Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmulony Mac OS, a bardzo szybki Windows 7 - gdzie leży problem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guziczny

Guziczny
  • 3 postów

Napisano 11 kwietnia 2020 - 16:15

Witam.

Posiadam mały problem z moim lapkiem (MacBook Air a1466 2012 r.).

 

Mianowicie chodzi o to, że mam podzielony dysk na wolumin z Windows 7 oraz na Mac OS (10.8.6). Gdy odpalam lapka na Windowsie to zap**la aż miło, jednak gdy włączam go na Mac OS, to jest jakaś tragedia, muł straszny, myszka laguje, wszystko powolne… Od razu mówię, że jest czysty system, nic nie zainstalowane, świeżo po formacie (który trwał około 8h).

Aktualnie instaluję El Capitan, ale po godzinie czasu pasek instalacji zapełnił się dopiero do 1/6 całości. Pokazuje, że pozostało około 25 min do końca, jednak po 25 minutach może 2-3% wskakuje…

Czy ktoś wie z czego to wynika i gdzie leży problem? Bardzo miło by było jakby ktoś proponował metody rozwiązania  :)

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 kwietnia 2020 - 20:03

SSD czy HDD? Oryginalny czy zastąpiony? RAM?

Jest możliwość problemu sprzętowego, więc takie informacje mogłyby się okazać przydatne dla osób, które zechciałyby pomóc.

Po sprecyzowaniu może się uda wybrać bardziej adekwatny dział.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 11 kwietnia 2020 - 20:19

Wejdź w monitor aktywności i zobacz - jeśli jeden proces zjada prawie całe zasoby to masz aktywny tryb awaryjny - bateria jest sprawna?


Fallout ...war, war never changes...

#4 Guziczny

Guziczny
  • 3 postów

Napisano 12 kwietnia 2020 - 00:33

SSD czy HDD? Oryginalny czy zastąpiony? RAM?

Jest możliwość problemu sprzętowego, więc takie informacje mogłyby się okazać przydatne dla osób, które zechciałyby pomóc.

Po sprecyzowaniu może się uda wybrać bardziej adekwatny dział.

Dysk oryginalny SSD(Apple SSD TS128E ATA DEVICE), 8Gb pamięci RAM


Wejdź w monitor aktywności i zobacz - jeśli jeden proces zjada prawie całe zasoby to masz aktywny tryb awaryjny - bateria jest sprawna?

Bateria jest według mnie sprawna, bo system pokazuje, że wymaga naprawy, ale nie do końca wiem czemu, bo normalnie trzyma 3-4h bez problemu. Jeśli chodzi o ten tryb awaryjny, to sprawdzę jak tylko zainstaluje mi się ten El Capitan...



#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 kwietnia 2020 - 06:51

Bateria wymaga naprawy = tryb awaryjny. Wymień zanim rozwali Ci moduł ładowania lub całą płytę. Zamienniki - znajdziesz temat, w 99% to śmieci na parę miesięcy
Fallout ...war, war never changes...

#6 Guziczny

Guziczny
  • 3 postów

Napisano 12 kwietnia 2020 - 15:39

Bateria wymaga naprawy = tryb awaryjny. Wymień zanim rozwali Ci moduł ładowania lub całą płytę. Zamienniki - znajdziesz temat, w 99% to śmieci na parę miesięcy

Chyba masz rację, tym bardziej, że kernel task obciąża procesor w 90%. Na windowsie jest wszystko git i najlepsze jest to, że działa tak od 2014 roku, dopiero teraz postanowiłem sie za to zabrac...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych