Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 - wyskakuje połączenie nieodebrane i po chwili telefon dzwoni ponownie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wnkkilla

wnkkilla
  • 5 postów

Napisano 16 stycznia 2020 - 15:28

Witam, tak jak w temacie, od czasu do czasu (powiedzmy 1 na 15-20 połączeń) gdy ktoś do mnie dzwoni to pojawia się sygnał przychodzącego połączenia na ułamek sekundy, wyskakuje że połączenie nieodebrane i za następny ułamek sekundy telefon dzwoni ponownie już jak należy. Potem na liście w ostatnich mam jedno połączenie nieodebrane i jedno odebrane. Miał ktoś taki problem albo może ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Jest to chyba spotykany problem w Iphone bo poprzednio miałem SE i przez dwa lata użytkowania zdarzyło się to kilka razy. Tutaj zdarza się to dużo częściej, niby nic strasznego ale drażni. Telefon kupiłem nowy, mam go od dwóch tygodni, oprogramowanie aktualne, przekazywanie połączeń wyłączone.

Na polecenie moderatora dopisuje drugi problem do tematu ciąg dalszy: Od czasu do czasu gdy ktoś do mnie dzwoni, odbieram i nic nie słyszę (czy ktoś mnie słyszy jeszcze nie ustaliłem), odkryłem że gdy podczas tego połączenia na sekundę włączę i wyłączę głośnik to już wtedy wszystko działa jak należy. Dzieje się to tylko przy połączeniach przychodzących (raz na kilka dni). Czy wie ktoś jak można to naprawić czy wizyta w serwisie konieczna? Telefon ma dwa tygodnie, nie upadł, nie zamókł, sieć PLAY. Pozdrawiam

#2 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 17 stycznia 2020 - 12:24

Miałem to samo z IPhonem 7. W ramach naprawy gwarancyjnej wymieniono mi na nowy ( może refurbished ? ) i problem pojawił się znów po jakimś czasie. Podobno 7 miały fabryczną wadę modułu Audio AC ! Nie chcąc dalej "kopać się z koniem" wymieniłem na IPona 8 i przez ponad rok ( do zamiany na nowszy model ) miałem spokój ! 

Tu info na ten temat : https://applefix.pl/...io-ic-iphone-7/

Edti. U mnie to było raz na 3-4 połączenia ! Mordęga !


Użytkownik wopo edytował ten post 17 stycznia 2020 - 12:27

iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#3 wnkkilla

wnkkilla
  • 5 postów

Napisano 20 stycznia 2020 - 13:14

Odnośnie problemu nr 1: zauważyłem ze dzieje się to w momencie gdy zmieni mi się zasięg z LTE na 3G , czy można to jakoś rozwiązać? np. żeby było cały czas LTE? w ustawieniach nie widzę takiej możliwości. 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 stycznia 2020 - 13:24

Ustawienie VoLTE zależy od tego, czy operator to wspiera. W przeciwnym razie zawsze używane będzie 3G lub 2G. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 wnkkilla

wnkkilla
  • 5 postów

Napisano 21 stycznia 2020 - 12:11

moja sieć (PLAY) wspiera VoLTE



#6 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 23 stycznia 2020 - 14:01

U mnie identycznie działo się w 2 modelach XS max, sieć T-Mobile, więc chyba szerszy problem. Połączenie wyskakuje na moment, za chwile kolejne z tego samego numeru. Myślałem że to przez przekierowanie połączeń, bo na mój nr miałem przekierowane 3 numery.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#7 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 24 stycznia 2020 - 07:59

U mnie od przejścia na iOS 13 w XS czasami raz dziennie, czasami kilka razy dziennie telefon dzwoni do mnie tak jakby z mojego numeru telefonu. Restarty, instalacja na czysto i inne cuda wianki (nie próbowałem jedynie wkładać do miski z ryżem jeszcze) nie pomogły. Ten system jest po prostu do bólu skopany i u każdego w mniejszym lub większym stopniu coś wyskakuje. Mój problem jest o tyle upierdliwy, że nigdy nie wiem czy mam reagować, czy po prostu olać bo znowu dzwoni do mnie mój własny telefon. 

 

Przekładałem też kartę innej sieci na próbę na kilka dni i to samo. 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#8 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:11

Czy nie dzieje się to w zasięgu WiFi gdy masz aktywny WiFi Calling (VoWiFi)?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych