Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook A1347 - dioda MagSafe nie świeci po wyłączeniu komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz Fruba

Tomasz Fruba
  • 10 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 marca 2020 - 10:01

Cześć wszystkim!

 

Po latach wróciłem do jabłek i mam problem z MacBook'iem A1437 - momencie, gdyż laptop się ładuje jest wszystko normalnie (świeci się pomarańczowa dioda na MagSafe) niezależnie czy komputer jest włączony czy wyłączony. Jeśli natomiast jest już naładowany - zielona dioda świeci się jeśli komputer jest włączony. Po wyłączeniu - gaśnie po kilku sekundach. Jeśli natomiast podłączę mu ładowarkę kiedy jest naładowany i wyłączony - zielona dioda się zapala, świeci kilka sekund i gaśnie.

 

Spotkał się ktoś z takim problemem już?

 

Tomek.



#2 Tomasz Fruba

Tomasz Fruba
  • 10 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 marca 2020 - 11:00

P.S. Oczywiście robiłem mu reset PRAM i SMC.

 

Co ciekawe - jeśli robię reset SMC, od razu po upływie 10 sek. dioda się zapala. Następnie chwilę świeci i gaśnie...



#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 07:57

Cześć wszystkim!
 
Po latach wróciłem do jabłek i mam problem z MacBook'iem A1437


Chyba z A1425 - A1437 to oznaczenie baterii do tego maca.
 

laptop się ładuje jest wszystko normalnie (świeci się pomarańczowa dioda na MagSafe) niezależnie czy komputer jest włączony czy wyłączony. Jeśli natomiast jest już naładowany - zielona dioda świeci się jeśli komputer jest włączony. Po wyłączeniu - gaśnie po kilku sekundach. Jeśli natomiast podłączę mu ładowarkę kiedy jest naładowany i wyłączony - zielona dioda się zapala, świeci kilka sekund i gaśnie.
 
Spotkał się ktoś z takim problemem już?
 
Tomek.


Problem może dotyczyć samej baterii, zasilacza zamiennika (jeśli był kupowany poza dystrybucję, jabłuszko na obudowie nic nie znaczy ;)), lub problemów na płycie głównej. Zbyt dużo możliwości aby w warunkach domowych wskazać przyczynę (no za wyłączeniem zasilacza).


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 Tomasz Fruba

Tomasz Fruba
  • 10 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 marca 2020 - 15:52

Chyba z A1425 - A1437 to oznaczenie baterii do tego maca.
 


Problem może dotyczyć samej baterii, zasilacza zamiennika (jeśli był kupowany poza dystrybucję, jabłuszko na obudowie nic nie znaczy ;)), lub problemów na płycie głównej. Zbyt dużo możliwości aby w warunkach domowych wskazać przyczynę (no za wyłączeniem zasilacza).

 

A1347. W tytule jest dobrze, a w tekście zrobiłem "litrówkę" ;)

 

Zasilacz jest oryginalny Apple. Do niedawna działało wszystko normalnie, ale kupiłem za grosze A1466 (który nie chce się włączać bez zasilacza, mimo baterii naładowanej do pełna) i musiałem wyjąć dysk z A1347, żeby go sklonować. Po tym zabiegu zaczęły się takie jaja dziać. Rozkręcam komputery nie od dziś (apple też) i nigdy nie miałem takiego problemu... Najdziwniejsze, że w trakcie ładowania jest wszystko normalnie. Dopiero jak jest naładowany to się jaja dzieją...



#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2020 - 06:54

Kolego - A1347 to Mac Mini produkowany od 2010 do 2014-go roku. Gdzie tam jest dioda magsafe, a tym bardziej gdzie Ty tam widzisz baterię (oprócz biosowej)? Zdecyduj się co do modelu sprzętu.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 Tomasz Fruba

Tomasz Fruba
  • 10 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 kwietnia 2020 - 19:18

Kolego - A1347 to Mac Mini produkowany od 2010 do 2014-go roku. Gdzie tam jest dioda magsafe, a tym bardziej gdzie Ty tam widzisz baterię (oprócz biosowej)? Zdecyduj się co do modelu sprzętu.

Oj tam... :P A1342 ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych