Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro 2020 – wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#26 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 19 kwietnia 2020 - 07:52

Można już obejrzeć pierwsze recenzje iPad Pro Magic Keyboard.

 

https://www.youtube....ndl1FMQ2A&t=34s


  • Mirek 59 lubi to

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#27 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 kwietnia 2020 - 09:03

Dla mnie Super :)



#28 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 19 maja 2020 - 05:41

Mam jeden ogromny problem z tą klawiaturą Magic. Po zdjęciu z klawiatury, w trybie iPad urządzenie nie jest niczym chronione. Ja mam drewniane ręce, więc wszystko chowam w etui. Na iPad mini mam tak pancerne, że chyba podwaja wagę. Nietrudno wyobrazić sobie, jak wieczorem, po skończeniu filmu odkładam tablet na stolik i stukam nim np. w lampkę :)

Nie wiem czy przez to nie zdecydowałbym się na Folio Keyboard - tablet jest chroniony cały czas ale i klawiaturę bierzemy do łóżka....
Poza tym obie nie chronią krawędzi urządzenia....

Chyba że do MKB dokupiłbym to zwykle etui i przekładał iPada :)
Ktoś ma lepszy pomysł?

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#29 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 19 maja 2020 - 06:23

Ja czekam na ruch Logitecha. Wypuścili już klawiaturę z gładzikiem, tylko nie do Pro. Liczę na to, że to kwestia czasu. W sumie aż tak bardzo mi się z klawiaturą nie spieszy.

#30 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 19 maja 2020 - 06:33

I słusznie. Tez się zastanawiałem nad rozdzieleniem zakupów (najpierw iPad). A nawet nad tym, czy faktycznie potrzebuję konwertować iPada w laptopa czy może wystarczy mieć na biurku zwykły Magic Keyboard i MMouse?

Mam mocne przyzwyczajenie z komputera stacjonarnego, „poważne” rzeczy robię przy biurku.... Może Folio + mysz....

Albo faktycznie Logitech - to co zrobili dla Aira wygląda nieźle.

 

Edyta:

Do pracy z pencilem chyba jednak wygodniejsza byłaby klawiatura odwijana? Ewentualne użycie rysika też może mieć wpływ na ostateczny wybór :)

Chociaż chyba pracuje się albo z klawiaturą albo z rysikiem, rysując czy tworząc odręczne notatki? Chyba że - tak jak robię to ostatnio - w SplitView po jednej stronie mam Google Translate a po drugiej - jakiś tekst po angielsku. Kopiowanie i przeklejanie paluchem czasami jest irytujące. I teraz - albo robię to przy biurku, więc z użyciem gładzika albo np. leżąc na kanapie - rysikiem?


Użytkownik filu_ edytował ten post 19 maja 2020 - 06:56

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#31 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 20 maja 2020 - 17:17

Cały wątek o ochronie iPada poza MK:
https://forums.macru...thread.2231657/
SwitchEasy CoverBuddy - czyli bielizna na iPada :)

U nas też jest jakaś propozycja:
https://allegro.pl/o...2020-9121427042
Ma niby działać z AMK

Użytkownik filu_ edytował ten post 20 maja 2020 - 17:29

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#32 station55

station55
  • 101 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipca 2020 - 08:20

Ja się zastanawiam natomiast kiedy Apple zdecyduje się na zastosowanie ekranów AMOLED w swoich tabletach (tych z najwyższej półki rzecz jasna czyli rodziny Pro). Czytam sobie wstecz i już trąbiono o tym przed premierą Pro 2018, a jak wygląda rzeczywistość - widzimy. I nie piszę tego by ponarzekać na IPS ;) - absolutnie - bo ekran sam w sobie jest rewelacyjny - tylko czy to opóźnienie, tudzież stosowanie LCD wynika z problemów technicznych czy po prostu chodzi o zwykłą zagrywkę Samsung'a aby takich podzespołów Jabzu nie sprzedawać. 


..

#33 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2020 - 20:58

Chodzi o 120Hz

#34 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2020 - 21:06

Ja myślę, że nie chodzi do końca o jedną konkretną rzecz, ale o to, że nie ma chyba za bardzo ekranów, które mają wszystko, czego Apple potrzebuje. 120 Hz, rozdzielczość, P3 (i dokładne odwzorowanie barw), kąty widzenia, jasność, zużycie prądu rozmiar 13-calowy (do większego Pro), a do tego możliwość zamówienia milionów sztuk. Zauważmy, że w laptopach generalnie też jest krucho z wyświetlaczami OLED. 120 Hz i OLED nie ma nikt, nawet Razer.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#35 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lipca 2020 - 21:42

Zgodnie z moimi przypuszczeniami, Logitech wypuścił klawiaturę z touchpadem. Wygląda nieźle i chyba się do niej przymierzę. Przynajmniej na obrazkach wygląda, że jest pozbawiona wszystkich wad, które zniechęciły mnie do Magic Kryboard

#36 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 19 lipca 2020 - 22:21

Ja mam taką klawiaturę do Air 3. Jest świetna, choć w odróżnieniu od Applowskiej gładzik wciska się tylko przy dolnej krawędzi. Ale klawisze, podświetlenie, gładzik, wykonanie - wszystko na plus. Jej ogromną przewagą nad Magic Keyboard jest ochrona krawędzi tabletu i możliwość oddzielenia klawiatury przy zachowaniu tej ochrony. Ale wersja do pro różni się od tej do Air jedna cechą - klawisze nie oddzielają się od case’a. Trzymanie tego w rękach będzie zadaniem dla Pudziana. Już Air z samym case waży. Trzeba będzie wyciągać, co nie jest wygodne. Ten Logitech dla pro ma sens tylko przy stałym używaniu „laptopowym”. Córka bardzo liczyła na ten produkt, ale jest rozczarowana i nie kupi - widzi ile waży komplet do Air. Dlatego używa taniej okładki i oddzielnej klawiatury Logitecha. Smart connector w pro komplikuje odłączanie. Czeka na klawiaturę, choćby BT, która da się łatwo oddzielać, a zapewni jakiś case z podstawką. 



#37 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 27 lipca 2020 - 11:16

Zamówiłem tę nową klawiaturę Logitech Folio Touch. Podzielę się wrażeniami, jak dojdzie i trochę poużywam. Pewnie większość już została napisana, ale jeśli macie jakieś szczególne pytania, dajcie znać. Postaram się je uwzględnić.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 lipca 2020 - 13:08

  • PL95 lubi to

#38 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 lipca 2020 - 14:33

Napisz proszę jak szybko zjada bateryjkę :)


Użytkownik Mirek 59 edytował ten post 27 lipca 2020 - 14:33


#39 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2020 - 16:55

Proszę:

https://myapple.pl/f...ipad-pro-11”/



#40 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 września 2020 - 07:34

Chyba pierwszy bardzo dobrej jakości filmik z pokazaniem nowych iPadów na żywo - https://youtu.be/K3Q9MPUk6qA

MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych