Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyczne włączanie programów po zalogowaniu do systemu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 09:28

Przeglądałem wątki i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie, przy włączeniu MacBook'a Air 2017 i zalogowaniu na konto, aplikacja Safari włącza się automatycznie.

Miałem ten problem jakiś czas temu, z tym że startowało więcej aplikacji m.in. WhatssApp, Mail i kilka innych.

Pomogło zainstalowanie systemu na nowo, jednak problem powrócił.

Sprawdzono "preferencje systemowe -> użytkownicy i grupy -> logowanie", brak jakiejkolwiek aplikacji na liście.

Dodam, że pod ikoną Safari w Docku od momentu zalogowania była widoczna "kropka" ale aplikacja nie otwierała żadnych okien, teraz jest i kropka i aplikacja otwiera okna (od wczoraj).

Bardzo proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki.



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 kwietnia 2020 - 10:14

ls /Library/LaunchAgents/

ls ~/Library/LaunchAgents/


Użytkownik pedros edytował ten post 03 kwietnia 2020 - 10:14


#3 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 10:42

ls /Library/LaunchAgents/

ls ~/Library/LaunchAgents/

Brak jakiejkolwiek informacji o Safari.

 

Mam jedynie:

com.bitdefender.antivirus.plist


Użytkownik dpiegza edytował ten post 03 kwietnia 2020 - 10:46


#4 dcaLQ3Dneopl

dcaLQ3Dneopl
  • 28 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 11:08

Dock > Ikona Safari > PPM > Opcje > Otwórz podczas logowania. Jeśli zaznaczone - "odhaczyć".


dcalq3dneopl

#5 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 11:20

Dock > Ikona Safari > PPM > Opcje > Otwórz podczas logowania. Jeśli zaznaczone - "odhaczyć".

sprawdzone, też jest odznaczone :(



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 03 kwietnia 2020 - 14:23

A jakie cyferki po kolei pokażą w wyniku

defaults read -g NSQuitAlwaysKeepsWindows; defaults read com.apple.loginwindow TALLogoutSavesState

?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 15:03

A jakie cyferki po kolei pokażą w wyniku

defaults read -g NSQuitAlwaysKeepsWindows; defaults read com.apple.loginwindow TALLogoutSavesState

?

Gdzie i jak mogę sprawdzić te informacje? :) 



#8 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 kwietnia 2020 - 15:46

Terminal.app



#9 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 16:30

Terminal.app

Zrzut%20ekranu%202020-04-3%20o%2017.29.1

Załączone pliki



#10 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 19:05

W obu przypadkach cyfra „0”.

#11 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 kwietnia 2020 - 16:21

A to interesujące w takim razie. Czy przypadek jest ograniczony do Twojego konta użytkownika, tzn. spróbowałeś może utworzyć czasowo nowe konto na prawach administratora i na nim sprawdzić? Skoro już proszę o testy, to poprosiłbym o potwierdzenie, czy jest jakikolwiek wynik komendy:

find L*/{Con,Pref}* -type f ! -size 0 -name '*.plist' | while read p; do plutil -s "$p" >&- || echo $p; done

Jeżeli będzie pusto, co też możliwe, potwierdź tylko.

Nie zaszkodziłoby również puścić EtreChecka, żeby zorientować się w całości okoliczności towarzyszących.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#12 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 09 kwietnia 2020 - 15:13

A to interesujące w takim razie. Czy przypadek jest ograniczony do Twojego konta użytkownika, tzn. spróbowałeś może utworzyć czasowo nowe konto na prawach administratora i na nim sprawdzić? Skoro już proszę o testy, to poprosiłbym o potwierdzenie, czy jest jakikolwiek wynik komendy:

find L*/{Con,Pref}* -type f ! -size 0 -name '*.plist' | while read p; do plutil -s "$p" >&- || echo $p; done
Jeżeli będzie pusto, co też możliwe, potwierdź tylko.
Nie zaszkodziłoby również puścić EtreChecka, żeby zorientować się w całości okoliczności towarzyszących.

 

Ostatnio odinstalowałem Bitdefender'a i problem ustał na jakiś czas. Wczoraj po włączeniu komputera safari znów otworzyła się automatycznie.
Zrobię chyba tak, że znów przywrócę Mac'a do pierwszej aktualizacji, nie będę instalował Bitdefender'a i tak jak wspomniałeś założę nowe konto użytkownika. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Co do EtreCheck'a, raport wklejam poniżej.

Spoiler



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 kwietnia 2020 - 15:20

Ale mnie chodziło, żeby założyć nowe konto na razie chwilowo na dzień, dwa i na nim zobaczyć. Z raportu EtreCheck też nie ma wielu informacji, bo bez pełnego dostępu do dysku nie wszystko pokazuje. Nie widzę pluginów przeglądarki, crash reportów. I nie podałeś wyniku komendy z Terminala.

Bez podstawowych informacji naprawdę poza wróżbami nie mogę nic poradzić, także rób, jak wolisz.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 09 kwietnia 2020 - 16:11

Wynik pierwszej komendy

 

Tu było długie, naucz się korzystać ze znaczników code albo quote, bo nikomu się nie chce scrollować. / ftpd


Sorry, mój błąd. Źle skopiowałem komendę, wynik jest następujący:

 

Last login: Thu Apr  9 17:08:52 on ttys000

 

The default interactive shell is now zsh.

To update your account to use zsh, please run `chsh -s /bin/zsh`.

For more details, please visit https://support.apple.com/kb/HT208050.

pc13:~ dawidpiegza$ find L*/{Con,Pref}* -type f ! -size 0 -name '*.plist' | while read p; do plutil -s "$p" >&- || echo $p; done

find: Library/Containers/com.apple.VoiceMemos: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.archiveutility: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.Home: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.Safari: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.iChat: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.CloudDocs.MobileDocumentsFileProvider: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.mail: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.news: Operation not permitted

find: Library/Containers/com.apple.stocks: Operation not permitted

Library/Preferences/com.apple.homed.notbackedup.plist

Library/Preferences/com.apple.homed.plist



#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwietnia 2020 - 16:21

No to się super dowiedzieliśmy. Nie widzisz, że wywala 'operation not permitted'? Nadaj terminalowi uprawnienia do całego dysku i wtedy. Tylko zawiń to, a nie znów wrzuć litanię na 4 ekrany.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 kwietnia 2020 - 18:18

Zupełnie inną sprawą jest, że w Bibliotece katalogu domowego w zasadzie nie powinno być na żadnym folderze nałożonych flag czy tam ACL-i niedopuszczających do niego usera. Powinien dać się przeszukać normalnie bez sudo.

 

@dpiegza: Walnij na którymś z tych folderów (jednym, np. ~/Library/Containers/com.apple.Safari)

ls -Oled

i zobaczymy, co go gryzie.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwietnia 2020 - 19:13

Ale to jest 'operation not permitted', a nie 'permission denied', więc sudo nie ma tu nic do rzeczy.

W Catalinie zrobili tak, że dopóki nie dasz 'full disk access' terminalowi, nie dostaniesz się do niczego w ~/Library. Zobacz sobie na nowym koncie, zrób find ~/Library - najpierw wyskoczy kilka monitów o dostęp do kontaktów, zdjęć i czegoś tam jeszcze, a potem na wszystkim oprócz rzeczy związanych z kontaktami, zdjęciami i tym czymś dostaniesz operation not permitted 'bo tak'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 kwietnia 2020 - 19:31

Przy okazji spytam bo nie napisałeś czy jak klikasz Jabłko > Wyłącz masz odznaczoną opcję [] Otwórz okna po ponownym zalogowaniu


Fallout ...war, war never changes...

#19 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 kwietnia 2020 - 20:30

Ale to jest 'operation not permitted', a nie 'permission denied', więc sudo nie ma tu nic do rzeczy.

W Catalinie zrobili tak, że dopóki nie dasz 'full disk access' terminalowi, nie dostaniesz się do niczego w ~/Library. […]

O! Ale crap. Co to Vista jakaś? ;-)

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie wiedziałem, bo z kilku względów wolałem na razie pozostać na jednym ze starszych, a nadal wspieranych systemów. Catalinę widziałem tylko przelotnie, jak postawiłem na jednym zewn. dysku w celach "zwiadowczych". To jak najbardziej, trzeba mu dać ten pełny dostęp nieszczęsny, bo inaczej w ogóle nici z jakiejkolwiek diagnostyki… Podobnie w przypadku EtreChecka.

 

Przy okazji spytam bo nie napisałeś czy jak klikasz Jabłko > Wyłącz masz odznaczoną opcję [] Otwórz okna po ponownym zalogowaniu

Ja już spytałem, Danielu, w poście #6.

Odpowiedź była przecząca, więc to nie to.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#20 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 09 kwietnia 2020 - 21:11

O! Ale crap. Co to Vista jakaś? ;-)
W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie wiedziałem, bo z kilku względów wolałem na razie pozostać na jednym ze starszych, a nadal wspieranych systemów. Catalinę widziałem tylko przelotnie, jak postawiłem na jednym zewn. dysku w celach "zwiadowczych". To jak najbardziej, trzeba mu dać ten pełny dostęp nieszczęsny, bo inaczej w ogóle nici z jakiejkolwiek diagnostyki… Podobnie w przypadku EtreChecka.
 
Ja już spytałem, Danielu, w poście #6.
Odpowiedź była przecząca, więc to nie to.

Poniżej raport EtreCheck'a po zaznecznieu "pełen dostęp do dysku".
 
 

Spoiler

 
 
Druga kwestia, to że w w chwili obecnej razem z systemem startowała Safari i aplikacja TERMINAL, czyli dwie aplikacje używane wcześniej.
Jeszcze mam tylko pytanie odnośnie tej komendy - find L*/{Con,Pref}* -type f ! -size 0 -name '*.plist' | while read p; do plutil -s "$p" >&- || echo $p; done
Kopiuję ją w całości, czy jakoś rozdzielam? Po wklejeniu całości, terminal mieli jakieś informacje i nie daje informacji zwrotnej (sorki, tego typu rzeczy to dla mnie nowość).



#21 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 kwietnia 2020 - 01:03

Jeszcze mam tylko pytanie odnośnie tej komendy - find L*/{Con,Pref}* -type f ! -size 0 -name '*.plist' | while read p; do plutil -s "$p" >&- || echo $p; done
Kopiuję ją w całości, czy jakoś rozdzielam? Po wklejeniu całości, terminal mieli jakieś informacje i nie daje informacji zwrotnej

Poinformowałem, że tak też może być. I tak, to była 'całość'. To dobry znak, że nic nie oddaje.
 
Tego EtreChecka się jednak nie doczekamy:
 

Poniżej raport EtreCheck'a po zaznecznieu "pełen dostęp do dysku".

Full drive access: Disabled

 
Jakkolwiek ten dostęp przyznałeś, to go nie ma. Raport wygląda tak samo jak poprzedni (nota bene, polecam do najnowszego systemu jednak też najnowszą wersję softu diagnostycznego; na stronie dewelopera jest dostępna 6.2.5).
 
Widzę po wszystkim powyższym, że nie układa się nam ta współpraca i jestem o krok od poddania się, bo to przecież nie mnie się coś chrzani w systemie. Ale spróbujmy najprościej jak można.
 
Skoro zauważyłeś, że uruchamiają się te, które były żywe przed restartem, wywal całkiem ten plik preferencji, o którym wspomniał i DanielF, i ja. Niby nie masz w ~Library/ żadnego o niepoprawnej składni, co wyszło z wyniku tej ostatniej komendy, ale może coś tego akurat nie triggeruje – ciężko w obecnej sytuacji ocenić.
 
Wpisz w Terminalu:

rm -f ~/Library/Preferences/com.apple.loginwindow.plist

Zrestartuj komputer. Przy starcie przytrzymaj wciśnięty shift (Twój model chyba już domyślnie nie wydaje słynnego gongu, także trzymaj od razu w momencie wciskania "power") i pozwól komputerowi dokończyć bootowanie. Nie przejmuj się lagującą grafiką; w trybie bezpiecznym tak ma być. Zaloguj się, a potem zrestartuj ponownie.
 
Po normalnym zalogowaniu na swoim koncie wciśnij ctrl-przycisk zasilania (⌃⌽) albo ctrl-eject media (⌃⏏︎) i w oknie dialogowym sprawdź, czy box "Otwórz okna po ponownym zalogowaniu" jest zaznaczony. Prawdopodobnie tak, więc odznacz i znów zrestartuj komputer. Przetestuj działanie po tym wszystkim.

 

PS. Zrolowałem ostatnią i poprzednią litanię ku poprawieniu czytelności. I tak niewiele wniosły.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#22 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 14 kwietnia 2020 - 21:00

Poinformowałem, że tak też może być. I tak, to była 'całość'. To dobry znak, że nic nie oddaje.
 
Tego EtreChecka się jednak nie doczekamy:
 

 
Jakkolwiek ten dostęp przyznałeś, to go nie ma. Raport wygląda tak samo jak poprzedni (nota bene, polecam do najnowszego systemu jednak też najnowszą wersję softu diagnostycznego; na stronie dewelopera jest dostępna 6.2.5).
 
Widzę po wszystkim powyższym, że nie układa się nam ta współpraca i jestem o krok od poddania się, bo to przecież nie mnie się coś chrzani w systemie. Ale spróbujmy najprościej jak można.
 
Skoro zauważyłeś, że uruchamiają się te, które były żywe przed restartem, wywal całkiem ten plik preferencji, o którym wspomniał i DanielF, i ja. Niby nie masz w ~Library/ żadnego o niepoprawnej składni, co wyszło z wyniku tej ostatniej komendy, ale może coś tego akurat nie triggeruje – ciężko w obecnej sytuacji ocenić.
 
Wpisz w Terminalu:

rm -f ~/Library/Preferences/com.apple.loginwindow.plist

Zrestartuj komputer. Przy starcie przytrzymaj wciśnięty shift (Twój model chyba już domyślnie nie wydaje słynnego gongu, także trzymaj od razu w momencie wciskania "power") i pozwól komputerowi dokończyć bootowanie. Nie przejmuj się lagującą grafiką; w trybie bezpiecznym tak ma być. Zaloguj się, a potem zrestartuj ponownie.
 
Po normalnym zalogowaniu na swoim koncie wciśnij ctrl-przycisk zasilania (⌃⌽) albo ctrl-eject media (⌃⏏︎) i w oknie dialogowym sprawdź, czy box "Otwórz okna po ponownym zalogowaniu" jest zaznaczony. Prawdopodobnie tak, więc odznacz i znów zrestartuj komputer. Przetestuj działanie po tym wszystkim.

 

PS. Zrolowałem ostatnią i poprzednią litanię ku poprawieniu czytelności. I tak niewiele wniosły.

Nie wiem dlaczego wyskoczyła informacja Full drive access: Disabled (zauważyłem ten komunikat). Programowi przyznałem pełen dostęp do dysku. Ogólnie poddałem się w tej walce z systemem. Przywróciłem go do wersji systemu, która była dostarczona z mac'iem, założyłem nowe konto apple id. i na chwilę obecną nie instaluję żadnego dodatkowego oprogramowania.

Odpukując, na chwilę obecną jest ok. Komputer zaktualizuję do Cataliny i zobaczę co się będzie działo - mam nadzieję, że będzie ok. Jeżeli jeszcze raz wystąpi ten problem, to po raz kolejny postąpię z instrukcją, którą mi podaliście. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nie będę musiał prosić po raz kolejny o jakieś wskazówki. 



#23 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 01 maja 2020 - 14:32

Hej,

Komputer został przywrócony do oryginalnej wersji systemu za pomocą klawiszy "Shift-Option-Command-R".

Na wersji "High Sierra" wszystko działało bez problemu - aplikacje nie uruchamiały się podczas startu, dodam że działam na nowo utworzonym użytkowniku.

Wczoraj zdecydowałem się na instalację aktualizacji i problem wrócił, aplikacje się otwierają i dwa, zauważyłem, że na pulpicie znajduje się folder "przeniesione rzeczy", a w nim 

ochrona - system - library - launch agents. To może mieć coś wspólnego z tym problemem?

Dwa wykonałem wszystkie powyższe czynności i nic nie pomogło.

Wklejam świeży raport etrechecka:

 

EtreCheck version: 5.5.4 (5106)

Report generated: 2020-05-01 15:19:36

Download EtreCheck from https://etrecheck.com

Runtime: 2:49

Performance: Good

Sandbox: Enabled

Full drive access: Enabled

 

Problem: Apps are crashing

 

Major Issues:

    Anything that appears on this list needs immediate attention. 

 

    No Time Machine backup - Time Machine backup not found.

 

Minor Issues: None

 

Hardware Information:

    MacBook Air (13-inch, 2017)

    MacBook Air Model: MacBookAir7,2

    1,8 GHz Dual-Core Intel Core i5 (i5-5350U) CPU: 2-core

    8 GB RAM - Not upgradeable

        BANK 0/DIMM0 - 4 GB DDR3 1600 

        BANK 1/DIMM0 - 4 GB DDR3 1600 

    Battery: Health = Normal - Cycle count = 15

 

Video Information:

    Intel HD Graphics 6000 - VRAM: 1536 MB

        Color LCD 1440 x 900

 

Drives:

    disk0 - APPLE SSD SM0128G 121.33 GB (Solid State - TRIM: Yes)

    Internal PCI 5.0 GT/s x4 Serial ATA

        disk0s1 - EFI (MS-DOS FAT32) [EFI] 210 MB

        disk0s2 [APFS Container] 121.12 GB

            disk1 [APFS Virtual drive] 121.12 GB (Shared by 5 volumes)

                disk1s1 - Macintosh HD (APFS) (Shared - 10.97 GB used)

                disk1s2 - Preboot (APFS) [APFS Preboot] (Shared)

                disk1s3 - Recovery (APFS) [Recovery] (Shared)

                disk1s4 - VM (APFS) [APFS VM] (Shared - 1.07 GB used)

                disk1s5 - M*****************e (APFS) [APFS Virtual drive] (Shared - 20.08 GB used)

 

Mounted Volumes:

    disk1s1 - Macintosh HD

        121.12 GB (Shared - 10.97 GB used, 86.85 GB available, 86.50 GB free)

        APFS

        Mount point: /

        Read-only: Yes


    disk1s4 - VM [APFS VM]

        121.12 GB (Shared - 1.07 GB used, 86.50 GB free)

        APFS

        Mount point: /private/var/vm


    disk1s5 - M*****************e [APFS Virtual drive]

        121.12 GB (Shared - 20.08 GB used, 86.85 GB available, 86.50 GB free)

        APFS

        Mount point: /System/Volumes/Data

 

Network:

    Interface en0: Wi-Fi

        802.11 a/b/g/n/ac

    Interface en2: Bluetooth PAN

    Interface bridge0: Thunderbolt Bridge

 

System Software:

    macOS Catalina 10.15.4 (19E287) 

    Time since boot: Less than an hour

 

Notifications:

 

    EtreCheck.app

        3 notifications

 

Security:

    Gatekeeper: Enabled

    System Integrity Protection: Enabled


    Antivirus software: Apple

 

System Launch Agents:

    [Not Loaded] 17 Apple tasks

    [Loaded] 182 Apple tasks

    [Running] 114 Apple tasks

 

System Launch Daemons:

    [Not Loaded] 35 Apple tasks

    [Loaded] 188 Apple tasks

    [Running] 114 Apple tasks

 

Launch Daemons:

    [Loaded] com.apple.installer.osmessagetracing.plist (Apple - installed 2020-01-27)

 

Internet Plug-ins:

    ZoomUsPlugIn: 4.6.11 (20561.0413) (Zoom Video Communications, Inc. - installed 2020-04-20)

 

Time Machine:

    Time Machine Not Configured!

 

Performance:

    System Load: 1.74 (1 min ago) 1.88 (5 min ago) 1.82 (15 min ago)

    Nominal I/O speed: 4.55 MB/s

    File system: 73.23 seconds

    Write speed: 691 MB/s

    Read speed: 1450 MB/s

 

CPU Usage Snapshot:

    Type Overall

    System: 9 %

    User: 16 %

    Idle: 75 %

 

Top Processes Snapshot by CPU:

    Process (count) CPU (Source - Location)

    Other processes 72.77 % (?)

    trustd 14.31 % (Apple)

    EtreCheck 8.30 % (App Store)

    Safari 3.59 % (Apple)

    CoreServicesUIAgent 0.97 % (Apple)

 

Top Processes Snapshot by Memory:

    Process (count) RAM usage (Source - Location)

    EtreCheck 493 MB (App Store)

    Safari 99 MB (Apple)

    accountsd 70 MB (Apple)

    Finder 53 MB (Apple)

    SystemUIServer 39 MB (Apple)

 

Top Processes Snapshot by Network Use:

    Process Input / Output (Source - Location)

    com.apple.WebKit.Networking.xpc 7 MB / 116 KB (Apple)

    Other processes 55 KB / 45 KB (?)

    Safari 7 KB / 883 B (Apple)

    com.apple.Safari.SearchHelper.xpc 4 KB / 882 B (Apple)

    SystemUIServer 0 B / 64 B (Apple)

 

Virtual Memory Information:

    Physical RAM: 8 GB

 

    Free RAM: 1.26 GB

    Used RAM: 3.94 GB

    Cached files: 2.80 GB

 

    Available RAM: 4.06 GB

    Swap Used: 0 B

 

Software Installs (past 30 days):

    Install Date Name (Version)

    2020-04-10 SU_TITLE (10.15.4.1.1.1586203019)

    2020-04-10 Uaktualnienie obsługi urządzenia iTunes (1.0.0.0.1.1558653107)

    2020-04-10 Safari (13.1)

    2020-04-10 iTunes (12.8.2)

    2020-04-10 Uaktualnienie zabezpieczeń 2020-002 (10.13.6)

    2020-04-10 CompatibilityNotificationData (1.0.5)

    2020-04-10 macOS Installer Notification (2.0)

    2020-04-10 Gatekeeper Configuration Data (181)

    2020-04-11 macOS Catalina (15.4.01)

    2020-04-14 macOS Mojave (10.14.6)

    2020-04-20 Zoom (4.6.20561.0413)

    2020-05-01 XProtectPlistConfigData (2120)

    2020-05-01 MRTConfigData (1.59)

    2020-05-01 Numbers (10.0)

    2020-05-01 Pages (10.0)

    2020-05-01 Keynote (10.0)

    2020-05-01 EtreCheck (5.5.4)

 

Diagnostics Information (past 7-30 days):

 

 

End of report



#24 dpiegza

dpiegza
  • 17 postów

Napisano 01 maja 2020 - 21:50

Mały update. Po raz drugi, w koszu, po ponownym uruchomieniu komputera pojawił się folder o nazwie "Recovered Files" z plikiem o nazwie "knowledge-agent.plist.F0a4kpX".



#25 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 02 maja 2020 - 05:57

Już raz wszystko pisałem - sprawdź na testowym koncie, usuń plik preferencji, Safe Mode etc. - dodam więc tylko, żeby się nie powtarzać ze szczegółami, że nie, katalogi "Przeniesione rzeczy" ani "Recovered files" w Koszu nie mają z tym nic wspólnego.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych