Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MS Word - możliwość korzystania z dodatkowych szablonów pobranych do programu Word


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ogi89

ogi89
  • 3 postów

Napisano 01 kwietnia 2020 - 11:16

Pracuję zdalnie - w pracy, głównie korzystam z Worda (stare kompy i stare wordy). W domu mam MacBook Air 13, macOS Mojave wersja 10.14.6.,  Word - wersja 16.35, subskrypcja 365.

W pracy korzystam głównie z opcji - śledzenie zmian, wprowadzanie nowych komentarzy itd. Do tego, są to dokumenty chronione i tu zaczyna się problem. Ze strony rcl.gov.pl, z panelu po lewej stronie - szablon projektu aktu prawnego - należy ściągnąć szablon do pobrania -> szablon projektu aktu prawnego wersja 4.0 dla worda od 2007 roku. Po ściągnięciu umieściłem dwa szablony (z tego pobranego dokumentu) w miejscu docelowym, gdzie znajdują się word'owskie szablony Normal (z Findera znalazłem - Idź -> idź do folderu -> biblioteki -> Group Containers -> UBF8T346G9Office -> Zawartość użytkownika -> Szablony-> tam je umieściłem (szablon aktu prawnego i szablon tekstu jednolitego (były już tam wcześniej dwa szablony normal). 

Problem jest taki, że dokumenty, które do mnie przychodzą powinny otwierać się z zakładką (przy tych zwykłych zakładkach Worda typu - narzędzia główne, układ itd.) legislacja i zablokowane. A nie otwierają się... Po rozmowie z informatykiem niewiele udało się na razie zrobić. Dostałem polecenie, by odnaleźć z poziomu Worda, gdzie można wyłączyć ochronę dokumentu - później wejść na szablony i dodatki (które są w tych plikach z pracy "wyszarzone" i nieaktywne - choć w zwykłym dokumencie, jak mogę w nie kliknąć to też pojawia się okienko, z którego niewiele wiem...  Później mam wejść w dodatki, wybrać szablony i niby ma pokazać w jakim szablonie jest dokument.
Druga sprawa - znaleźć lokalizację, gdzie są opcje lokalizacji plików Worda.

Clou problemu - jak zrobić, żeby po otwieraniu dokumentów z pracy otwierała się zakładka legislacji i możliwość korzystania z szablonu ze strony rcl.gov.pl...

Ktoś ma jakieś pomocne wskazówki? Przyznam, że poza zwykłym użytkowaniem komputera do internetu, filmów, nic więcej nie robię. Zwłaszcza po przesiadce na Maca, w Windowsie jeszcze coś tam ogarniałem, tutaj niewiele...
Bardzo proszę o reakcję i pomoc.

W załączeniu wstawiam zdjęcia poglądowe:




 


Próbowałem edytować swój post, ale niestety nie widzę takiej opcji.

Mam również problem z odnalezieniem opcji w programie Word w Macu - Centrum zaufania, możliwości wyłączenia ochrony dokumentu. W Windowsie, to zwykłe: Plik --> opcje --> Centrum Zaufania.
Z kolei wyłączenie ochrony dokumentu - Recenzja --> Ochrona --> Ogranicz edytowanie --> Zatrzymaj ochronę

Czy ktoś wie, gdzie odnajdę te funkcje w Wordzie 2016 dla Maca?

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych