

Anja myślę, że jest szansa na AoD. I liczę, że się ziści. W końcu Apple zwraca uwagę na trendy i opinie użytkowników nz reguły też z opóźnieniem implementuje takie smaczki - ale udoskonalone.

#13 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 20 maja 2020 - 07:59

Normalne sterowanie dźwiękami, coś na wzór suwaków z Samsunga - osobny do dzwonka / powiadomień / alarmu / mediów - to by było :P Bo teraz nigdy nie wiem co ściszam lub przeciwnie. 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#14 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2020 - 09:06

Teraz w iOS masz dwie głośności – dzwonka i multimediów. Jeśli nic się nie odtwarza i masz włączone zmienianie głośności alertów w ustawieniach dźwięków, to jak wciskasz przyciski głośności na górze ekranu wyświetla się pasek z podpisem „Dzwonek”. Jak się coś odtwarza, to przyciskami zmieniasz głośność multimediów – wtedy aby zmienić głośność dzwonka trzeba udać się do ustawień. Nie wydaje mi się, żeby to było skomplikowane. 
 

Moja lista oczekiwań co do iOS 14:

- dalsza rozbudowa Zdjęć. W idealnym świecie chciałbym nowego iPhoto, takiego, które wykorzystywałoby elegancko synchronizację po iCloud. Nieśmiało chcę przypomnieć, że mimo upływu ponad 5 lat od wycofania iPhoto na iOS Zdjęcia cały czas mocno odstają od niego funkcjonalnością. 

- ogarnięcie bajzlu zwanego Mailem — jest masa głupot i nielogiczności. Np. drukowanie ukryte pod strzałką wyglądająca jak „odpowiedz” czy coś takiego. 

- ogarnięcie wielozadaniowości — chciałbym zmiany wyglądu tej „karuzeli” na coś normalniejszego, bo to jest kuriozum. Już wolałbym, żeby wrócili do tego, co było w iOS 7 i 8. Aczkolwiek jeszcze bardziej wolałbym, gdyby przywrócili styl z iOS 6 i wcześniejszych. 
- ogólnie chciałbym jakiejś zmiany designu w kierunku sprzed iOS 7. Albo jakimś nowym, z mniej fikuśnymi kolorkami.
- bajzel zwany muzyką. Jest lepiej niż kiedyś, ale są dziwne zachowania. Na przykład pobieranie teledysków jest obecnie bez sensu, bo pobierają się w jakości 360p (a przynajmniej takie sprawiają wrażenie). Chciałbym także, żeby w muzyce wyświetlały się informacje o artystach, nawet po angielsku. Kiedyś tak było, z tego, co kojarzę. 
- pozbycie się kółek jako w kontaktach, FaceTime, muzyce. Nie wiem, kto na to wpadł, ale szczerze nienawidzę tego. Kółka są w porządku, gdy są przyciskami. W zdjęciach do kontaktów wyglada to tragicznie. Tam powinny być kwadraty z delikatnie zaokrąglonymi rogami. 

- kropka w formacie inicjał - nazwisko. Obecnie „Jan Kowalski” zostanie skrócone do „J Kowalski”, oczy mi krwawią bez tej kropki po „J”. A wystarczyłoby dodać opcję kropki w ustawieniach. 
- dopracowanie zarządzania pobieranymi danymi. Raz, że w Książkach pobrane pozycje są usuwane dosyć losowo. Dwa, że usuwanie aplikacji też miejscami kieruje się przedziwną logiką. Jaki jest sens automatycznego „usuwania” aplikacji kompasu? Miejsca nie przybędzie i tylko może się zrobić kłopot, gdy jest się w miejscu bez internetu.
- więcej dzwonków i tapet. Szczególnie tapet dynamicznych i Live. 
- predykcja po polsku, słownik polski (najlepiej także słowniki polsko-zagraniczne), Siri po polsku. 
- AoD. Nawet na Symbianie to było. 
- więcej fontów w Książkach i możliwość dodawania własnych. I wyświetlanie fontu, z jakiego korzysta książka, gdy ma takowy dołączony.
- jak jesteśmy przy książkach, to chciałbym, by były widoczne w iCloud Drive. 
- pasek kart w pionie na iPhonie w Safari. 
- zmiana kolejności wyników w Spotlight. 
- lasy but not least - możliwość wyłączenia tej białej belki na dole ekranu. Mi nie jest do niczego potrzebna i tylko przeszkadza, szczególnie, gdy czytam czy oglądam coś po ciemku. W Książkach na przykład się chowa, ale jeśli nie przerzucę strony w jeden konkretny sposób, to się wyświetli. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#15 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 20 maja 2020 - 10:46

A jak chcesz odtworzyć multimedia, gdzie np. wcześniej miałeś na full, nie chcąc przy tym obudzić połowy chaty, to jak to sprytnie zrobić? :P 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2020 - 11:13

Wysuwasz centrum sterowania - tam zawsze zmienia się głośność multimediów. Ewentualnie można sobie wyłączyć zmienianie głośności alertów przyciskami głośności. 

Ja uważam, że jedyne co można w tym temacie ewentualnie poprawić w iOS 14 to wskaźnik głośności multimediów na iPhonie. Wolałbym, gdyby pokazywał się na górze, byłoby bardziej spójnie.


  • cesiu111 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#17 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 maja 2020 - 11:23

Przede wszystkim by połączenia przychodzące nie zawalały całego ekranu przy odblokowanym telefonie... Chyba na Macrumors czytałem, że w iOS14 ma się to zmienić.


  • winmaciek lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#18 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 20 maja 2020 - 11:30

Ok Maciek, jest to do zrobienia, ale na Sansungu (bo Pixel już ma porypane jak iPhone) bardziej wygodne i przejrzyste :)


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#19 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 20 maja 2020 - 13:12

- wyłączanie (nie rozłączanie) wifi/BT w centrum sterowania;
- naprawienie buga z Safari - od kilku wersji systemu wysyła mi pierwszy obejrzany film z YT, zamiast kolejnych - oglądam filmik, wysyłam go przez "pudełko ze strzałką" do kogoś; oglądam kolejny, chcę go wysłać - i ciągle wysyłam ten pierwszy, chyba że manualnie skopiuję link do wiadomości...

Edyta:
naprawienie przesuwania kursora spacją, bo działa od czasu do czasu, zwłaszcza przy długich wyrażeniach - np. przed chwilą źle wpisałem zapytanie do wyszukiwarki i nie mogłem kursora przeciągnąć do przedostatniego wyrazu bo wracał na początek po puszczeniu spacji jakby był na gumce

Użytkownik filu_ edytował ten post 20 maja 2020 - 13:42

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#20 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 02 czerwca 2020 - 11:37

NIe jestem jakoś specjalnie wymagający, ale przydałoby się np.

- centrum sterowania - możliwość wyboru czy wyłączamy czy tylko rozłączamy WiFi / BT

- oddzielna regulacja głośności dzwonka alarmu !!!

- możlwość ustawienia harmonogramu włączania / wyłączania WiFi / BT / danych komórkowych / przełączenia na sieć 2G (np. w nocy)

- ustawienia np. Chrome jako domyślnej przeglądarki


Użytkownik Marchelius edytował ten post 02 czerwca 2020 - 11:38

iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR


#21 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 02 czerwca 2020 - 14:44

AoD byłoby super. Jakby się o to pokusili to byłby dobry krok. Dla mnie to fajna funkcja, że na wyłączonym ekranie widzę czy mam go podnosić z biurka czy może leżeć. Godzina jest mniej istotna bo czasomierze są wszędzie. Ale powiadomienia, pogoda, przypomnienia z kalendarza.

iPhone 11


#22 Michu1996

Michu1996
  • 47 postów
  • SkądSiestrzeń

Napisano 02 czerwca 2020 - 21:04

Zupełnie inny interfejs pogody  :D


iPHONE XS  :rolleyes: 


#23 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 02 czerwca 2020 - 21:57

Mnie do szczęścia wystarczyłby całkowicie przeźroczysty dock :)
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#24 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 02 czerwca 2020 - 22:35

Jak dla mnie to mogliby dać możliwość wyłączenia WiFi/Bluetooth z poziomu centrum sterowania. Wtedy nie potrzebowałabym protezy w postaci widżetu ze skrótami :D. Na resztę raczej nie narzekam.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#25 Michu1996

Michu1996
  • 47 postów
  • SkądSiestrzeń

Napisano 03 czerwca 2020 - 20:59

Jak dla mnie to mogliby dać możliwość wyłączenia WiFi/Bluetooth z poziomu centrum sterowania. Wtedy nie potrzebowałabym protezy w postaci widżetu ze skrótami :D. Na resztę raczej nie narzekam.

Oj tak, to by mogli w końcu poprawić  :mellow:


iPHONE XS  :rolleyes: 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych